„Na co idzie ten 1% ” - Fundacja KRWINKA przekazuje szpitalowi sprzęt medyczny

We współczesnej onkologii ważne jest podejście indywidualne: choroba każdego dziecka to odrębny przypadek, który otrzymuje specjalną terapię. Pobrane od pacjentów komórki białaczkowe hodowane są w specjalnych inkubatorach po to, by wyprodukować z nich autoszczepionkę: najskuteczniejsze lekarstwo na konkretny rodzaj nowotworu.

Dlatego tak istotną funkcję w leczeniu pełni inkubator, w którym hodowane są komórki. Taki aparat, jedyny w posiadaniu Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii uniwersyteckiego szpitala przy ul. Spornej w Łodzi, nagle się zepsuł. Potrzebna była natychmiastowa interwencja, czyli zakup nowego urządzenia. – Sami, jako szpital, nigdy
nie udźwignęlibyśmy kosztów nabycia nowego inkubatora – wyjaśnia prof. dr hab. med. Wojciech Młynarski, Kierownik Kliniki – dlatego z pilną prośbą o pomoc zwróciliśmy się
do Fundacji KRWINKA, która pomaga nam i współpracuje z kliniką od 25 lat.

Na prośbę zareagowała natychmiast Prezes Fundacji KRWINKA:  – Nigdy nie odmawiamy pomocy naszym Podopiecznym. A potrzebne na zakup tego aparatu 30 tysięcy złotych znaleźliśmy dzięki środkom z „jednego procenta”, jakie uzyskujemy od podatników – wyjaśnia Elżbieta Budny. – To pokazuje, że gdy trzeba kupić w trybie pilnym sprzęt niezbędny do leczenia dzieci, ten 1% bywa jedyną szansą. Fundacja KRWINKA wspiera swoich podopiecznych na każdym etapie leczenia i rehabilitacji chorób nowotworowych. Pokrywamy m.in. koszta leków i terapii nie refundowanych przez NFZ. Zakup aparatury medycznej wpisuje się w te zadania.

Fundacja KRWINKA uroczyście przekazała nowy inkubator klinice we wtorek 25.02, o godz. 12.30, w Pracowni Immunopatologii i Genetyki Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii przy ul. Spornej 36/50 w Łodzi. Spotkanie miało radosny wymiar dla małych pacjentów także dlatego, że specjalnie dla nich zaplanowano z tej okazji Bal Ostatkowy: tańce i liczne atrakcje dla dzieci (przebieranki, ozdabianie sal i korytarzy, samodzielne wywoływanie zdjęć w foto-budce).

Akcja połączona była też z apelem do wszystkich, którzy nie złożyli jeszcze swych rocznych zeznań podatkowych, o przekazywanie swojego 1% na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi. Aby to zrobić wystarczy wpisać do rubryki formularza PIT numer KRS: 0000 165702.Program e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp. k.