Marcin Milewski

Wesprzyj

Ostra białaczka limfoblastyczna

Marcin Milewski to wesoły, z poczuciem humoru 10 – latek mieszkający w Babalicach w powiecie nowomiejskim. Jego pasją są zwierzęta, maszyny rolnicze i samochody.

 

„W listopadzie 2019 roku coraz częściej bolały go nogi, był coraz bledszy i miał powiększone węzły chłonne, więc pojechaliśmy do lekarza rodzinnego, który zlecił badania. Po otrzymaniu wyników, jeszcze tego samego dnia, trafiliśmy do szpitala w Olsztynie na Oddział Kliniczny Onkologii i Hematologii.”

 

Po przeprowadzeniu szczegółowych badań postawiono straszną diagnozę.

 

„Ostra białaczka limfoblastyczna wywróciła nasze życie „do góry nogami”.

 

Dla Marcina zaczął się długotrwały proces chemioterapii. Musiał mieć założone dożylne dojście centralne typu Broviac. Podczas leczenia cierpiał na powracające infekcje jamy ustnej – bardzo bolesne afty. Przeszedł ospę wietrzną, a także zakażenie wirusem SARS – CoV – 2. Chłopiec dzielnie znosił chemioterapię wraz z jej powikłaniami i skutkami ubocznymi.

 

„Pierwszy pobyt syna na oddziale onkologii trwał 3 miesiące, przerwał go krótki pobyt w domu i wróciliśmy na powrót do szpitala. Cieszyliśmy się, że małymi krokami pokonywaliśmy  chorobę.”

„W lipcu 2020 r. zakończyliśmy leczenie szpitalne i przeszliśmy na leczenie podtrzymujące, w domu. Co 3 tygodnie zgłaszaliśmy się do szpitala na badania kontrolne.”

 

W tym czasie Marcin otrzymywał chemioterapię w tabletkach. Jednak w lutym 2021r. podczas badań kontrolnych padła kolejna druzgocząca diagnoza - białaczka wtórna - szpikowa.

„Od lutego życie Marcina i całej naszej rodziny zmieniło się diametralnie. Przez cały czas jestem przy swoim synu, a Jego tata i siostra z bratem wspierają Nas na odległość. Obecnie nasz synek jest przygotowywany do przeszczepu. Dawcą szpiku będzie Jego starsza siostra Magda. Pomimo wielkiego cierpienia i codziennej walki Marcinek nie traci poczucia humoru oraz wiary na powrót do normalnego życia.”

 

Zebrane środki finansowe przeznaczymy na pomoc Marcinowi w powrocie do zdrowia.

Z całego serca dziękujemy za wszelkie okazane nam wsparcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Cytowane wypowiedzi rodziców Marcina wyszczególnione zostały kolorem i kursywą.

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Marcina kierując wpłatę z dopiskiem:  MILEWSKI MARCIN na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Marcina teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ > Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.