Jan Religa

Wesprzyj

Ostra białaczka limfoblastyczna typu T

Nigdy nie sądziłam, że kiedyś będę musiała stworzyć opis, w którym będę prosić o pomoc dla naszego ukochanego synka. Niezwykle trudno jest o nią prosić, zdecydowanie łatwiej jest nią obdarowywać.

 

Jaś, jak przystało na 3 latka jest pełnym energii chłopcem. Mieszka w Natalinie, tuż obok Radomia. To wierny fan Strażaka Sama. Jego wielkim marzeniem jest w przyszłości zostać dzielnym strażakiem.

 

Niestety, nim będzie mógł nieść pomoc innym, sam musi stoczyć walkę o swoje życie. Wszystko się zaczęło od powiększonych węzłów chłonnych i częstych infekcji. Już jakiś czas  nam się nie podobało to, że synek jest ciągle chory. Ale wszyscy mówili, że jest mały, zaczął  przygodę z przedszkolem, więc musi się uodpornić i swoje przechorować. Dzieci tak mają. Jednak my szukaliśmy powodu jego częstych infekcji.

 

Byliśmy u wielu lekarzy. Na tydzień  przed naszą '”przygodą” z onkologią byliśmy u hematologa/onkologa. Stwierdził, że to nie jest nic onkologicznego. Pamiętam, jak dziś, jak się cieszyłam czytając: bez oznak niepokoju onkologicznego. Ta wizyta uśpiła naszą czujność.

 

Jaś dostał antybiotyk na zapalenie węzłów chłonnych. Nie przypuszczałam wtedy, że to białaczka czyha tuż za rogiem. Do końca życia będę pamiętać dźwięk karetki, którą jechaliśmy z synkiem do szpitala pediatrycznego w Warszawie. Ja cały czas się łudziłam, że to niemożliwe, nie nasz Jaś ...

 

Niestety...

25 maja otrzymaliśmy diagnozę: OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA TYP T.

 

Nie o takim prezencie na Dzień Mamy marzyłam. Jaś również nie tak sobie wyobrażał Dzień Dziecka.

 

Tego dnia od prowadziłam go na blok operacyjny. Dostał prezent - założenie Broviaka (cewnik centralny) i pierwszą chemię.

 

Leczenie białaczki trwa 104 tygodnie. Jaś został zakwalifikowany do najdłuższego i najintensywniejszego protokołu HR (wysokiego ryzyka). Ryzyko powikłań z racji ilości chemii jest ogromne. HRy budzą strach wśród rodziców. Każdy ma nadzieję, że jego dziecko nie będzie musiało leczyć się według tego protokołu.

 

U Jasia rozpoznano zajęcie OUN, dlatego też będzie musiał zostać poddany radioterapii.

 

W ciągu 4 miesięcy byliśmy tylko 5 dni w domu. Śmiało mogę powiedzieć, że naszym domem jest teraz szpital. W końcu dom Twój, gdzie serce Twoje. A nasze najdroższe serce  dzielnie walczy o powrót do zdrowia.

 

Jest to ciężka walka. Walka, która nauczyła nas ogromnej pokory. Ciągłe spadki, liczne toczenia krwi i jej preparatów, nieprzewidywalność choroby. Organizm w trakcie tak  intensywnego leczenia jest pozbawiony odporności. Zwykły jogurt naturalny czy tak pożądany przez Jasia w ostatnim czasie ogórek kiszony stanowi duże zagrożenie.

 

Jaś jest naszym pierwszym i jedynym synkiem. Niestety jedynym ...

 

W sierpniu zeszłego roku pożegnaliśmy młodszego braciszka Jasia. Niestety z chorobą młodszego synka nie mieliśmy szans. Nie wiemy czemu tyle zła może spaść na jedną rodzinę.

 

Ale wiemy jedno, że o zdrowie i życie Jasia będziemy walczyć z całych sił. A Jaś jest najdzielniejszym wojownikiem, jakiego znam. Jestem z niego ogromnie dumna!

 

Przed nami jeszcze bardzo długa droga do wyleczenia. Ale doświadczyliśmy ogromnego wsparcia od rodziny i znajomych. Jest tyle wspaniałych osób, którym los naszego synka nie jest obojętny! Z całego serca Wam za to dziękujemy! Z takimi ludźmi musi się wszystko udać!

 

Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na wsparcie Jasia w dążeniu do zdrowia oraz na późniejszą rehabilitację. Leczenie osłabia mięśnie, Jaś w pewnym momencie przestał chodzić. Wstawanie było dla niego ogromnym problemem.

 

Ciągłe dojazdy do szpitala, leki, suplementy w dłuższej perspektywie generują niemałe koszty.

 

Za każdą nawet najmniejszą wpłatę będziemy ogromnie wdzięczni.

 

* List napisany przez mamę Jasia.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Jasia, kierując wpłatę z dopiskiem: Jan Religa na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Jasia teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.