„Segregator Onkorodzica” – cenne źródło informacji i wskazówek

Zdiagnozowanie choroby nowotworowej u dziecka to bardzo ciężki moment dla każdego rodzica. Dotychczasowe życie ulega całkowitej zmianie, a organizacja codzienności na nowo wydaje się niemożliwa. Do tego pojawiają się strach, niepewność oraz zagubienie w natłoku nowych, często niezrozumiałych pojęć medycznych. W tej trudnej sytuacji można jednak liczyć na wsparcie.

 

W środę, 27 marca w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii im. Marii Konopnickiej CSK UM w Łodzi odbyła się prezentacja „Segregatora Onkorodzica”, w którym zebrane zostały najważniejsze informacje dotyczące chorób nowotworowych i sposobów ich leczenia. Segregator wskazuje jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, począwszy od pierwszych chwil w szpitalu, poprzez proces leczenia aż po powrót do domu i opiekę na dzieckiem po okresie hospitalizacji. Autorzy przewidzieli również miejsce na własne notatki rodziców – plan dnia, nurtujące pytania, stan zdrowia dziecka, zalecenia lekarzy, itp.  Należy także podkreślić, że Segregator zawiera informacje napisane w sposób przystępny i zrozumiały dla odbiorców oraz wyjaśnia sformułowania medyczne używane przez specjalistów. Dzięki temu komunikacja między rodzicami a personelem medycznym będzie przebiegała sprawniej. Ponadto na każdej stronie umieszczony jest QR kod, który po zeskanowaniu przekierowuje na strony z dodatkowymi wiadomościami.

 

 „Segregator Onkorodzica” może otrzymać każdy rodzic, którego dziecko przebywa na oddziale onkohematologicznym w szpitalu przy ul. Spornej. Ich ilość będzie na bieżąco uzupełniana.

 

Dziękujemy Fundacja Iskierka i Onkorodzice.pl za tak wspaniałą inicjatywę oraz możliwość uczestniczenia w tym wyjątkowym wydarzeniu.Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.