Krwinka
Przekaż 1 %

Jajo jak malowane

« Wróć do listy aktualności

Pieczę nad przygotowaniem ponad półmetrowej ozdoby sprawowali studenci pedagogiki Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, którzy specjalnie z okazji Wielkanocy poprowadzili tematyczne warsztaty dla dzieci zmagających się z chorobą nowotworową. Oprócz kreatywnej zabawy plastycznej event miał wymiar edukacyjny. W jego trakcie mali pacjenci mogli bowiem wysłuchać opowieści o świątecznych zwyczajach i obrzędach. Wspólne przygotowywanie nietypowej dekoracji pozwoliło im natomiast bardziej się zintegrować, a także nauczyło ich umiejętnego planowania pracy, zarządzania czasem i działania w zespole.

 

– Bardzo się cieszymy, że do grona naszych przyjaciół dołączyła kolejna grupa wolontariuszy, wspaniałych młodych ludzi z Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, którzy swoim talentem i entuzjazmem podzielili się z naszymi podopiecznymi, niosąc im radość – mówi Elżbieta Budny, Prezes Fundacji „Krwinka”. – Święta to czas, który dzieci poddane tak długiemu leczeniu jak terapia nowotworowa znoszą bardzo ciężko. Staramy się, , by szczególnie w tym okresie umilić im trudny pobyt w szpitalu oraz w maksymalnie atrakcyjny sposób wypełnić im czas wolny od badań.

 

O dobry nastrój podopiecznych „Krwinki” zadbali tego dnia również ambasadorzy Fundacji „Krwinka” – Piotr Rogucki oraz zawodnicy Wilków Łódzkich, którzy przyłączyli się do zabawy, a także rozdawali autografy oraz pozowali z dziećmi do pamiątkowych zdjęć. Zadaniem gości specjalnych było także rozdawanie świątecznych paczek, w których znalazły się m.in. puchate poduchy barany, ufundowane przez firmę NUTRICIA Sp. z o.o. oraz barwne malowanki od wydawnictwa Ameet. Do małych pacjentów powędrowały również tęczowe skarpety od Many Mornings oraz upominkowe niespodzianki przygotowane przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną. Podczas spotkania wielkanocnego nie zabrakło oczywiście ciepłych życzeń oraz tradycyjnego dzielenia się wielkanocnym jajkiem.
 

Partnerzy / Wspierają nas
Sponsorzy
strony internetowe Łódź
strony internetowe Łódź