Jakub Zarychta

Wesprzyj

Guz mózgu

Jakub Zarychta to 13-letni chłopak z ogromnymi ambicjami i planami dotyczącymi piłki nożnej.

Mieszka w Łodzi wraz z kochającą mamą i starszą siostrą Natalią. Kuba zawsze powtarzał, że treningi są dla niego najważniejsze.

Na jednym z obozów sportowych nikt nie był w stanie zrozumieć co się z nim dzieję - nagle przestał grać, wychodzić z łóżka, jeść... Kuba narzekał przy tym na nieustający ogromny ból głowy. Nikt nie spodziewał się dalszej diagnozy. Na szpitalnym oddziale ratunkowym dowiedzieliśmy się o guzie w mózgu i konieczności natychmiastowej operacji. Kuba szybko wracał do zdrowia. Z nadzieją patrzyliśmy w przyszłość. Czekaliśmy już tylko na diagnozę - ta nie pozostawiła złudzeń. Złośliwy nowotwór mózgu.

 

Potem wszystko potoczyło się już szybko. Przeniesienie na oddział onkologiczny szpitala przy ul. Spornej, ustalenie programu leczenia, dwie pierwsze chemioterapie.

Po pierwszej dawce Kuba czuł się fatalnie - zero apetytu, zero sił, omdlenia, wymioty. Po niespełna kilku dniach takiego samopoczucia została podjęta decyzja o powrocie do szpitala. Kuba powoli wracał do zdrowia. Drugą dawkę chemioterapii zniósł dużo lepiej. Niestety nie spełniła ona naszych oczekiwań - guz urósł. Czeka nas jeszcze radioterapia z podtrzymującą chemioterapią. Nikt z nas nie traci nadziei, mimo trudności trzymamy się razem i wspólnie wspieramy. 

Duże wsparcie Kuba dostaje także od swojej drużyny.  Jest z nimi w ciągłym kontakcie, powoli i na miarę swoich możliwości wraca również do trenowania.

 


 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Jakuba, kierując wpłatę z dopiskiem: ZARYCHTA JAKUB na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz KUBY teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.