Fabian Bełdowski

Wesprzyj

Nowotwór nerki

Fabian Bełdowski ma 6 lat i pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego.

 

W wyniku rutynowych badań krwi, zleconych przed zabiegiem usuwania ząbków pod narkozą, dowiedzieliśmy się, że syn cierpi na niedokrwistość. Fabian musiał mieć natychmiast przetaczaną krew. Przeprowadzono dalsze kompleksowe badania i wykonano też zdjęcie USG jamy brzusznej. Okazało się, że Fabian zachorował na nowotwór nerki.

 

Chłopiec przed chorobą lubił jeździć na rowerze, układać klocki LEGO oraz uwielbiał balony i puszczać bańki mydlane. W swoim przedszkolu uczęszczał na zajęcia sensoryczne i integracyjne. Pozostawał też pod czułą opieką logopedy i psychologa.

 

Fabian bardzo tęskni za swoją ulubioną Panią przedszkolanką oraz oczywiście za dziećmi, z którymi beztrosko spędzał czas na zabawie i nauce.

 

W szpitalu chłopcu zostały wykonane badanie tomograficzne, rezonans, EKG i gastroskopia. Podano mu dożylnie chemioterapię oraz przeszedł transfuzję krwi. 

Naszemu synkowi została usunięta prawa nerka. W procesie leczenia stracił włosy i zęba. Jest bardzo słaby i markotny. Nie ma apetytu do jedzenia i często wymiotuje. Wszyscy martwimy się i boimy o naszego małego Fabianka.

Starsi bracia bardzo tęsknią za Fabianem. Wspólnie spędzali czas na oglądaniu bajek i rozmowach w domowych pieleszach. Dużą frajdę sprawiały im też spacery po parku i integracja na placu zabaw. W wolnym czasie chętnie aktywnie odpoczywali  na rodzinnych wycieczkach. Nagłe rozstanie z bratem jest dla chłopców bardzo trudnym doświadczeniem. Rodzina bardzo potrzebuje wsparcia finansowego na dojazdy do szpitala, leki, rehabilitację i dalsze leczenie Fabiana.

 

*Wypowiedzi mamy Fabiana zaznaczone zostały kolorem i kursywą.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Fabiana, kierując wpłatę z dopiskiem: Fabian Bełdowski na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Fabiana teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.