POTRZEBNY DAWCA SZPIKU - URATUJ ADAMOWI ŻYCIE!

ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU

BĄDŹ BOHATEREM - URATUJ ADAMA

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”, we współpracy z Łódzkim Ośrodkiem Dawców Szpiku poszukuje „Szpiko - przyjaciela”  dla dwunastoletniego Adama Milewskiego z Piotrkowa Trybunalskiego – podopiecznego Fundacji „Krwinka”. 

 

Chłopiec choruje na anemię aplastyczną i leczony jest w łódzkiej Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii U.M. w Łodzi. Jego jedyną szansą na powrót do zdrowia jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego. Tymczasem pośród 38 milionów potencjalnych Dawców Szpiku na świecie, nie udało się znaleźć ani jednego zgodnego Dawcy dla Adama.

 

Akcja przeprowadzona zostanie

w ŁÓDZKIM OŚRODKU DAWCÓW SZPIKU w Łodzi,

ul. Pomorska 251, budynek C5 - pokój 67, 70

w dniach

15 - 19 XI  w godz. 8.00 - 14.00

17 XI w godz.  8.00 - 20.00

 

Do akcji zapraszamy również firmy.

W przypadku zgłoszenia co najmniej 20 zainteresowanych, istnieje możliwość przyjazdu pod wskazany adres przedstawicieli Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku.

Kontakt w przypadku ustalenia szczegółów fundacja@krwinka.pl

 

Cały proces zarejestrowania się w bazie Dawców Szpiku wygląda następująco:

  1. Wywiad medyczny ze specjalistami, połączony z wypełnieniem odpowiednich formularzy.  
  2.  Pobranie ok. 10 ml krwi (tak, jak przy morfologii) od kandydatów na dawców.
  3.  Rejestracja danych potencjalnych dawców oraz próbek pobranej krwi.

 

W ciągu dalszym, w specjalistycznym laboratorium Łódzkiego Ośrodka Dawców Szpiku zostanie przeprowadzone badanie antygenów zgodności tkankowej HLA w klasie I i II.  

Wyniki badań wraz z danymi dawcy umieszczone zostaną w zasobach polskiego rejestru, znajdującego się w światowej bazie dawców Bone Marrow Donor Worldwide w Holandii. 

 

Potencjalny dawca szpiku nie ponosi żadnych kosztów prowadzonych badań. Po dokonaniu rejestracji oczekuje na zaproszenie do oddania szpiku, by móc zostać HONOROWYM DAWCĄ SZPIKU.Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.