Angelika Kocik

Wesprzyj

Nerwiakowłókniakowatość typu 1

 

Angelika jest pogodną, empatyczną ośmiolatką, którą głęboko porusza los głodujących dzieci w Afryce. Pomimo swojej ciężkiej choroby, dziewczynka chciałaby oddać potrzebującym dzieciom swoje łóżko, a sama spać na podłodze.

 

Do drugiego roku życia Angeliki wszystko u Państwa Kocik przebiegało zupełnie normalnie. Dziewczynka rozwijała się prawidłowo. Kiedy ukończyła dwa latka – zaczęła zezować.

 

„Pełni strachu jeździliśmy do różnych okulistów, jeden z nich zalecił nam wizytę u neurologa. To właśnie on zauważył „uciekające” oczko oraz plamki na ciele naszego dziecka” - wspomina Pani Agnieszka, mama Angeliki.

 

Podejrzenie choroby von Recklinghausena: nerwiakowłókniakowatości typu 1, spadło na rodzinę Angeliki zupełnie znienacka.

 

„Wszystko działo się jak w przyspieszonym filmie. Strach o zdrowie córki narastał. Już następnego dnia rozpoczęliśmy diagnostykę. Rezonans wykazał, że w główce, na nerwach wzrokowych Angeliki są guzy - glejaki i to właśnie one wywołują niedowidzenie i zez.”

 

Trzeba było szybko ratować wzrok Angeliki. Dziewczynka przeszła roczną chemioterapię.

 

„Na szczęście chemia zatrzymała glejaki, z czego bardzo się cieszymy.”

Jednak, mimo zastosowanej terapii, guzy zostały w główce i Angelika musi być pod stałą kontrolą lekarską. To jak życie tuż obok tykającej bomby!

 

„Przede wszystkim walczymy o oczka. Rehabilitujemy, ćwiczymy, chcemy, by Angelika funkcjonowała jak najbardziej normalnie. Dla nas zwykły dzień to rehabilitacja, terapie oraz wizyty lekarskie. Wszystko to jest bardzo kosztowne.

 

 


* Cytowane wypowiedzi mamy Angeliki wyszczególnione zostały kolorem i kursywą.

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Angeliki kierując wpłatę z dopiskiem: ANGELIKA KOCIK na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Angeliki teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ > Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.