Bruno Wróbel

Wesprzyj

Ostra białaczka limfoblastyczna

Brunio - nasz kochany wojownik, najmłodszy z trójki rodzeństwa... Musi stoczyć najcięższą walkę, walkę z nowotworem. Zaczęło się niewinnie, jak zwykła infekcja, stan podgorączkowy, osłabienie, jednak diagnoza jaką usłyszeliśmy pod koniec czerwca była druzgocąca - ostra białaczka limfoblastyczna - to nasz wróg.

 

 

Od ponad miesiąca jesteśmy na wojnie, walczymy dzielnie, dzień po dniu, o życie i zdrowie naszego synka. Brunio jest niezwykle dzielny, waleczny i od początku pokazuje białaczce kto tu rządzi. Bywa ciężko, liczne zabiegi, cykle chemioterapii, i badania sprawiają, że Bruneczek jest osłabiony, zrezygnowany, zły i mówi "jedziemy do domu".

 

Mieszkamy w Gołdapi, 170km od szpitala, jednak gdy tylko dostajemy zielone światło od naszej Pani Doktor wracamy, jak na skrzydłach...bo w domu czeka Szymonek, Michalinka i Tata. Czas spędzony wspólnie w domu jest bezcenny, to czas kiedy wszyscy ładujemy baterie, cieszymy swoją obecnością i mamy namiastkę naszej wcześniejszej codzienności, tej sprzed choroby.. 

 

Brunio zachowuje się jak zdrowy chłopczyk, bawi z rodzeństwem, jeździ swoją koparką i gotuje jajo :)  Najbardziej w całej tej sytuacji boli rozłąka, rozerwanie rodziny, to że musimy nauczyć się żyć na odległość. Rozstania są trudne, jednak radość z ponownego spotkania w komplecie daje nam ogromną siłę do działania i dalszej walki.

 

Aktualnie zakończyliśmy pierwszy etap leczenia, przed nami jeszcze długie miesiące chemioterapii, a później leczenie podtrzymujące. Jesteśmy dobrej myśli, choć bywają momenty kryzysowe i dla nas - rodziców, jednak Bruno daje nam swoją postawą niezwykłą moc i pokazuje każdego dnia jak ważne jest radowanie się z małych rzeczy.

 

Bliscy nazywają Go "Człowiek Uśmiech" nie bez powodu :) Choroba jeszcze bardziej zjednoczyła nas jako rodzinę, wiemy, że razem jesteśmy potęgą i mimo wielu wyrzeczeń damy radę, walczymy o coś najcenniejszego, o życie. Razem na przekór wszystkiemu co złe, idziemy po zwycięstwo. Bądźcie z nami!

 

 

*List napisany przez mamę Brunia.

 

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Brunia, kierując wpłatę z dopiskiem: Bruno Wróbel na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Bruno teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.