Pomagajmy bardziej - nowa strona internetowa Krwinki

Za pośrednictwem strony internetowej Fundacji Krwinka można wirtualnie rozliczyć PIT, przeznaczając 1% podatku na rzecz dzieci, walczących z chorobami nowotworowymi. Można też bezpośrednio, w wygodny sposób, przekazać im finansową darowiznę. Tym razem, dzięki nowej funkcjonalności na stronie, darczyńcy mogą bliżej poznać małych Podopiecznych Krwinki. Na stronie pojawiły się bowiem ich portrety, wzbogacone o krótkie historie choroby. – Każdy darczyńca może przekazać pomoc finansową wybranemu przez siebie dziecku, wystarczy w tytule darowizny podać imię i nazwisko małego pacjenta – wyjaśnia Remigiusz Mielczarek, dyrektor Fundacji Krwinka. Wyjaśnia przy tym, że fundacja nie prowadzi oddzielnych subkont dla poszczególnych Podopiecznych: dzieci mają konta imienne, przyporządkowane jednemu, głównemu numerowi konta bankowego Krwinki.  W ten sposób istnieje gwarancja, że gromadzone tam środki wydawane są wyłącznie zgodnie z ich celem: na leczenie dzieci.

 

Po raz pierwszy w historii strony internetowej Krwinki pojawia się w sieci jej pełna wersja anglojęzyczna. – Naszą wielką ambicją jest dotarcie z informacjami o potrzebach naszych dzieci do darczyńców zagranicznych – mówi Remigiusz Mielczarek. – Wiadomo, że wszędzie na świecie są ludzie chcący pomagać dzieciakom, które walczą z groźnymi chorobami. Angielska wersja strony pozwoli nam też dodatkowo uwiarygodnić się w oczach ważnych, międzynarodowych instytucji pomocowych. Jesteśmy już członkiem ECPC (European Cancer Patient Coalition), największej unijnej organizacji tego sektora. Chcemy pokazać się w kolejnych. To daje możliwość wzajemnego zacieśniania więzi pomocy dzieciom na skalę międzynarodową.

 

Nowa strona internetowa Fundacji Krwinka jest od dziś (06.04.2020) dostępna w sieci pod adresem www.krwinka.org. Została stworzona dzięki zaprzyjaźnionej z fundacją firmie E-witryna, od kilku lat działającej na rzecz dzieci onkologicznie chorych. Wkrótce na stronie mają pojawić się kolejne funkcjonalności, ułatwiające zwłaszcza rodzicom Podopiecznych fundacji uzyskiwanie bieżących informacji na temat świadczonej pomocy.Program e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp. k.