Krzysztof Góral

Wesprzyj

Guz okolicy kości guzicznej  

Oto Krzyś, nasz kochany 5 letni synek. Krzyś choruje na bardzo rzadki, mało spotykany nowotwór, który zaatakował tkankę łączną oraz tkankę miękką miednicy (EXTRARENAL RHABDOID TUMOR)!!!

 

Jego problemy zdrowotne zaczęły się od połowy roku 2022. W tym czasie uskarżał się na ciągłe bóle w okolicy kości ogonowej, w szczególności nocą. Po wstępnych badaniach USG nic nie wskazywało na tak druzgocąca diagnozę. Od momentu kiedy nasz syn zachorował na nowotwór złośliwy, życie naszej rodziny zupełnie się zmieniło, nic zupełnie nic, nie było już takie samo.


Od tego czasu zaczęła się walka o zdrowie i o życie chłopca, który nie do końca jest świadomy istoty całej sytuacji w której się znajduje, walka z nowotworem z  którym musi się zmierzyć, bez względu na przeciwności jakie miały miejsce w jego beztroskim życiu. Po operacji usunięcia guza wraz z kością guziczną przyjęto Krzysia na oddział onkologii. Po wstępnej diagnozie, czas na ostateczny wynik  histopatologiczny trwał 3 miesiące, jak się okazuje rozpoznanie trwało zdecydowanie zbyt długo. Od tego czasu zostało wdrożone leczenie -  intensywna chemioterapia, w czasie której pojawiły się kolejne zmiany nowotworowe we wcześniej operowanej okolicy. Leczenie szpitalne przebiegało drastycznie, były łzy, strach i niemoc, nam jako rodzicom zdarzyły się niejednokrotnie momenty załamania i rozpaczy. Nic już, zupełnie nic nie jest w tej chwili takie samo.

 

Na dzień 09 08.2023 jesteśmy po zakończonych 6 cyklach chemioterapii, gdzie Krzyś przetrwał 5 miesięcy, mimo bólu, strachu, łez, tęsknoty za domem, dzielnie przezwyciężył ten trudny etap leczenia. A w chwili obecnej jesteśmy na etapie badań obrazowych, które zadecydują o dalszym losie naszego syna. Jako rodzice Krzysia, staramy się zapewnić mu jak największy komfort leczenia, aby mógł czuć się bezpiecznie podczas częstych i dłuższych pobytów w szpitalu, które powodują, że Krzyś tęskni za tatą, młodszym bratem za domem.

Nic nie jest ważniejsze od Krzysia, pragnę wraz z mężem aby nasz kochany synek wyzdrowiał, cieszył się z dzieciństwa, poznawał świat, dorastał wraz z kolegami ... ale nikt nie jest w stanie nam tego zagwarantować.

Krzysiu jest grzecznym i wesołym chłopcem, interesuje się grami komputerowymi, obecnie jego ulubiona to Minecraft. Tuż przed diagnoza, chętnie uczęszczał  do przedszkola, gdzie ma kilku ulubionych kolegów, ale choroba spowodowała, że musiał ograniczyć  kontakt z dziećmi. Od kilku miesięcy, przez większość czasu przebywamy wspólnie na oddziale onkologii, a gdy wracamy do domu, jako rodzina na chwilę staramy się zapomnieć o wszelkich trudnościach związanych z chorobą. Organizujemy rodzinne gry i zabawy. Cieszymy się wspólnie spędzonym czasem, który tak szybko przemija.

Na ten moment pozostaje mi ogromna determinacja, ale też strach, obawa o każdy dzień życia  syna.
Pozostaje nam jako rodzicom, czekanie, nadzieja w modlitwie i wiara w możliwości współczesnej medycyny. Walczymy wspólnie o lepsze jutro, o powrót do zdrowia dla Krzysia.

Dotychczas poniesione koszty na dojazdy, leczenie, pobyty w szpitalu, wyżywienie, oraz pozostałe niezbędne potrzeby dla naszego dziecka to ogromny wydatek dla nas.
Nie wiem jak długo jeszcze potrwa leczenie i jakie kolejne koszty będą z tym związane, dlatego zwracamy się do wszystkich o wsparcie i pomoc dla naszego dzielnego i kochanego WOJOWNIKA za co już dziś BARDZO dziękuję w imieniu Krzysia i całej rodziny.

"Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
Ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas"  - Flora Edwards.

 

* Wypowiedzi mamy Krzysia zaznaczone zostały kolorem i kursywą.

 

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Krzysia, kierując wpłatę z dopiskiem: Krzysztof Góral na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Krzysia teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.