"Dzień Rodziny" w szpitalu przy Spornej

Zamiast Dnia Dziecka świętowano w szpitalu „dzień rodziny”. – Z powodów sanitarnych wstęp na oddziały onkologiczne może mieć tylko dwójka naszych psychologów i jedna osoba, zajmująca się codzienną pomocą – wyjaśnia Elżbieta Budny, Prezes Zarządu Fundacji „Krwinka”. – Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się na jedną wizytę w szpitalu, zamiast trzech: w dniu matki, dziecka i ojca, jakie zwykle odbywamy. Były dziś prezenty dla wszystkich, ale dzięki temu mieliśmy przy Spornej prawdziwe święto rodzinne.

 

Dzieci otrzymały od „Krwinki” m.in. powerbanki, czyli specjalne akumulatory, zapewniające długie działanie wszelkich urządzeń elektronicznych – jak komputery, tablety czy smartfony. Taki prezent pozwoli małym pacjentom, długo przebywającym w szpitalu z powodu terapii onkologicznych, bez przeszkód korzystać  z gier, zabaw i rozrywek, jakich dostarcza internet. Wcześniej Fundacja „Krwinka” zakupiła na oddziały specjalny router, pozwalający bez ograniczeń korzystać z bezpłatnego połączenia wi-fi. Rodzice małych pacjentów otrzymali natomiast komplety wartościowych kosmetyków.

 

Do akcji przekazywania prezentów dzieciom onkologicznie chorym włączyli się młodzi sportowcy. Piłkarze Akademii ŁKS sami zdecydowali, że z pomocą rodziców zakupią prezenty na Dzień Dziecka i przekażą je swoim rówieśnikom w szpitalu. Zorganizowali akcję, dzięki której duża ilość prezentów: zabawek, artykułów higienicznych, odzieży i rozmaitych przysmaków trafiła do Podopiecznych Fundacji „Krwinka”.  Serdecznie dziękujemy!

 

Pracownicy oraz wolontariusze Fundacji „Krwinka” przychodzą na oddziały onkologiczne szpitala przy Spornej z życzeniami, prezentami, uśmiechem i życzliwością z okazji każdego święta. Nie tylko przed Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą, ale także na Walentynki, w Dniu Matki i oczywiście z okazji Dnia Dziecka. Organizowanie miłych niespodzianek dla pacjentów oraz ich najbliższych z okazji świąt i uroczystych dni to jedna z najsympatyczniejszych aktywności Fundacji, która w tym roku obchodzi jubileusz dwudziestopięciolecia.

 

 Program e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp. k.