Ksawery Niedbała

Wesprzyj

Ostra białaczka szpikowa

Ksawery ma prawie 2 latka, mieszka w Chrośnie.

 

W czerwcu 2022 roku z powodu krwotoku z nosa i gorączki Ksawery trafił do szpitala. Miał wtedy zaledwie czternaście miesięcy…

 

Po wstępnych badaniach została podjęta decyzja o pozostawieniu Ksawcia w szpitalu na oddziale celem dalszej diagnozy. Wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy co nas czeka.

 

Ksaweremu zostały przetoczone płytki oraz podano mu antybiotyki. Podjęto też decyzję o biopsji, której wstępny wynik zmienił wszystko.

 

Usłyszeliśmy od lekarzy diagnozę, która zmieniła nasze życie w ułamku sekundy. Okazało się, że Ksawcio zachorował na białaczkę promielocetową. Pierwszy miesiąc leczenia był najgorszy dla Ksawerego, ciągłe przetoczenia, infekcje i nowe wkłucia. Żyłki naszego synka nie wytrzymywały, a on był za słaby aby założyć cewnik typu Broviac. W końcu się udało, byliśmy przerażeni ile musi znosić tak małe dziecko.

 

Każdy następny dzień był dla rodziny coraz trudniejszy. Kolejne biopsje i punkcje oraz podaż leku.

 

Bardzo tęskniliśmy za rodzeństwem. W domu czekali siostra Jagoda i brat Łukasz. Po ponad miesiącu mogliśmy wyjść do domu i spędzić czas wszyscy razem. Lecz to jeszcze nie był koniec...

 

 

 

Mały Ksawery przyjeżdżał na oddział dzienny na codzienną podaż chemii oraz miał wykonywane kontrolne biopsje.

 

Ksawcio kończy w kwietniu 2 latka, jest wesołym oraz pełnym energii dzieckiem, które poznaje świat. A niestety ostatni czas spędził w większości w szpitalu. Rodzeństwo, a zwłaszcza siostra bardzo przeżywa każdy jego pobyt w szpitalu mimo iż wie, że to dla jego dobra. 

 

 Zgromadzone na koncie fundacji środki wykorzystane zostaną na leki, suplementy diety, dojazdy do szpitala, rehabilitację i inne potrzeby umożliwiające jak najszybszy powrót Ksawerego do zdrowia.

 

*Wypowiedzi mamy Ksawerego zaznaczone zostały kolorem i kursywą.

 

 Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Ksawerego, kierując wpłatę z dopiskiem: Ksawery Niedbała na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Ksawerego teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.