Leon Ciupiński

Wesprzyj

Mięsak komórek prążkowanych

 

„Nazywam się Leon, Leon Ciupiński. Mam 4 latka. Jeszcze do niedawna byłem zdrowym, pogodnym dzieckiem. Chodziłem do przedszkola, bawiłem z rówieśnikami, miałem włosy i marzenia.”

 

W styczniu 2021 roku u chłopca zdiagnozowano nowotwór złośliwy w okolicy gardła górnego i nosogardła – mięsak komórek prążkowanych.

 

Dzisiaj każdy dzień jest walką o jutro i mimo, że na widok lekarzy i pielęgniarek Leoś ma łzy w oczach, stara się być pogodny. W kwietniu 2021 roku przeprowadzono u Leosia operację, podczas której usunięto guz i dokonano przeszczepu unaczynionego z uda.

 

„Teraz oddycham przez rurkę tracheostomijną, a moja buzia wygląda inaczej niż przed operacją. Przede mną jeszcze dużo ciężkich chwil, kolejna operacja oraz bloki chemioterapii, radioterapia i rehabilitacja, a jedynymi marzeniami są żyć, być zdrowym oraz spędzać czas z mamą, tatą i bratem.”

 

„Jeśli jesteś człowiekiem o dobrym sercu, proszę wesprzyj mnie w tej nierównej walce z rakiem.”

 

 

 


* Cytowane wypowiedzi Leosia  wyszczególnione zostały kolorem i kursywą.

 

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Leona kierując wpłatę z dopiskiem:  CIUPIŃSKI LEON na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz LEONA teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ > Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.