Rowerzyści na pomoc dzieciom „Krwinki”

W charytatywnej zabawie wzięło udział pięć osób: Zarząd i pracownicy firmy Ampera. Prezesi Zarządu, Dariusz Chudobiński i Konrad Misiak, przyjechali rowerami w środę (22.07) do biura Fundacji „Krwinka” przy ul. Rewolucji 1905 r nr 9 w Łodzi, by osobiście przekazać symboliczny czek na zgromadzoną kwotę. – Jesteśmy zaszczyceni, że Państwo wybraliście właśnie nas spośród grona licznych organizacji pomocowych – przywitała gości Elżbieta Budny, Prezes Zarządu Fundacji „Krwinka”. – Te pieniądze bardzo przydadzą się dzieciom, walczącym z chorobami nowotworowymi, które już od niedzieli wybierają się z nami na turnus rehabilitacyjny w podłódzkim Rogowie.

 

Jak wyjaśnił Dariusz Chudobiński, Prezes Zarządu firmy Ampera, celem rowerowej zabawy było przekazanie darowizny na rzecz fundacji o łódzkich korzeniach. W podjęciu decyzji o wybraniu „Krwinki” zdecydował też profil jej działania, bliski codziennej aktywności Ampery – firmy, zajmującej się transportem medycznym, dostarczając m.in. krew dla chorych dzieci, pacjentów oddziałów onkologicznych szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi.

 

Akcja w firmie Ampera rozpoczęła się w maju, po powrocie pracowników do biura z pracy zdalnej, dyktowanej epidemią COVID-19. Przez cały czerwiec, jeżdżąc do pracy i wracając z niej rowerami, uczestnicy zabawy kontrolowali ilość przejechanych kilometrów za pomocą aplikacji elektronicznej.  Rywalizacja z kolegami o jak najdłuższy dystans szybko przerodziła się w szlachetne działanie. Ampera chce w przyszłości podejmować więcej takich wyzwań!

 

Podopieczni Fundacji „Krwinka”, będący w trakcie leczenia choroby nowotworowej pojadą w dniach 26.07 – 08.08 na turnus rehabilitacyjny do Rogowa, łagodzący skutki chemioterapii i pomagający im wrócić do pełnego zdrowia.  Na Facebooku zorganizowana została zbiórka pieniędzy, wspomagająca ten cel:

 

ZBIÓRKA

 

ARTYKUŁ NA STRONIE FIRMY AMPERAProgram e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp. k.