Oliwia Kujawska

Wesprzyj

Ostra białaczka limfoblastyczna B

Oliwia ma 16 lat, pochodzi z Płocka.

Zawsze uśmiechnięta, wrażliwa i pomocna. Oliwia nigdy nie chorowała ,zdrowo się odżywiała. Uwielbiała sport, najbardziej piłkę nożną. Jej choroba zaczęła się od niewielkiego guzka na udzie, niewidocznego jedynie wyczuwalnego.

Dziewczynka ze swoją mamą udały się do lekarza, tam po badaniu usłyszały, że Oliwia nadwyrężyła nogę ponieważ bardzo dużo trenowała .

To nie dawało mi spokoju poprosiłam wiec o skierowanie do chirurga by obejrzał nogę. Podejrzewano że może to być przepuklina udowa, ale by to potwierdzić zalecono wykonać usg i morfologię. Wykonałyśmy usg, następnego dnia rano zrobiono morfologię a popołudniu otrzymałam telefon z przychodni, by udać się natychmiast do szpitala bo prawdopodobnie to Białaczka. Nie byłam w stanie nic powiedzieć, czułam przerażenie nie wierzyłam, myślałam że zaszła pomyłka.

 

Zaniepokojona mama z córką natychmiast udały się do szpitala.

Następnego dnia przewieziono nas do Warszawy, tam przeprowadzono badania. Oliwia miała toczoną krew, wykonano biopsję i postawiono diagnozę - ostra białaczka limfoblastyczna B.

 

Podczas, gdy Oliwia walczyła o życie w jej domu rodzinnym doszło do tragedii - zamordowano jej trzech braci.

 

Dziewczynka dzielnie znosi ciężką batalię o swój powrót do zdrowia.

Oliwia podczas leczenia przechodziła częste zapalenie przewodu pokarmowego ostre zapalenie wątroby, trzustki. Przeszła liczne toczenie krwi, płytek, a także wiele nakłuć lędźwiowych i biopsji.

Oliwia w dalszym ciągu wymaga leczenia codziennego przyjmowania leków częstych badań morfologii ,rehabilitacji i kosmetyków.

 

    List napisany przez mamę Oliwii.

    Wypowiedzi mamy Oliwii zaznaczone zostały kolorem i kursywą.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Oliwii, kierując wpłatę z dopiskiem: Oliwia Kujawska na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Oliwii teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >

 Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.