Franciszek Latusek

Wesprzyj

Ostra białaczka limfoblastyczna 

Franciszek Latusek, lat 4, mieszka z rodzicami w Łodzi. 

 

Ze względu na nieswoisty rozwój choroby u Frania, nasza diagnostyka rozpoczęła się na początku września i trwała długie 2,5 miesiąca, dopiero po tym czasie możliwe było postawienie rozpoznania i rozpoczęcie trwającego obecnie leczenia.

 

Rodzice usłyszeli diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna.

 

Na tamten moment Franek, poza nieprawidłowościami w obrazie krwi, nie prezentował żadnych objawów choroby. Wtedy jednak nasze stare życie już się skończyło.

 

Dzielny Franek przeszedł szereg badań, po których niezwłocznie wdrożono specjalistyczne, kompleksowe leczenie.

 

Obecnie Franek poddawany jest intensywnemu leczeniu szpitalnemu – chemioterapia, przetoczenia krwi, biopsje, punkcje lędźwiowe czy okresowe izolacje i infekcje – wszystko to elementy naszej nowej codzienności.

 Z bardzo obciążającym leczeniem nieodłącznie wiążą się różnego rodzaju powikłania. Kiedy choruje dziecko, choruje cała rodzina, boleśnie się o tym przekonujemy.

 

Franek, wrażliwy i delikatny, zawsze był energiczny, ruch: wielogodzinne spacery, bieganie, pływanie, rower i hulajnoga to coś co interesowało go najbardziej. Teraz miesiące spędza w szpitalnej sali, gdzie w lepsze dni zdarza mu się stać w łóżeczku na głowie. Jednocześnie nie poradzilibyśmy sobie bez pomocy i wsparcia, które dostajemy od naszych rodzin.

 

*Wypowiedzi mamy Franka zaznaczone zostały kolorem i kursywą.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Franka, kierując wpłatę z dopiskiem: Franciszek Latusek na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Franka teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.