Krwinka
Przekaż 1 %

XI Zjazd Pacjentów

« Przejdź do listy aktualności

Uczestnicy XI Zjazdu Pacjentów obejrzeli niezwykły film „Lokomotywą do Krainy Czarów”, nakręcony przez dzieci w intensywnej fazie leczenia onkologicznego na lipcowym turnusie rehabilitacyjno-wypoczynkowym w Rogowie. Zapoznali się  również z reportażem, pokazującym wakacyjne przygody małych pacjentów w oderwaniu od szpitalnej rzeczywistości. Opiekę nad projektem sprawowali: wykładowca Łódzkiej Szkoły Filmowej, prof. Robert Gliński oraz dr Małgorzata Jakubowska z Katedry Mediów i Kultury Audiowizualnej UŁ,  natomiast autorką dokumentu jest prof. dr hab. Grażyna Kędzielawska.

 

Po projekcji, odbył się na energetyzujący koncert znanej artystki, Margaret. Artystka porwała do wspólnej zabawy zgromadzoną publiczność.  Pod sceną były tańce oraz wspólny śpiew. Po występie piosenkarka rozdała wszystkim chętnym autografy i dzielnie pozowała do wspólnych zdjęć.   

           
 „Zabawa i rozmowy prowadzone między dziećmi po zakończonym leczeniu z tymi, które nadal walczą o zdrowie , pozwalają nabrać optymizmu i siły do dalszych zmagań z chorobą. Spotkanie to również bardzo miłe doświadczenie dla kadry medycznej. Widzą oni zdrowe, pełne energii i uśmiechnięte dzieci wspierające swoich kolegów, nadal będących pacjentami oddziałów onkohematologii szpitala przy ul. Spornej” mówi Elżbieta Budny, Prezes Fundacji „Krwinka”.

Jak co roku wśród podopiecznych uczestniczących w imprezie rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody, ufundowane przez sponsorów. W roli losujących wystąpili Zawodnicy Wilków Łódzkich – jedynej w regionie drużyny futbolu amerykańskiego oraz I Vicemiss Ziemi Łódzkiej Karolina Źródłowska oraz Mistera Ziemi Łódzkiej Radosław Leśniak.


Szczególne podziękowania kierujemy do osób i instytucji, które wsparły nas w trakcie organizacji tego wyjątkowego wydarzenia:
Teatru Nowego
Cukierni Bajkowa
Firmie Michalczyk i Prokop Sp. z o.o.
Drukarni INEX
Hotelowi Novotel Łódź Centrum
Firmie Sunday
Sylwii Janiak – Fotografia

 

oraz fundatorom nagród dla dzieci:
8B Team
Book&Cook
Centrum Nauki Kopernik
Centrum Sportowo – Rekreacyjnemu „Zbyszko”
EnergyLandii
Farmie Iluzji
Filharmonii Łódzkiej
Jaurapark Bałtów
Sylwii Tumiłowicz – Klinika Kosmetyczna
Kopalni Soli Bochnia
Parkowi Ogrodzieniec

 

Zapraszamy również do zapoznania się z relacjami medialnymi z tego wyjatkowego wydarzenia:

TVP Łódź

Radio Łódź

PFRON

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze zjazdu przygotowanej specjalnie dla Nas przez Panią Sylwię Janiak!

Partnerzy / Wspierają nas
Sponsorzy
strony internetowe Łódź
strony internetowe Łódź

Program e-pity Copyright 2018-2019 e-file sp. z o.o. sp. k. lub Program e-pity by e-file