Jan Brzeski

Wesprzyj

Ciężka postać hemofilii typu A

Jan Brzeski 13 września skończył 10 miesięcy. Mieszka w Skórkowicach są to okolice Żarnowa.

Problemy ze zdrowiem rozpoczęły się w niedzielę.

 

Jaś rozciął sobie górne wędzidełko przy zabawie w łóżeczku, przez noc krwawienie nie ustępowało, więc pojechaliśmy do pediatry do Ośrodka Zdrowia w Żarnowie.

 

Niestety, w Ośrodku Zdrowia w Żarnowie nie podano jednoznacznej odpowiedzi, jaki jest stan zdrowia Jasia.

 

(…) pojechaliśmy więc na Pogotowie Ratunkowe do Końskich. Tam wędzidełko zszyto wypisano do domu. Przez całą noc nie było krwawienia.

 

W wtorek rano ponownie pojawiało się krwawienie. Jaś pojechał na SOR Szpitala przy ul. Spornej w Łodzi, gdzie wykonano badania krwi. Następnie chłopiec został przyjęty na oddział w Klinice Pediatrii, Onkologii i Hematologii w Ośrodku Pediatrycznym CSK U.M. w Łodzi.

 

Na podstawie badań wykryto u Jasia ciężką postać hemofilii typu A.

 

Dla nas rodziców było to ogromnym szokiem dowiedzieć się o chorobie.

W wyniku choroby na nóżkach Jasia pojawia się bardzo dużo siniaków. Rozpoczęto leczenie od podawania czynników krzepnięcia krwi. Obecnie podawany jest czynnik dwa razy w tygodniu, w najbliższym czasie się to zmieni na trzy razy w tygodniu, ponieważ dawki są uzależnione od rozwoju choroby.

 

Jesteśmy bardzo szczęśliwą rodziną. Bardzo kochamy naszego synka, dbamy o niego najlepiej, jak tylko możemy. Mieszkamy z rodzicami, którzy bardzo nam pomagają i nas wspierają.

 

Na początku choroba synka była dla nas wszystkich wielkim przerażeniem. Nie wiedzieliśmy, jak sobie z tym wszystkim poradzić. Nasze życie teraz tak naprawdę obróciło się o 180 stopni. Nasz dzień wygląda tak, że synek się bawi zabawkami. Uczymy się powoli chodzić.

 

* Wypowiedzi mamy Jasia zaznaczone zostały kolorem i kursywą.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Jasia, kierując wpłatę z dopiskiem: Jan Brzeski na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Jasia teraz klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.