
Motywem przewodnim ponad trzymiesięcznej akcji jest powrót do dziecięcej miłości do „lowelu”, która często pojawiała się z pierwszą jazdą na dwóch kółkach.
Akcja „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka” ma na celu wsparcie małych pacjentów onkologicznych i hematologicznych przez przejechanie na rowerze jak największej liczby kilometrów, a następnie wpłacenie darowizny w wysokości 1 zł / 1 km lub innej, dowolnej kwoty. Każdy kilometr pokonany przez uczestników akcji będzie wsparciem dla chorych dzieci.
Wydarzenie jest skierowane do osób indywidualnych, a także pracowników przedsiębiorstw oraz instytucji, które promując aktywny tryb życia, chcą pomagać dzieciom onkologicznie i hematologicznie chorym.
Do przedsięwzięcia można dołączyć w dowolnym czasie, rejestrując swój profil w bezpłatnej, dedykowanej aplikacji Tropiciel. Można w niej znaleźć propozycje tras wycieczek po województwie łódzkim, które wyznaczył Tadeusz Nowiński Mr. Scott. Ponadto w aplikacji Tropiciel będą zamieszczane dzienne wydarzenia specjalne, tj. podwojenie przejechanych kilometrów czy nowe trasy przejazdu.
Szczegółowy opis zasad zabawy znajduje się na stronie https://www.czasnalover.pl/loverowa-kampania/
Fundacja „Krwinka” jako organizacja rodzicielska już od 27 lat otacza opieką dzieci onkologicznie oraz hematologicznie chore, które są leczone m.in. w Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii w Ośrodku Pediatrycznym im. M. Konopnickiej CSK U.M. w Łodzi.
– Otwarcie akcji odbyło się w parku przyszpitalnym i jest symbolicznym gestem bycia blisko naszych podopiecznych, którzy w intensywnej fazie leczenia muszą pozostać w izolacji. Kompleksowa pomoc dzieciom, jak również ich najbliższym, nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie ludzi o wielkich sercach. Dlatego z entuzjazmem zapraszamy do przyłączenia się do rowerowej akcji miłośników jazdy na rowerze oraz przedstawicieli firm, którzy dbając o kondycję zdrowotną swoich pracowników, wspomogą naszych dzielnych onkowojowników – zachęca Elżbieta Budny, prezes Fundacji „Krwinka”.
Fundacja gorąco zachęca do odkrywania na rowerze uroków województwa łódzkiego zarówno przez jego mieszkańców, jak i uczestników z innych województw. Rowerowe wycieczki z najbliższymi połączone z pomocą dzieciom są doskonałą, wakacyjną propozycją spędzania wolnego czasu. W ramach I edycji uczestnicy przejechali ponad 45 tysięcy kilometrów, w tym roku organizatorzy wraz z partnerami chcą przekroczyć tę liczbę!
CIEKAWOSTKA: Województwo łódzkie zamieszkuje ok. 2,4 mln osób.
„Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka” powstał również, aby propagować:
- zdrowy styl życia
- aktywny wypoczynek wśród rodziny i znajomych
- jazdę na rowerze i ukazywać jej wpływ na zdrowie
- zwiedzanie województwa łódzkiego
- odkrywanie terenów całej Polski
Zachęcamy również do nagrywania LOVEROWYCH życzeń z podróży dla małych wojowników. Dzieci w szpitalu nie mogą być tam gdzie Wy, bądźcie więc ich oczami i pochwalcie się odwiedzonymi miejscami.
Na uczestników #czasnalover czeka wiele niespodzianek.
Biorąc udział w wydarzeniu, stajesz się ambasadorem Fundacji „Krwinka” i działasz jak zębatka w rowerze, przekazując dalej ideę niesienia pomocy.
Dołącz do akcji już teraz i wesprzyj podopiecznych Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.
Przedsięwzięcie zostało objęte Patronatem Honorowym Wojewody Łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego, Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera oraz Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.








