Maja Gręda

Wesprzyj

Ostra białaczka limfoblastyczna

Maja ma 4 latka i mieszka w Sędziszowie (woj. Świętokrzyskie).

 

 

Jest bardzo radosna, i ciągle uśmiechnięta. Chętnie tańczy i lubi być w centrum uwagi. Kocha słuchać dziecięcą muzykę, spędzać czas ze zwierzętami i malować. Lubi przebywać z ludźmi – rodzicami, starszą siostrą, dziadkami, kuzynkami i przyjaciółmi. Nade wszystko uwielbia przytulać się do rodziców.

 

Bardzo lubiła chodzić do przedszkola, gdzie miała wiele koleżanek i kolegów, z którym uwielbiała się bawić, rysować, układać puzzle, kolorować.

 

 

Bardzo chciałaby pojechać w najbliższym czasie w góry czy nad morze ale z przyczyn oczywistych jest to niemożliwe.

 

Wielkie plany naszej Majeczki zostały nagle przerwane. Od czerwca 2023r. u Mai zaczęły pojawiać się objawy takie jak – osłabienie, senność, apatia, brak apetytu, szybka czynność serca, zła tolerancja wysiłku, bladość. We wrześniu 2023r. zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną, która wprawiła wszystkich w szok i niedowierzanie.

Wyrwanie z codziennej rutyny było dla Mai na początku ogromnym ciosem. Teraz jej nastrój poprawił się i dzielnie znosi kolejne chemioterapie, ich skutki uboczne oraz przymusowe izolacje. Spędza dni na rysowaniu, układaniu puzzli, czy słuchaniu ulubionej muzyki.

 

Choroba Mai jest dla wszystkich ciężkim doświadczeniem, z którym spotykamy się pierwszy raz.

 

Obecnie Maja przechodzi intensywną chemioterapię, która może trwać 2 lata.  Bez wsparcia będzie nam bardzo trudno pomóc jej wrócić do zdrowia, dlatego będziemy wdzięczni za wszelką pomoc. Środki finansowe zostaną przeznaczone na leki oraz dojazdy do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, gdzie jest leczona.

 

*Wypowiedzi Taty Mai zaznaczone zostały kolorem i kursywą.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Mai, kierując wpłatę z dopiskiem: Maja Gręda na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

 Możesz przekazać darowiznę na rzecz Mai teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >

 

 Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.