Zuzanna Staszek

Wesprzyj

Ostra białaczka limfoblastyczna typu B

Zuzia to 10-letnia dziewczynka, u której pod koniec maja 2021 roku rozpoznano ostrą białaczkę szpikową. Od razu rozpoczęła się chemioterapia, która trwa do chwili obecnej. Obecnie Zuzia jest już po trzecim cyklu chemioterapii. Znosi to bardzo dzielnie, nie poddaje się, po ciężkich chwilach, które niestety przychodzą, na jej buzie wraca uśmiech, znowu zaczyna śpiewać i malować i oczywiście mówić wszystkim, że ‘’będzie dobrze’’.

 

Zuzia to wspaniała dziewczynka, bardzo radosna, super koleżanka i super siostra dla swojego rodzeństwa. Dotychczas była bardzo aktywna, rozwijała swoje muzyczne zdolności. Często brała udział w akcjach charytatywnych i koncertach na rzecz innych.

 

"Zuzia uwielbia wszystko co związane jest z powieścią „Harry Potter”, zbiera absolutnie każdą rzecz związaną z Harrym i Sową Hedwigą. Ciągle gdzieś biega, rysuje, szkicuje, a w szpitalu nie mieliśmy jeszcze ani jednego dnia, w którym mówiłaby, że jej się nudzi. Córeczka bardzo się cieszy, gdy może przytulać swojego małego braciszka, od początku bardzo nam pomagała w opiece nad obecnie 2-letnim Antosiem, który bardzo kocha siostrę."

 

Niestety teraz dziewczynka sama potrzebuje pomocy. Niezbędny był przeszczep szpiku w Klinice we Wrocławiu, po którym wymagane są wyjątkowe warunki.

 

"Zuzia ma dla kogo żyć i głęboko wierzymy, że wygra walkę z chorobą. Starcie jest jednak nierówne i sama sobie nie poradzi. Potrzebujemy Waszej pomocy!"

 

Zuzia potrzebuje środków finansowych na kosztowne leki, środki higieniczne, które zagwarantują sterylność, a także sprzęty pomocne w funkcjonowaniu przy obniżonej odporności. Dziewczynkę czeka długa rehabilitacja.

 

Dzięki zakupowi Avatara AV1, który jest oczami, uszami i głosem chorej Zuzi, dziewczynka może uczestniczyć w codziennych zajęciach lekcyjnych, słyszeć się z koleżankami i kolegami przebywającymi w klasie.

 

Zuzia jako drugie dziecko w Polsce może kontynuować szkolną naukę nie zważając na swoje problemy zdrowotne. Dziecko ma stały kontakt z rówieśnikami, wirtualnie uczestniczy w lekcjach, co pozwala uniknąć zaległości w nauce. Spotkania online z bliskimi za sprawą robota mają bardzo pozytywny wpływ na samopoczucie i psychikę dzieci. 

 

W listopadzie 2021 roku Zuzia przeszła przeszczep szpiku. To miał być nowy etap w życiu nastolatki, który stwarzałby szansę na powrót do życia sprzed choroby. Niestety, po badaniach w marcu 2022 roku okazało się, że choroba powróciła. Tym razem dziewczynka będzie musiała zmierzyć się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Mimo pogorszenia stanu zdrowia, Zuzia się nie poddaje. Wiadomo, że czeka ją dalsza intensywna, długotrwała i kosztowna terapia. 

 


Cytowane wypowiedzi rodziców Zuzi wyszczególnione zostały kolorem i kursywą.

 

Możesz zrobić imienny przelew internetowy na rzecz Zuzi kierując wpłatę z dopiskiem:  STASZEK ZUZANNA na konto PKO BP nr 33 1440 1231 0000 0000 0184 1262.

Możesz przekazać darowiznę na rzecz ZUZI teraz, klikając przycisk: WESPRZYJ > Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.