8. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego

17 marca zespół Fundacji „Krwinka” miał przyjemność uczestniczyć w 8. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego, organizowanym przez Stowarzyszenie Unicorn z Krakowa. To wydarzenie było okazją do spotkania się i wymiany doświadczeń zarówno przez pacjentów, ich bliskich jak i specjalistów oraz organizacje wspierające osoby chore na nowotwory.

 

Forum rozpoczęło się od części warsztatowej, podczas której każdy uczestnik mógł wybrać dowolne spotkania z zaproponowanej listy. Tematyka poruszana w porannych zajęciach dotyczyła m.in. psychologii, dietetyki, rehabilitacji, medycyny.

 

Kolejnym etapem wydarzenia była sesja główna, w której udział wzięli m.in. prof. Piotr Wysocki, prof. Krystyna de Walden-Gałuszko, dr n.med. Mariola Kosowicz, dr hab. Michał Rusinek. Prelegenci podczas swoich wystąpień przekazali niezwykle istotne informacje dotyczące rozwoju choroby nowotworowej oraz leczenia onkologicznego. Tematy te zostały omówione uwzględniając zarówno sferę psychiczną jak i fizyczną, a w centrum wykładów znaleźli się chorzy oraz osoby z ich najbliższego otoczenia. Rola osoby wspierającej i rodziny chorego podczas powrotu do zdrowia została również wyraźnie podkreślona podczas rozmowy Anny Dymnej wraz z ambasadorem Stowarzyszenia Unicorn - prof. Jerzym Stuhrem i Jego żoną.

 

Udział w 8. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego był dla nas bardzo ważnym doświadczeniem. Dzięki temu poszerzyliśmy swoją wiedzę w zakresie wspierania naszych Podopiecznych oraz ich rodzin. Zdobyliśmy również cenne informacje dotyczące chorób nowotworowych oraz nowoczesnych metod leczenia ich. Wymiana zdań i pozyskane kompetencje z pewnością pozytywnie wpłyną na naszą codzienną pracę i usprawnią nasze działania. Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.