Dni Rodziny w Rogowie

Jak mówi Prezes Fundacji „Krwinka” Elżbieta Budny: „Niezmiernie istotne jest spędzanie wspólnie każdej wolnej chwili, zwłaszcza w przypadku rodzin dzieci onkologicznych, dla których rozłąka z najbliższymi jest częstym zjawiskiem. W chwili obecnej w szpitalach dalej obowiązują obostrzenia spowodowane pandemią. Z  małym pacjentem może przebywać w sali tylko jeden rodzic. Zabronione są również wszelkie odwiedziny. Niestety skutkuje to często osłabieniem relacji między członkami rodziny. Dlatego właśnie, tak ważne było dla nas przygotowanie atrakcji, która umożliwi naszym podopiecznym wzmocnienie więzi z najbliższym oraz oderwanie się od trosk dnia codziennego.”

 

Wyjazd pod nazwą Dni Rodziny odbył się w terminie 28-30.05.2021 był on dość krótki, aczkolwiek bardzo intensywny i obfity w różnego rodzaju atrakcje. Zgodnie z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa rozpoczął się od wykonania wszystkim uczestnikom testów na obecność COVID-19. Kolejnym punktem programu było oficjalne rozpoczęcie, złożenie życzeń oraz obdarowanie zarówno dzieci, jak i rodziców zestawami prezentowymi.  Po części oficjalnej dzieci zostały zaproszone na zajęcia integracyjne z animatorem, zaś rodzice uczestniczyli w zajęciach z psychologiem. Elementem kulminacyjnym dnia pierwszego było wspólne biesiadowanie przy ognisku połączone z długimi rozmowami oraz karaoke.

 

Na sobotę Fundacja „Krwinka” przygotowała grę terenową po najbliższej okolicy, zajęcia z psychologiem oraz zajęcia plastyczne, w trakcie których powstały cudowne trójwymiarowe ramki przedstawiające całe rodziny. Była to praca zespołowa dzieci i rodziców. Na twarzach uczestników gościło skupienie i wielkie zaangażowanie.

 

Cały pobyt zwieńczony był niedzielnym spacerem po arboretum oraz uroczystym podsumowaniem, w trakcie którego reprezentanci fundacji wręczyli dyplomy i drobne upominki za uczestnictwo w grze terenowej oraz zorganizowali prapremierowy pokaz pierwszego odcinka bajki terapeutycznej pt. „O Nadziei …”. Jest to nowy projekt Fundacji "Krwinka" zakładający produkcję cyklu bajek terapeutycznych, w których główną rolę odgrywają pacynki wykonane ze skarpet firmy Many Mornings.Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.