Amelia Balcerzak

Wesprzyj

Ostra białaczka limfoblastyczna T-komórkowa

        Tuż przed świętami, 22 grudnia nasza córeczka Amelia trafiła na Oddział Hematologii Dziecięcej w UCK w Gdańsku. Diagnoza nie pozostawiała złudzeń: białaczka, stan zagrożenia życia. Tego samego dnia podano jej chemię ratującą życie. Wkrótce dowiedzieliśmy się, że konieczny będzie przeszczep oraz, że Amelia będzie leczona agresywną linią wysokiego ryzyka.

 

        Niestety nie ma konkretnego – nawet drogiego – leku, który wyleczy nasze dziecko. Jednocześnie proces leczenia to kwestia roku, a być może lat. Utrzymujemy się z działalności gospodarczej. Trudno jest pracować, gdy do wygrania jest najważniejsza walka w życiu i trudno to robić będąc zamkniętym na oddziale szpitalnym w dobie pandemii. Z troską patrząc na ten czas, prosimy przyjaciół o przekazanie 1% podatku. Wsparcie to przeznaczymy na bieżące wydatki: zakup leków, rehabilitację Amelii przed i po radioterapii, wsparcie psychologiczne oraz wynajęcie mieszkania we Wrocławiu, gdzie odbędzie się przeszczep i gdzie zamieszkamy na jakiś czas, aby zapewnić bezpieczny dostęp do regularnych kontroli (mieszkamy w Gdyni).

 

        Amelia do tej pory była zdrowym dzieckiem. Lubiła chodzić do szkoły, rozmawiać  z przyjaciółmi, słuchać muzyki i poznawać nowe smaki. Teraz od ponad 3 miesięcy przebywa w szpitalu, pod wspaniałą opieką lekarzy i pielęgniarek. Jeśli tylko ma siłę uczy się w szkole szpitalnej. Nasza córeczka przyjmuje dzielnie sterydy i chemioterapię, która – lecząc chorobę zasadniczą – niestety powoduje też skutki uboczne. Amelia potrzebuje dużo wypoczynku. Tęskni za spokojnie przespaną nocą, swoim pokojem, ulubionymi potrawami, swobodą poruszania się i spotkaniami z przyjaciółmi, typową dla nastolatka niezależnością i… ciszą, której w przepełnionym szpitalu brakuje. Tęskni po prostu za tym, aby być zdrową.

 

Wszystkim Wam dziękujemy za ciepłe myśli dla Amelii i słowa otuchy dla nas.

 

Kasia i Marcin, rodzice Amelii

 

PRZEKAŻ 1% KRS 0000165702

CEL SZCZEGÓŁOWY: BALCERZAK AMELIA

 


*  List rodziców Amelii.

 

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Amelii, kierując wpłatę z dopiskiem: Balcerzak Amelia na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Amelii teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.