"Siedem sowich piór" - książka pod patronatem Fundacji "Krwinka"

O czym dokładnie opowiada "Siedem sowich piór"?

 

Wojtek, przez skłonność do siniaków zwany Maślakiem, na razie mieszka w szpitalu. Ma tu kolegów, z którymi dobrze się dogaduje, ale ma też wiele pytań, na które żaden z nich nie zna odpowiedzi. Na szczęście nocą wymyka się z sali i razem z dziadkiem odbywają dalekie podróże, podczas których dużo się wyjaśnia. Liczne przyjaźnie na oddziale z wolontariuszem TDF-em (szczupłym i wysokim jak Tyczka Do Fasoli), doktorem Bartkiem, znajomym stróżem szpitalnego parku i jego wnuczką sprawiają, że Wojtek jest coraz weselszy i nie traci nadziei.

 

Jak mówi Elżbieta Budny, Prezes Zarządu Fundacji "Krwinka", to właśnie nadzieja na wyzdrowienie, którą powinny odczuwać wszystkie chore onkologicznie dzieci, jest kluczowa w procesie leczenia: - "Wiemy, że leczenie chorób nowotworowych jest długie i żmudne. Ten proces bywa dla dzieci bardzo męczący. Na szczęście wiemy ze statystyk, że zdecydowana większość schorzeń onkologicznych u młodych pacjentów kończy się pełnym wyzdrowieniem." "Z wdzięcznością przyjęliśmy zaproszenie do objęcia patronatem honorowym wydanie tej książki. Ona udowadnia, jak ważne jest mieć nadzieję. Nigdy o tym nie zapominajmy!" - dodaje Pani Prezes. 

 

Opowiadanie Katarzyny Ryrych dla starszych dzieci mówi otwarcie o najważniejszych sprawach, a jednocześnie daje możliwość zanurzenia się w świat magii i krainę wyobraźni, które koją emocje bohatera i czytelnika. Książkę pod patronatem Fundacji "Krwinka" można nabyć TUTAJ. Serdecznie zachęcamy do jej przeczytania!!!Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.