Krwinka
Przekaż 1 %

Mali żeglarze zawinęli do portu…w Łodzi

« Wróć do listy aktualności

Pod opieką Fundacji mali pacjenci, ich rodzeństwo i rodzice przez 10 dni cieszyli się beztroskim urlopem w hotelu „Manor”, malowniczo położonym nad jeziorem Żbik. Nasi wczasowicze odpoczywali tam od trudów terapii onkologicznej. Zwiedzali także najbardziej popularne atrakcje Krainy Tysiąca Jezior.

 


W czasie wyjazdu wesoła gromadka z zapartym tchem podziwiała m. in. nastrojowe wnętrza kościoła w Świętej Lipce oraz zabytkowe organy – główny jego eksponat. Na trasie zwiedzania nie zabrakło także obowiązkowego przystanku w Mikołajkach, gdzie na dzieci czekała niespodzianka w iście żeglarskim stylu. Rejs statkiem po jeziorach wywołał wyjątkowo wiele uśmiechów. Moc pozytywnych emocji wzbudziła także wyprawa do „Galindii”. W skansenie położonym u ujścia rzeki Krutyni nasi podróżnicy mogli zatopić się w magiczny świat z mitów i legend, ruszyć w tan w rytm ludowych występów artystycznych oraz pobawić się z domowymi zwierzętami, zamieszkującymi tamtejsze „mini zoo”.

 


Na szczęście pogoda dopisała, więc w chwilach wolnych od turystycznych przygód dzieci i ich bliscy spędzali kreatywnie czas na świeżym powietrzu. Oprócz plażowania dzieci wykonywały piękne prace plastyczne, urządzały turnieje „planszówek”, ćwiczyły taktykę gry w piłkę nożną w trakcie boiskowych rozgrywek i celność podczas gry w kręgle lub strzelania z łuku. Wszystko to pod okiem naszej wspaniałej animatorki, z którą nasi podopieczni – mali i duzi – nigdy się nie nudzą. Ciekawym uzupełnieniem wyjazdu były przejażdżki bryczką w pobliskim gospodarstwie agroturystycznym. Wieczory upływały zaś podopiecznym „Krwinki” na bajaniach przy ognisku. Wszyscy tak miło spędzali czas, że nie straszne im były nawet komary - nieodłączny element mazurskich biesiad ;)

 

Fotograficzny pamiętnik z wyprawy.

Partnerzy / Wspierają nas
Sponsorzy
strony internetowe Łódź
strony internetowe Łódź

Program e-pity Copyright 2018-2019 e-file sp. z o.o. sp. k. lub Program e-pity by e-file