FUNDACJA "KRWINKA" Z BOHATERAMI ONKOBAJKI "O NADZIEI" ŚWIĘTOWAŁA DZIEŃ DZIECKA

Tegoroczny Dzień Dziecka z Fundacją „Krwinka” był bajkowy! Skarpetkowi bohaterowie spędzili czas z podopiecznymi, którym wręczyli duże podarunki. Otwarto tymczasowe studio tatuażu, które cieszyło się sporym zainteresowaniem, odbyły się także niecodzienne animacje. Warto podkreślić, że właśnie w Dniu Dziecka onkobajka „O Nadziei” obchodzi swoje pierwsze urodziny. Postaci Małpki Nadziejki i Smoka Gniewka są dzieciom znane i przez nich lubiane.

 

– Bajka „O Nadziei” jest perspektywicznym projektem skierowanym do dzieci chorujących na nowotwory oraz tych, które mierzą się z długotrwałym pobytem w szpitalu. Terapeutyczny wymiar opowieści jest podwójny, związany z treścią, ale i zaangażowaniem aktorskim dzieci w trakcie oraz po intensywnym leczeniu. Bezpośrednie opinie dzieci, a także ich rodziców wskazują, że jest potrzeba tworzenia treści terapeutycznych ubranych w formę bajki. Ten gatunek sprawia, że chore dzieci lepiej rozumieją sytuację, w której się znajdują, wykazują więcej empatii. Ponadto efektywniej radzą sobie z emocjami – wyjaśnia Jacek Jankowski, psycholog z Fundacji „Krwinka” i autor scenariusza bajki „O Nadziei”.

 

1. dzień czerwca jest doskonałą okazją, żeby w niecodzienny sposób pokazać pociechom, że są ważne i docenić ich obecność, poprzez organizację ciekawych aktywności. Jednak nie każdy rodzic ma taką możliwość. Szczególnie gdy przebywa przez dłuższy czas w szpitalu, ze względu na chorobę nowotworową czy hematologiczną swojego dziecka. Fundacja „Krwinka” będąc blisko podopiecznych, ma świadomość trudności, z jakimi mierzą się na co dzień onkowojownicy oraz ich rodzice. Dlatego też przy każdej możliwej okazji robi wszystko, aby sprawić radość podopiecznym i ich opiekunom, dając wytchnienie wszystkim przebywającym na oddziałach onkohematologicznych.

 

Obdarowanie cennymi prezentami nie byłoby możliwe, gdyby nie donacja od firmy Amazon Polska, za którą ogromnie dziękujemy.

Ponadto do akcji przyłączyła się Społeczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Oświatowego "Edukacja", dzięki której zostały zakupione drobne upominki. Uczniowie przygotowali także specjalne kartki z życzeniami, będące wyjątkowym gestem wsparcia dzieci przebywających na oddziałach onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi. 

 Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.