Gabriela Klama

Wesprzyj

Nowotwór złośliwy tarczycy

Gabriela Klama ma 15 lat i mieszka w Płoniawy-Bramura.

 

Córka znalazła się u lekarza rodzinnego z powodu infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Lekarz zlecił rozszerzone badania z krwi oraz badanie na poziomie hormonów. Po zgłoszeniu się na kolejną wizytę z wyników okazało się, że poziom TSH jest trzykrotnie podwyższony. W związku z tym lekarz rodzinny skierował nas na USG szyi.

 

 

Po wykonanym USG okazało się, że w miąższu płata prawego jest zmiana o wymiarach 10x11x21mm. Co spowodowało również pilne skierowanie nas na biopsję. Wynik biopsji był jednoznaczny, okazało się, że córka ma guza płata prawego tarczycy o krwistej treści ze skąpym koloidem.

 

Następnie dziewczynka dostała pilne skierowanie do lekarza endokrynologa, który powtórzył badania i skierował Gabrysię do Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach, gdzie zostały powtórzone wszystkie badania. Diagnoza została potwierdzona „Rak brodawkowaty tarczycy”.

 

W sierpniu 2022 roku Gabrysia przeszła zabieg usunięcia tarczycy z węzłami chłonnymi przedziału środkowego w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcy w Krakowie. Po operacji dostaliśmy szereg skierowań do poradni specjalistycznych: nefrologicznej, otolaryngologicznej, chirurgii onkologicznej, endokrynologicznej. Córka otrzymała również leki, które musi przyjmować na co dzień.

 

Kilka tygodni po operacji rodzina otrzymała wynik biopsji pobranego materiału podczas zabiegu, który wykazał przerzut do prawej strony szyi węzłów chłonnych. Lekarze zaproponowali leczenie jodem promieniotwórczym, które rozpocznie się już w marcu.

 

Gabrysia uczęszcza do Liceum Ogólnokształcącego o profilu kosmetycznym w Przasnyszu, jest zgłoszona do indywidualnego nauczania. Ma talent do wykonywania make up, uwielbia również gotować i piec ciasta. W momencie przejścia na nauczanie domowe jej kontakt z rówieśnikami będzie prawie niemożliwy, ponadto po jodowaniu będzie musiała przejść na  kwarantannę. Dziewczynka stara się funkcjonować normalnie, ale nie jest to proste, ponieważ towarzyszą jej bóle głowy, brak siły i chęci do życia.

 

Od blisko 4 lat samotnie wychowuję troje dzieci. Nasza sytuacja materialna jest wyjątkowo trudna. Nie pracuję na stale zawodowo, utrzymujemy się ze świadczeń rodzinnych, wychowawczych oraz alimentów. Choroba córki wywróciła nasze życie do góry nogami. Mnóstwo środków finansowych pochłaniają dojazdy do szpitali, które są oddalone o ponad 400 km od naszego miejsca zamieszkania. Dlatego na bieżącą rehabilitację Gabrysi oraz wiele kosztowych badań, które musimy wykonać prywatnie, potrzebujemy wsparcia finansowego.

 

*Wypowiedzi mamy Gabrysi zaznaczone zostały kolorem i kursywą.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Gabrysi, kierując wpłatę z dopiskiem: Gabriela Klama na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Gabrysi  teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >

 

 Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.