Zuzanna Mazur

Wesprzyj

Ostra białaczka szpikowa

"Zuzia Mazur ma 14 lat obecnie mieszka w Kielcach.

Zuzia urodziła się i wychowała w Londynie. W czerwcu 2021 wróciliśmy cała rodziną do Polski aby zacząć nowy rozdział.

Niestety pod koniec czerwca okazało się, że Zuzia ma potworniaka dojrzałego. Został on usunięty i przez miesiąc Zuzia wracała do siebie.

 

We wrześniu rozpoczęła nową szkołę, poznała fajnych ludzi, zaczęła się cieszyć, że wróciliśmy do Polski. Niestety jej radość nie trwała długo. Czuła ciągłe zmęczenie, bóle głowy. 19 października wykonaliśmy jej podstawie badania krwi  i od razu dostaliśmy skierowane na oddział onkologii i hematologii w Kielcach. Tam diagnoza, która zwaliła z nóg. OSTRA BIAŁACZKA SZPIKOWA. Szok i niedowierzanie. Jak to? Nasze dziecko, które zdrowo się odżywia i spędza aktywnie swój czas? Zuzia od 5 lat trenowała gimnastykę akrobatyczną. Poświęcała 20 godzin tygodniowo na treningi. Kochała to co robi.

 

Niestety od pięciu miesięcy jesteśmy na oddziale, gdzie Zuza ma podawaną chemię, częste toczenia krwi i płytek.

Po zakończeniu leczenia w Kielcach czeka ją jeszcze przeszczep szpiku, który ma się odbyć we Wrocławiu. 

 

Wiem, że przed nami jeszcze długa droga. Zebrane fundusze chcemy przeznaczyć na leki, opatrunki i rehabilitację Zuzi po zakończeniu leczenia, aby mogła wrócić do tego co kocha - do sportu."

* List napisany przez mamę Zuzi.


Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Zuzi, kierując wpłatę z dopiskiem: Mazur Zuzanna na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

 

Możesz przekazać darowiznę na rzecz Zuzi teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ >Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.