Wiktoria Krakowska

Wesprzyj

Ostra białaczka limfoblastyczna 

Wiktoria ma 15 lat, mieszka pod Łodzią w Konstantynowie Łódzkim.

 

Wiktoria we wrześniu 2023 roku rozpoczęła naukę w I klasie liceum ogólnokształcącego  w Łodzi. Nic nie wskazywało, że dzieje się coś złego. Była co prawda bardziej zmęczona, mówiła, że boli ją głowa, ale wydawało mi się, że przy zmianie rozkładu dnia,  wcześniejszym wstawaniu z uwagi na konieczność dojazdu, zwiększonej liczbie zajęć szkolnych i poza szkolnych ma prawo czuć się zmęczona.

 

Mimo to udałyśmy się do lekarza z prośbą o zlecenie badań kontrolnych krwi. 

Wyniki wskazywały na przebytą infekcję. Powtarzałyśmy je 3-krotnie, ale za każdym razem były gorsze. Wiktoria została skierowana do szpitala z leukopenią i neutropenią. Nie od razu została przyjęta, dopiero szczegółowe badania krwi, które wskazywały na obecność komórek rozrostowych szpiku spowodowały natychmiastowe przyjęcie do szpitala.

 

Biopsja szpiku kostnego potwierdziła diagnozę - ostra białaczka limfoblastyczna typu T. Zostały przeprowadzone liczne badania i konsultacje, a następnie rozpoczęto leczenie. Pierwsze zostały włączone sterydy, a następnie chemia.

Leczenie tego typu białaczki jest długie i uciążliwe, pojawiają się też skutki uboczne. Wiktoria nie może spać, boli ją brzuch, ma zawroty głowy, podwójne widzenie, pojawiła się także polineuropatia czyli porażenie nerwów obwodowych - niedowład nóg.

 

Dla całej naszej rodziny jest to bardzo trudny czas. W domu został młodszy brat Maciej z tatą. Maciek jest w 8 klasie szkoły podstawowej, przed nim egzaminy 8-klasisty, wybór szkoły średniej. Niestety  w ograniczonym zakresie możemy teraz uczestniczyć w jego życiu.

 

Wiktoria jest silna, ale jak każdy ma chwilę załamania. Chciałaby wrócić do szkoły, zdobyć kolejne stopnie harcerskie, kontynuować naukę jazdy konnej.

Ale na chwilę obecną ma jedno postanowienie: wyzdrowieć.

 

I tego będziemy się trzymać.

 

Rodzina bardzo potrzebuje wsparcia finansowego na leki, rehabilitację i dalsze leczenie umożliwiające jak najszybszy powrót Wiktorii do zdrowia.

 

*Wypowiedzi mamy Wiktorii zaznaczone zostały kolorem i kursywą.

 

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Wiktorii, kierując wpłatę z dopiskiem Wiktoria Krakowska  na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Wiktorii teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.