Matylda Grochal

Wesprzyj

Ostra białaczka limfoblastyczna typu B

Radosna i żywiołowa uczennica 3 klasy pewnego wrześniowego dnia wróciła z trzydniowej wycieczki klasowej.

Emocjom i opowieściom nie było końca. Niestety wieczorem pojawiła się wysoka temperatura i osłabienie. Wyglądało to na zwykłe przeziębienie. No cóż, po samodzielnym wyjeździe może się zdarzyć.

 

Jedna wizyta u lekarza – stan Matyldy się nie poprawia. Druga wizyta u lekarza – bez zmian, wysoka temperatura utrzymuje się całą dobę, innych objawów brak. Trzecia wizyta i badania krwi – okazuje się, że są anomalie w wynikach więc dostaje skierowanie do szpitala.

 

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi Matylda przechodzi szczegółowe badania, a po otrzymaniu wyników zostaje skierowana do Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. Spornej

 

Po przeprowadzeniu kolejnych badań zostaje postawiona diagnoza: OSTRA BIAŁACZKA LIMFOBLASTYCZNA.

 

I w jednej chwili zawalił się cały dotychczasowy świat małej dziewczynki i jej rodziny. Szok, ból i niedowierzanie.

 

 

Rozpoczęło się leczenie – sterydy, chemia, transfuzje krwi i związany z tym długotrwały, wyczerpujący pobyt w szpitalu. Matylda źle znosi odosobnienie - od domu, rodziny, koleżanek. Bardzo na nimi tęskni.

 

Bardzo też tęskni za swoim psem, sunią, która niecały rok wcześniej została nowym członkiem rodziny i jej wymarzoną i długo wyczekiwaną psią przyjaciółką.

 

Choroba i pobyt w szpitalu spowodowały, że Matylda zamknęła się w sobie, odrzucając kontakt ze światem zewnętrznym. Potrzebna była pomoc psychologów.

 

Na chwilę obecną Matylda poddawana jest kolejnej chemioterapii i dalszemu leczeniu. 

 

Mimo wszystko nie poddaje się i walczy o powrót do zdrowia.

* Wypowiedzi mamy Matyldy zaznaczone zostały kolorem i kursywą.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Matyldy, kierując wpłatę z dopiskiem: Matyldy Grochal na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Matyldy teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.