Sebastian Kwaśniewski

Wesprzyj

Ostra białaczka limfoblastyczna T-komórkowa

Sebastian Kwaśniewski to 15 letni chłopak z Łodzi.

 

Jest energicznym nastolatkiem, którego życie nagle obróciło się o 180 stopni.

 

Na początku gdy Sebastian zachorował myśleliśmy, że to grypa a jedynym objawem była gorączka. Od internisty dostał antybiotyk, który pomógł na dwa tygodnie.

 

Nasz syn ponownie zachorował a historia zatoczyła koło. Musieliśmy zacząć działać. Zmieniliśmy lekarza rodzinnego. Otrzymaliśmy skierowanie do szpitala.

 

Stan Sebastiana pogarszał się. Poruszanie samemu stanowiło dla niego problem, skóra była coraz bardziej blada i z każdym dniem tracił siły.

 

Wtedy udaliśmy się do szpitala Centrum Zdrowia Matki Polki, w którym Sebastian, po wykonanych badaniach, miał przetoczone dwie jednostki krwi a następnie został przewieziony do szpitala na ulicę Sporną. Trafił do izolatki na oddziale onkologiczno-hematologicznym.

 

Po dwóch dniach spędzonych w szpitalu na przeróżnych badaniach, zapadła diagnoza.

 

Sebastian jest chory na ostrą białaczkę limfoblastyczną T-komórkową (ALL).

Na samym początku myśleliśmy, że to wyrok. W naszej rodzinie tak wiele osób zmarło na skutek nowotworów, że nasze myśli były tylko w czarnych barwach.

 

Choroba naszego syna sprowadziła także inne dolegliwości takie jak wylewy krwi do oczu, wydłużony odcinek QT'c, zakażenie krwi bakterią Corynebacterium a nawet odma płuc. Sebastianowi po niewielkim czasie od diagnozy założyli drogę centalną, która zastąpiła wenflony.

 

Chcielibyśmy, żeby nasz syn wrócił do normalności. Aby mógł skończyć szkołę, spotykać się ze swoim najlepszymi przyjaciółmi, znaleźć miłość swojego życia. Niestety częste pobyty w szpitalu uniemożliwiają te rzeczy. Jedyna radość sprawia mu gotowanie i gry komputerowe. Sebastian kocha swojego kotka Mortiego.

 

* List napisany przez mamę Sebastiana.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Sebastiana, kierując wpłatę z dopiskiem: Sebastian Kwaśniewski na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Sebastiana teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ>

 Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.