Świętujemy Dzień Dziecka!

Dzień Dziecka to wyjątkowe święto dla całej rodziny. Wycieczki rowerowe, wspólny czas, zabawy, prezenty to niektóre z atrakcji, które umilają nam te dni. Są jednak takie sytuacje życiowe, które sprawiają, że nie w głowie nam żadne uroczystości. Choroba dziecka sprawia, że wszelkie plany i marzenia przestają być ważne, liczy się tylko zdrowie małego wojownika. Jest jednak Fundacja „Krwinka”, która opiekuje się dziećmi z chorobami nowotworowymi oraz ich rodzinami i nie przepuści żadnej okazji do czynienia dobra.

 

Dlatego, jak we wcześniejszych latach, pracownicy fundacji pojawili się w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi, obładowani prezentami.

 

Nikt tego dnia nie mógł pozostać bez niespodzianki, dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionych firm: Poczta Polska S.A. i Gandalf.com.pl upominki otrzymali pacjenci oddziału VI - dzieci starszych, oddziału VII - dzieci młodszych oraz wszyscy Ci, którzy byli obecni tego dnia na Oddziale Jednego Dnia.

 

Pacjentka oddziału VI, Agata bardzo ucieszyła się z nowego smartbanda i gry, Kuba zaskoczony był ilością prezentów, a malutka Amelka piszczała zachwycona morskim pałacykiem z syrenką.

 

Dla nas, pracowników Fundacji „Krwinka” najwspanialszym prezentem tego dnia było obserwowanie zaangażowania i radości z jaką dzieci rozpakowują upominki. - wspomina Magdalena Kozłowska, pracownik socjalny Fundacji "Krwinka".

 

Fundacja "Krwinka" nie zapomniała również o Podopiecznych leczonych w innych klinikach, do nich prezenty dotarły już wcześniej.

 

Ale to nie koniec atrakcji, dodatkową niespodzianką Dnia Dziecka była premiera bajki terapeutycznej własnej produkcji, która w niecodzienny sposób pozwala się zmierzyć z problemami nurtującymi młodych pacjentów, ale o tym więcej już wkrótce.Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.