PLANTACJA SOFIJÓWKA DOŁĄCZYŁA DO GRONA DARCZYŃCÓW

Okres świąteczny to czas, w którym serca ludzi są jeszcze bardziej otwarte na pomoc najbardziej potrzebującym. Plantacja Sofijówka z Rokicin dołączyła do bezcennego grona darczyńców, przekazując darowiznę finansową na leczenie dzieci onkologicznie i hematologicznie chorych, będących pod opieką Fundacji "Krwinka". Każdy, kto kupił drzewko, przyczynił się do wsparcia – sprzedaż jednej choinki to 5 zł dla podopiecznych. Ponadto firma zajmująca się sprzedażą drzewek oraz sprzętu przeprowadziła dwie zbiórki pieniężne, podczas których zgromadzono środki na dalsze leczenie i rehabilitację Zuzi Staszek oraz środki dedykowane podopiecznym, których stan zdrowia wymaga pobytu na oddziale lub regularnych wizyt w szpitalu.

 

Długotrwałe leczenie onkologiczne czy hematologiczne charakteryzują różne etapy terapii, ściśle związane z protokołem leczenia. Kiedy dziecko opuści już łóżko szpitalne, rodzice stają przed wyzwaniem dostosowania życia do systematycznych konsultacji w ośrodkach medycznych, co wiąże się z regularnymi kosztami. 

  

– Częste dojazdy to obciążenie finansowe, które niejednokrotnie przerasta rodziny, mierzące się z chorobą nowotworową swoich pociech. Nasi podopieczni pochodzą z różnych części Polski, niekiedy znacznie oddalonych od szpitali, w których jest prowadzone ich leczenie. Refundacja wydatków związanych z podróżami odciąża budżet domowy, który bardzo często został nadwyrężony ze względu na rezygnację z pracy zarobkowej jednego z rodziców, sprawującego całodobową opiekę nad chorym dzieckiem. Dzięki przekazanym środkom będziemy mogli kontynuować program "pomoc na Start", z której korzystają osoby o niskim statusie materialnym, za co bardzo dziękujemy – mówi Dominika Śliwińska, dyrektor Fundacji "Krwinka". 

 

W ramach zbiórki dla Zuzi Staszek zgromadzono 750 zł, z kolei dla pozostałych podopiecznych uzbierano 1131,01 zł. Pozyskana darowizna oraz zebrane środki pozwolą w znacznym stopniu zabezpieczyć m.in. zwrot kosztów rehabilitacji i leków nierefundowanych przez NFZ, a także częściowo umożliwią natychmiastowy zakup sprzętu medycznego do klinik onkohematologicznych. 

 

 Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.