Kuba Drosiński

Wesprzyj

Chłoniak Burkitta

Kuba Drosiński ma 9 lat, jest uczniem III klasy szkoły podstawowej w Działoszynie.

 

Kuba to chłopiec który przed chorobą rzadko chorował, był zahartowany, w ciągłym ruchu, uwielbiający kąpiele w basenie, grę w piłkę nożną, zbieranie grzybów, obserwację owadów.

 

Choroba pojawiła się całkiem niewinnie w połowie września ubiegłego roku.

 

Wszystko zaczęło się od małej afty w buz,i która po kilku dniach zmieniła się w ropień okołozębny, pojawiła się ruchomość wszystkich dolnych zębów. Po kilku dniach kolejna wizyta u pediatry, która odesłała nas z antybiotykiem do lekarza stomatologa, a ten do chirurga stomatolog,a który nie wiedział jak zdiagnozować przypadłość Kuby. Kuba skarżył się na silny ból dziąseł oraz na podwójne widzenie.

 

Rodzina szukała pomocy dla swojego synka.

 

Bardzo szybko trafiliśmy do Łodzi do Instytutu Stomatologii a stamtąd już na łódzki Oddział Kliniki Hematologii oraz Onkologii, gdzie po szeregu badań poznaliśmy diagnozę- nowotwór złośliwy Chłoniak Burkitta w stadium IV, rokowania niepewne...

Podstępna choroba postępowała bardzo szybko i w organizmie Kuby doszło do spustoszenia….

 

Choroba na tyle zaawansowana iż zajęła centralny układ nerwowy, poraziła nerw obwodzący prawy a rozsiew procesu nowotworu pojawił się w płucach, trzustce, nerkach, kościach, węzłach chłonnych, żołądku. Stwierdzono również obecność komórek nowotworowych w płynie mózgowo-rdzeniowym.

 

Dzielny Kubuś przeszedł szereg badań, po których niezwłocznie wdrożono specjalistyczne, kompleksowe leczenie.

   

Lekarze podjęli decyzję o jak najszybszym poddaniu Kuby leczeniu chemioterapią.

Kuba to nasz dzielny wojownik który przeszedł szereg medycznych procedur między innymi rezonans magnetyczny głowy i całego ciała, tomografia klatki piersiowej, biopsję szpiku, płynu rdzeniowo-mózgowego, węzła chłonnego, implantację drogi centralnej Broviac, liczne narkozy, konsultacje neurologiczne, okulistyczne, laryngologiczne i szereg innych.

 

Chłopiec walczy o powrót do zdrowia, co nie jest łatwe, ponieważ w następstwie leczenia pojawia się wile skutków ubocznych.

 

Kubuś bardzo dzielnie znosi towarzyszące chemioterapii dolegliwości oraz powikłania między innymi nadżerka i zapalenia jamy ustnej, zapalenia jelit , stany zapalne organizmu, neutropenia w trakcie których został poddawany transfuzji krwi, antybiotykoterapii, dostawał wiele leków przeciwbólowych i opioidów, wdrożono odżywianie pozajelitowe itd.

W tej chwili Kuba jest po 5 bloku chemioterapii a przed nim kolejne 2.

 

Diagnoza wstrząsnęła całą rodziną i przeorganizowała ich dotychczasowe życie.

Kuba większość czasu spędza w szpitalu, bardzo tęskni za domem, dwiema siostrami, kolegami i koleżankami, szkołą, grą w piłkę, za powrotem do codzienności, za życiem sprzed choroby.

 

Chcieliśmy podziękować rodzinie, znajomym oraz ludziom dobrej woli za pomoc i wsparcie. Dzięki nim wiemy że nie jesteśmy sami w tym trudnym dla nas czasie.

 

Rodzina bardzo potrzebuje wsparcia finansowego na dojazdy do szpitala, leki, rehabilitację i dalsze leczenie  Kuby.

 

Wypowiedzi mamy Kuby zaznaczone zostały kolorem i kursywą.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Kuby, kierując wpłatę z dopiskiem: Kuba Drosiński na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Kuby teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.