Ostra białaczka limfoblastyczna

Iga ma 6 lat, mieszka w Bełchowie (okolice Łowicza)

 

Tydzień przed trafieniem do szpitala zaczęły się problemy z krwawieniem z nosa. Zareagowaliśmy szybko, Iga pojechała z tatą na badania, których nie udało się zrobić.

 

Przez weekend było wszystko w porządku ale od poniedziałku znowu się pojawiły. Krew z nosa oraz skrzep. Wszystko spływało jej gardłem. Następnie z uwagi na niebezpieczne objawy występujące u Igi i konieczność podjęcia szybkich działań, zdecydowaliśmy się zrobić badania prywatnie.

 

Wyniki krwi zostały ocenione jako bardzo słabe, po otrzymaniu których zostaliśmy skierowani na Oddział Onkologiczno-Hematologiczny w Łodzi przy ulicy Spornej. Diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna.

 

Wiadomo jak każdy trafia na taki oddział a przede wszystkim jeśli chodzi o własne dziecko to często zadajemy sobie pytanie DLACZEGO MY? Dlaczego to akurat nas spotkało? Co dalej?

 

Nie ukrywam, że było to bardzo trudne dla mnie jako matki. Nasze życie obróciło się o 180 stopni.

W trakcie leczenia Iga miała przeprowadzone badania – punkcję lędźwiową, biopsję, różnego typu USG jak jamy brzusznej, kończyn dolnych, rezonans magnetyczny, konsultację laryngologiczną i okulistyczną.

 

Do tej pory leczenie Igi przebiega w miarę dobrze bez powikłań, jak na razie. Na obecną chwilę skończyliśmy pierwszy protokół leczenia, ale nadal przebywamy w szpitalu, ponieważ są spadki badań, konieczne jest często wykonywanie morfologii krwi, toczenie krwią i płytami.  

 

Samopoczucie Igi mogę określić jako dobre, ale oczywiście tęskni za domem, przedszkolem i normalnością. Udało nam się wyjść dwa razy do domu podczas 3 miesięcznego leczenia.

 

Nasza rodzina składa się z 6 osób relacje mamy ze sobą bardzo dobre. Nasze dzieci są bardzo zżyte ze sobą, wspomagają się wzajemnie.

 

Wiadomość o chorobie Igi spadła na nas jak grom. Jest ciężko, bo jesteśmy daleko od domu. Jesteśmy rozdzieleni.

* List napisany przez mamę Igi.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Igi, kierując wpłatę z dopiskiem: Iga Muras na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Igi teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.