Zuzanna Staszek

Wesprzyj

Ostra białaczka szpikowa

Zuzia to 10-letnia dziewczynka, u której pod koniec maja 2021 roku rozpoznano ostrą białaczkę szpikową. Od razu rozpoczęła się chemioterapia, która trwa do chwili obecnej. Obecnie Zuzia jest już po trzecim cyklu chemioterapii. Znosi to bardzo dzielnie, nie poddaje się, po ciężkich chwilach, które niestety przychodzą, na jej buzie wraca uśmiech, znowu zaczyna śpiewać i malować i oczywiście mówić wszystkim, że ‘’będzie dobrze’’.

 

Zuzia to wspaniała dziewczynka, bardzo radosna, super koleżanka i super siostra dla swojego rodzeństwa. Dotychczas była bardzo aktywna, rozwijała swoje muzyczne zdolności. Często brała udział w akcjach charytatywnych i koncertach na rzecz innych.

 

"Zuzia uwielbia wszystko co związane jest z powieścią „Harry Potter”, zbiera absolutnie każdą rzecz związaną z Harrym i Sową Hedwigą. Ciągle gdzieś biega, rysuje, szkicuje, a w szpitalu nie mieliśmy jeszcze ani jednego dnia, w którym mówiłaby, że jej się nudzi. Córeczka bardzo się cieszy, gdy może przytulać swojego małego braciszka, od początku bardzo nam pomagała w opiece nad obecnie 2-letnim Antosiem, który bardzo kocha siostrę."

 

Dziewczynka teraz sama potrzebuje pomocy i wsparcia. Trwa leczenie, jednak aby Zuzia mogła wrócić do pełni zdrowia,  po przejściu chemioterapii niezbędny będzie przeszczep szpiku w Klinice we Wrocławiu.

 

"Zuzia ma dla kogo żyć i głęboko wierzymy, że wygra walkę z chorobą. Starcie jest jednak nierówne i sama sobie nie poradzi. Potrzebujemy Waszej pomocy!"

 

Zuzia potrzebuje środków finansowych na kosztowne leki, środki higieniczne, które zagwarantują sterylność po przeszczepie, a także sprzęty pomocne w funkcjonowaniu przy obniżonej odporności. W przyszłości dziewczynkę czeka rehabilitacja.


Cytowane wypowiedzi rodziców Zuzi wyszczególnione zostały kolorem i kursywą.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Zuzi kierując wpłatę z dopiskiem:  STASZEK ZUZANNA na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz ZUZI teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ > Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.