17. TURNUS REHABILITACYJNO-WYPOCZYNKOWY W ROGOWIE DOBIEGŁ KOŃCA!

Za nami dziesięć dni niesamowitych wrażeń podczas turnusu rehabilitacyjno-wypoczynkowego w Rogowie! To był wyjątkowy czas przepełniony zabawą, radością, zawieraniem nowych przyjaźni, ale także chwilami wzruszeń i bardzo osobistych rozmów. 
 
Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, którymi były m.in. odwiedziny wyjątkowych gości: Pana Piotra Adamczyka, wicemarszałka województwa łódzkiego, który wręczył uczestnikom upominki, Pana Baloniarza, Iluzjonisty czy przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Rogowie, z kolei  Alpaki Cudaki swoją obecnością wprawiły wszystkich w bardzo dobry nastrój. Dzięki przeprowadzonym rekonstrukcjom aktorzy z Teatru D-H sprawili, że wszyscy mogli poczuć się jak wikingowie, a twórcy z grupy Fenix zaprezentowali fantastyczny pokaz ognia. Ponadto miała miejsce całodniowa wycieczka do Sadów Klemensa, w których zarówno na małych, jak i dużych uczestników czekało wiele różnorodnych aktywności; ognisko, koncert karaoke, dyskoteka, Ogólnopolski Bieg Terenowy Dzieci czy Olimpiada dla Rodziców. Każdego dnia odbywały się również obowiązkowe rehabilitacje, relaksacje oraz masaże.
Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” już od siedemnastu lat organizuje turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, pozwalając zapomnieć o trudach codziennego leczenia i nawiązać nowe przyjaźnie wszystkim uczestnikom. W wyjazdach biorą udział pacjenci, którzy są leczeni w różnych klinikach onkohematologicznych w całej Polsce. Taka odskocznia od rzeczywistości szpitalnej jest bezcenna – daje poczucie spokoju, bezpieczeństwa oraz radości ze wspólnie spędzonego czasu w otoczeniu bujnej zieleni i świeżego powietrza.
 
– Zamysł stworzenia odskoczni dla dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi i hematologicznymi powstał z realnej potrzeby, którą dostrzegli założyciele Fundacji. Oprócz codziennych rehabilitacji, relaksacji oraz masażu podczas turnusu odbywają się rozmaite animacje, aktywności sportowo-muzyczne, warsztaty plastyczne, a także specjalne zajęcia dla rodziców, budujące wspólnotę i zrozumienie. To daje wspaniałe efekty, które są widoczne już po kilku dniach razem spędzonego czasu. Entuzjazm, cudowna energia i uśmiechy na twarzach uczestników są dla nas bezcenne – zaznacza Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka”.
 
Organizacja wyjazdów nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie ludzi o dobrych sercach. Dlatego też Fundacja „Krwinka” zachęca do wzięcia udziału w akcji „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka”, która rozpoczęła się 24 czerwca 2022 roku. Ponad trzymiesięczna inicjatywa ma na celu przejechanie jak największej ilości kilometrów, przy jednoczesnym wsparciu 1 zł za 1 km lub inną, dowolną kwotą. W inicjatywie mogą uczestniczyć zarówno osoby indywidualne, jak i przedsiębiorstwa czy instytucje, które promując aktywny styl życia wśród swoich pracowników, chcą pomagać potrzebującym dzieciom i ich najbliższym. Pomoc wszystkich darczyńców jest nieoceniona. Do akcji „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka” można dołączyć w dowolnym czasie – przedsięwzięcie potrwa do końca września 2022 roku. Szczegóły znajdują się na stronie: www.czasnalover.pl
 

Turnus wakacyjny współfinansowano ze środków Fundacji PZU.


Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.