Widzew i ŁKS razem dla dzieci „Krwinki”

 

Wiadomo, że kibice piłkarscy Widzewa i ŁKS nie pałają do siebie sympatią. A obydwa kluby to odwieczni sportowi rywale, których walka o lokalny prymat elektryzowała przez lata futbolową publiczność w całej Polsce. W środę (16.09) po latach znów odbyły się piłkarskie derby Łodzi, tym razem w pierwszej lidze i pod znakiem wspólnej pomocy dla dzieci, walczących z chorobami nowotworowymi.

 

Na rozgrzewkę piłkarze obydwu drużyn – w geście solidarności z chorymi onkologicznie dziećmi – wybiegli w koszulkach Fundacji „Krwinka”. Na co dzień obydwa kluby aktywnie pomagają małym pacjentom, odwiedzając ich na oddziałach onkologicznych dziecięcego szpitala przy ul. Spornej, przekazując upominki, organizując akcje wspierające. 

 

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że obydwa kluby łączą się z nami we wspólnej idei pomocy dzieciom onkologicznie chorym – mówi Elżbieta Budny, prezes Zarządu Fundacji „Krwinka”. – Choć na boisku trwała zażarta walka o ligowe punkty, gdy chodzi o sprawy najwyższej wagi, wszyscy jesteśmy razem. Chcemy wspólnie ratować życie i zdrowie chorych dzieci.

 

Pozytywną ideę wspólnej prezentacji zaakceptował najpierw Widzew, który był organizatorem pierwszego meczu derbowego w Łodzi po wielu latach przerwy.

 

– Nie trzeba nas było długo namawiać. Pomysł uznaliśmy za świetny tym bardziej, że nasi kibice regularnie biorą udział w licznych akcjach pomocowych, w tym również dla dzieci onkologicznie chorych – wyjaśnia Marcin Tarociński, reprezentujący Widzew Łódź. - Jesteśmy zadowoleni, że nasi rywale również nie widzieli problemu by zaprezentować się w koszulkach „Krwinki” i dzięki temu razem pokazujemy, co jest naprawdę ważne w szlachetnej, sportowej rywalizacji.

 

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych u dzieci. Mało kto wie, że jest to druga co do częstotliwości przyczyna śmierci u najmłodszych. Niestety, większość przypadków bywa diagnozowana w zaawansowanych stadiach choroby, przez co skuteczność terapii jest ograniczona. Stąd prowadzona przez „Krwinkę” akcja, zachęcająca rodziców do wczesnych badań profilaktycznych, do której na boisku włączają się piłkarze Widzewa i ŁKS.

 

Ktokolwiek chciałby wesprzeć działania „Krwinki”, zajmującej się wszechstronną pomocą dla dzieci onkologicznie i hematologicznie chorych, może przekazać darowiznę na stronie www.krwinka.org. Istnieje tam również możliwość wsparcia poszczególnych dzieci – Podopiecznych Fundacji, zbierających środki, pozwalające leczyć się z choroby, na konta imienne.Program e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp. k.