Krwinka
Przekaż 1 %

Historia

Prezes Fundacji Krwinka - Elżbieta Budny

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” rozpoczęła działalność w 1996 roku. Powstała w Łodzi, z inicjatywy rodziców dzieci cierpiących na choroby onkologiczne. Jednym z nich była Elżbieta Budny, która do dziś prowadzi „Krwinkę”, pełniąc obowiązki Prezesa Zarządu.

 

- To nasze osobiste doświadczenia sprawiły, że zaczęliśmy działać – wspomina Elżbieta Budny – Kiedy usłyszałam diagnozę: białaczka, na temat tej choroby wiedziałam tylko tyle, co z filmu „Love story”. Nie wiedziałam ani z czym mam do czynienia, ani co robić, żeby ratować mojego synka. Podobnie było z innymi rodzicami, dlatego połączeni wspólnym losem, na oddziale przy ul. Spornej, postanowiliśmy założyć koło ludzi wspierających dzieci, klinikę i siebie nawzajem… Z czasem koło przeistoczyło się w fundację. Trójka z nas, w tym ja, niestety przegrała walkę i straciła dzieci, ale inne żyją. A my zebraliśmy bezcenną wiedzę i doświadczenie, którymi dzielimy się z rodzicami małych pacjentów.

 

Od początku istnienia Fundacja współpracuje z klinikami onkologii dziecięcej w całej Polsce. Początkowo najaktywniej działaliśmy w regionie łódzkim, ale od chwili uzyskania statusu organizacji OPP w 2004 roku, kiedy „Krwinka” oficjalnie stała się organizacją ogólnopolską, wspieramy dzieci ze wszystkich zakątków kraju.

 

Przez 20 lat działalności Fundacja „Krwinka” objęła opieką ponad piąć tysięcy chorych maluchów i ich rodziny; utworzyła nowy oddział onkologiczny w dzieciącym szpitalu im. Marii Konopnickiej w Łodzi oraz wyremontowała dwa kolejne. Jesteśmy też dumni z kompleksowego wyposażenia hotelu przyszpitalnego dla rodziców dzieci hospitalizowanych; zakupu urządzeń do diagnozowania i leczenia chorób onkologicznych oraz całego mnóstwa innych – nie mniej ważnych – działań, podjętych na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Na realizację czeka, sfinansowany przez "Krwinkę", projekt wspaniałej inwestycji: budowa nowej części Ośrodka Pediatrycznego im. Marii Konopnickiej Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi!

 

Informacje o tym co robimy i o możliwych formach „Krwinkowej” pomocy znajdą Państwo, przeglądając tę stronę.

Partnerzy / Wspierają nas
Sponsorzy
strony internetowe Łódź
strony internetowe Łódź

Program e-pity Copyright 2018-2019 e-file sp. z o.o. sp. k. lub Program e-pity by e-file