BAJKA TERAPEUTYCZNA "O NADZIEI..."

Nastawienie psychiczne chorego dziecka odgrywa ogromnie istotną rolę w procesie leczenia. Pacjent, który wykazuje pozytywne podejście, lepiej znosi trud choroby i jest bardziej zmotywowany w dążeniu do zdrowia.

Fundacja „Krwinka” od lat skupia się na tego rodzaju pomocy; oferuje swoim podopiecznym wsparcie psychologiczne, organizuje turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe podczas, którego dzieci uczestniczą w innowacyjnym projekcie filmoterapii aktywnej (tworzenie filmu jako element procesu psychoterapeutycznego), a od tegorocznego Dnia Dziecka zaskoczyła wszystkich małych wojowników, bajką terapeutyczną własnej produkcji.

 

Jak mówi Prezes Fundacji „Krwinka”

„Planujemy cykl bajek terapeutycznych, w których będziemy opowiadali w przystępny sposób o zmaganiach z chorobą onkologiczną. Sposób przedstawienia też będzie nietypowy dla małego widza, dlatego liczymy, że będzie przez to bardziej dostrzegalny i rozpoznawalny, głównymi bohaterami będą bowiem skarpetkowe, zwierzęce pacynki, opowiadające o podejściu do choroby dzieci o różnych cechach charakteru.”

 

Jak dodaje Specjalista ds. Promocji Fundacji „Krwinka” Mariusz Zieliński

„Dzisiejsze bajki są pełne wielu bodźców, kolorów, efektów specjalnych, które odwracają dziecięcą uwagę od głównego przesłania, nasza bajka jest inna. Powrócimy do przeszłości i pokażemy, że tak jak kiedyś, tak i dziś teatrzyk skarpetkowy może być interesujący. Chcemy, aby nasza małpka towarzyszyła wszystkim maluchom w ich życiowej przygodzie. Zapraszamy serdecznie do oglądania!”

 

OGLĄDAJ BAJKĘ! część 1

OGLĄDAJ BAJKĘ! część 2

OGLĄDAJ BAJKĘ! część 3Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.