Mamy dobry internet! – Fundacja „Krwinka” kupuje router dla oddziałów onkologicznych

Jakość łącza Wi-Fi, z którego mogli dotąd korzystać mali pacjenci, w związku z dużym obciążeniem przestała wystarczać. Swoje robiła ilość użytkowników chętnych do korzystania z sieci w jednym czasie: filmy czy gry online ciągle się rwały. Teraz będzie o wiele lepiej, bo zakupiony przez Fundację „Krwinka” router zapewni dzieciom połączenie odpowiedniej mocy. Wszystko powinno działać bez zakłóceń. – Dowiedzieliśmy się, że teraz szpitalny internet jest zbyt słaby, więc natychmiast postanowiliśmy pomóc maluchom. Obciążenie dotychczas pracującego łącza stało się nadmierne w trudnym czasie przymusowej izolacji, gdy więcej niż zwykle osób chce korzystać z sieci – mówi Prezes Fundacji „Krwinka”, Elżbieta Budny.  Zakupiony router, przekazujący internet łączem o przepustowości 1000 GB, gwarantuje dobrą jakość transmisji. To pozwoli dzieciom nie tylko oglądać filmy czy grać bez zakłóceń, ale też brać udział w zajęciach online, które organizować będzie „Krwinka”. Są już zaplanowane m.in. animacje plastyczne oraz transmisje interaktywnych spektakli teatralnych.

 

Dzieci onkologicznie chore są szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem. Dopóki w Polsce trwa ogłoszony przed tygodniem stan epidemii, na oddziałach onkologicznych szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi musi przebywać osiemnaścioro małych pacjentów. Przy każdym z nich pozostaje tylko jeden rodzic. Wszystkich obowiązuje ścisły zakaz opuszczania oddziału, szpital jest zamknięty dla odwiedzających. W trudnych chwilach izolacji ważny jest każdy sposób spędzania czasu, dlatego zapewnienie dzieciom sprawnie działającego internetu stało się dla „Krwinki” natychmiastowym priorytetem.

 

To i inne zadania, które na co dzień wypełnia dla dzieci onkologicznie chorych Fundacja „Krwinka”, można realizować dzięki środkom finansowym, ofiarowywanym przez hojnych darczyńców – a także z pozyskanych odpisów 1% podatku. Ktokolwiek chciałby przekazać swój jeden procent na rzecz podopiecznych „Krwinki”, proszony jest o wpisanie do swojego formularza PIT numeru KRS 0000 165702.Program e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp. k.