Krwinka
Przekaż 1 %

Lokomotywa w Krainie Czarów

« Wróć do listy aktualności

Chore na nowotwory dzieci wraz z rodzicami, personelem medycznym, kadrą pedagogiczną i ekspertami-filmowcami – m. in. prof. Robertem Glińskim z łódzkiej Szkoły Filmowej oraz dr Małgorzatą Jakubowską z Katedry Mediów i Kultury Audiowizualnej UŁ - spędzą w Rogowie koło Łodzi dwa lipcowe tygodnie.  Pierwszy – od 01.07 do 08.07 - dedykowany będzie w całości pracy nad ekranizacją opowieści na kanwie najbardziej znanej powieści Lewisa Carrolla.

 

– Turnus rehabilitacyjny w formie filmoterapii to dla małych pacjentów onkologicznych, którzy są dopiero na początku długiej drogi do odzyskania zdrowia niepowtarzalna szansa na bezpieczny i kreatywny odpoczynek od szpitalnej rzeczywistości – wyczerpujących badań i zabiegów. Zdaniem lekarzy ta forma spędzania wakacji przynosi bardzo wymierny efekt, bo stan psychofizyczny uczestników wyjazdu ulega widocznej poprawie. Pracując nad filmem dzieci gromadzą siły i energię tak bardzo potrzebną im w trakcie kolejnych miesięcy hospitalizacji - mówi Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka”.

 

Podopieczni „Krwinki” będą brać czynny udział w całym procesie produkcyjnym. Wniosą swój autorski wkład do scenariusza, przygotują scenografię i kostiumy, staną za kamerą, a także wcielą się w aktorów.

 

- Oprócz znanych wszystkim bohaterów takich jak Alicja, Kapelusznik czy Pan Gąsienica w naszym filmie będzie wiele nowych postaci i zaskakujących zwrotów akcji, bo chcemy, by podopieczni mieli jak najwięcej swobody twórczej – wyjaśnia Elżbieta Budny. – Dodatkowo prof. Gliński wraz ze współpracownikami realizował będzie podczas turnusu film dokumentalny ilustrujący pracę dzieci na planie.

 

Drugi tydzień pobytu w Rogowie również będzie obfitował w wiele atrakcji. Ze specjalnym pokazem wystąpi dla chorych dzieci baloniarz. Mali podopieczni „Krwinki” i ich bliscy wyruszą na przejażdżkę zabytkowymi samochodami oraz kolejką wąskotorową. Odwiedzą także warszawskie Centrum Nauki Kopernik. W trakcie turnusu cyklicznie prowadzona będzie rehabilitacja ruchowa, dogoterapia, zajęcia o charakterze psychoterapeutycznym oraz działania pedagogiczne - warsztaty z animatorem w formie gier i zabaw, a także zajęcia plastyczne.

Zapraszamy na fotrelację z turnusu :)

Partnerzy / Wspierają nas
Sponsorzy
strony internetowe Łódź
strony internetowe Łódź