Krwinka
Przekaż 1 %

Dawstwo szpiku

Autorem programu jest Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”. Do 2011 roku miał on zasięg ogólnopolski, a od 2012 ma charakter lokalny. Obecnie polega na prwadzeniu kampanii edukacyjnej w szkołach, zwłaszcza w liceach i na uczelniach wyższych. Informacje dotyczace dawstwa szpiku udzielane są także osbom indywidualnym, które zgłaszają się bezposrednio do fundacji. Celem projektu jest obalanie mitów dotyczących pobierania szpiku i zachęcenie społeczeństwa do powiększania zasobów Rejestru Dawców Szpiku, co zwiększa szanse na wyleczenie wielu chorych na raka.

 

CZY  KAŻDY  CZŁOWIEK  MOŻE  ZOSTAĆ  DAWCĄ  SZPIKU?


Dawcą szpiku może zostać każdy człowiek międz 18 a 50 rokiem życia, który jest zdrowy - nie obciążony chorobami genetycznymi, dziedzicznymi i przewlekłym. Preferowani są ludzie młodzi - najlepiej między 18 a 40 rokiem życia, gdyż od momentu zamieszczenia potencjalnego dawcy w rejestrze do chwili oddania szpiku może upłynąć zaledwie miesiąc lub nawet kilkanaście lat. Decyzja o podarowaniu swojego szpiku obcej osobie musi być w pełni świadoma i przemyślana, a zdrowie, młodość i wola niesienia pomocy – to czynniki niezbędne, aby zostać potencjalnym dawcą.

 

 

MOŻESZ  POMÓC  CHORYM  W  INNY  SPOSÓB!


Jeśli z różnych względów nie możesz zostać dawcą szpiku, wesprzyj finansowo badania:

 

  • wpłacając darowiznę na konto bankowe nr: 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262
  • przekazyjąc 1% swojego podatku poprzez Urzędy Skarbowe (w rocznym zeznaniu podatkowym prosimy wpisać  nr KRS: 0000 165702 Fundacji).

 

W ten sposób przyczynisz się do powiększenia zasobów osobowych Rejestru Dawców, a tym samym dasz szansę  na ocalenie ludzkiego życia.

Partnerzy / Wspierają nas
Sponsorzy
strony internetowe Łódź
strony internetowe Łódź

Program e-pity Copyright 2018-2019 e-file sp. z o.o. sp. k. lub Program e-pity by e-file