Adam Kotwasiński

Wesprzyj

Ostra przewlekła małopłytkowość immunologiczna

Adam Kotwasiński, lat 9, mieszkaniec Koła. Choruje na ostrą przewlekłą małopłytkowość immunologiczną, toczeń rumieniowaty układowy oraz układowe zajęcie tkanki łącznej. Zmaga się również z zapaleniem tarczycy autoimmunologicznej.

 

Do szpitala trawił w Dzień Dziecka w roku 2022 z wybroczynami i krwiakiem podskórnym w wyniku urazu. Przeszedł szereg badań diagnostycznych, które nie pozwoliły na ustalenie przyczyny choroby. Adam próbował już wszystkich leków jakie są dostępne w Polsce, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów.

 

Dziecko było leczone w ramach programu lekowego "Leczenie przewlekłej małopłytkowości u dzieci". Aktualnie otrzymuje leki immunosupresyjne, sterydy, leki na niedoczynność tarczycy oraz jest pod stałą opieką reumatologa, hematologa, onkologa, alergologa, rehabilitanta.

 

Adam to dziecko, które przed chorobą uwielbiało spędzać czas aktywnie, grać w piłę nożną, jeździć na nartach, czy chodzić do parku trampolin. Choroba zabrała mu dzieciństwo, bo każdy uraz może skończyć tragicznie. A zapytany "Jaki prezent chcesz dostać na komunię?'" odpowiedział: "Hulajnogi nie mogę dostać, to chcę dostać prawdziwą pandę". 

 


Pieniądze zebrane z darowizn 1,5% z podatków zostaną przeznaczone na dalsze leczenie, diagnostykę, rehabilitacje.

 

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Adama, kierując wpłatę z dopiskiem: Adam Kotwasiński na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Adama teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.