Krwinka
Przekaż 1 %

Afryka dzika… w rytmach muzyki

« Wróć do listy aktualności

Tego dnia dzieci zmagające się z chorobami onkologicznymi odwiedził w szpitalu im. Marii Konopnickiej w Łodzi Wojciech Pęczek z Centrum Rytmu City Bum Bum, który opowiedział im o swoich podróżach do Afryki i dźwiękach charakterystycznych dla tego kontynentu.

 

- Ze względu na zły stan zdrowia wielu naszych podopiecznych nie może wyjechać na wymarzony urlop ani uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjno-wypoczynkowych, które każdego roku organizujemy dla dwóch grup małych pacjentów i ich bliskich – mówi Elżbieta Budny, Prezes Fundacji „Krwinka”. – To właśnie do dzieci, które lato muszą spędzić w salach szpitalnych  postanowiliśmy zaprosić wspaniałych instrumentalistów, którzy podzielili się z nimi „afrykańskim słońcem” i muzyczną pasją.

 

Dzięki uprzejmości muzyków ze Szkoły Perkusji Zachodnioafrykańskiej chore onkologicznie dzieci mogły sprawdzić się w roli bębniarzy, ponieważ w trakcie zajęć warsztatowych w szpitalnej świetlicy nie tylko poznały inną kulturę, ale także nauczyły się podstaw gry na djembe.  Mali pacjenci z wielkim zaangażowaniem wystukiwali różne rytmy. W ramach konkursu plastycznego z zapałem i przejęciem kolorowali zaś tematyczne pocztówki przygotowane specjalnie dla nich przez Marzenę Mackiewicz – autorkę książki „Między kreskami”.

Partnerzy / Wspierają nas
Sponsorzy
strony internetowe Łódź
strony internetowe Łódź