Warsztaty dla nowych Wolontariuszy medycznych

Wolontariusze stanowią bardzo ważne ogniwo pracy Fundacji. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by osoby, które chcą pomagać Podopiecznym oraz ich rodzinom zostały wyposażone w niezbędną wiedzę i narzędzia. Odpowiednie przygotowanie pozwoli im czuć się komfortowo podczas udziału w różnego rodzaju akcjach charytatywnych i doda pewności siebie. W tym celu zorganizowaliśmy szkolenie dla nowych wolontariuszy medycznych, którzy będą odwiedzać dzielnych Onkobohaterów w szpitalu przy ul. Spornej i wspierać ich podczas długotrwałego powrotu do zdrowia. 

 

Szkolenie miało charakter teoretyczno-praktyczny. Po przywitaniu gości w nowej siedzibie „Krwinki”, Prezes Fundacji Elżbieta Budny podzieliła się swoimi doświadczeniami związanymi z chorobą nowotworową dziecka, co pomogło zebranym lepiej wyobrazić sobie szpitalną rzeczywistość i sytuację, w jakiej znajdują się zarówno mali pacjenci jak i ich najbliżsi. Następnie prowadzący spotkanie –  Psycholog Jacek Jankowski i Koordynator wolontariatu Natalia Bełdzińska zapoznali wolontariuszy z ogólnymi informacjami dotyczącymi wizyt na oddziałach. Szczególną uwagę zwrócono na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, reguły współpracy z personelem medycznym oraz z rodzicami i dziećmi.

 

W kolejnym etapie szkolenia nowi wolontariusze zbierali pomysły na wykorzystanie swojego potencjału, umiejętności i mocnych stron do pracy na oddziałach onkohematologicznych. Dodatkowo każdy z gości mógł podzielić się przemyśleniami związanymi z pierwszą wizytą w szpitalu i omówić je na forum. Na zakończenie spotkania Ela - wolontariuszka medyczna, aktywnie działająca na rzecz Fundacji, opowiedziała o początkach w „Krwince”, przedstawiła swoje wrażenia dotyczące odwiedzin dzieci onkohematologicznie chorych, a także przekazała cenne wskazówki, które mogą pomóc odnaleźć się w roli wolontariusza.

 

Jesteśmy przekonani, że nasi goście z uśmiechem na twarzy stawią czoła nowym wyzwaniom. Życzymy Wam, żeby każda chwila na oddziale dostarczała motywacji do dalszego działania, a czas spędzony z małymi pacjentami przyniósł wiele pozytywnych emocji i rozwinął w Was ukryte talenty. Już nie możemy się doczekać, aż kalendarz wizyt wolontariuszy w szpitalu całkowicie się zapełni.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy do Piekarstwo Cukiernictwo Jaś i Małgosia Romanowscy Spółka Jawna za podarowanie pysznych ciast, które pomogły stworzyć serdeczną atmosferę i zapewniły wolontariuszom niezbędną energię do zdobywania nowych umiejętności i wiedzy.Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.