Aktualności

06.02.2023 r.

Kuba Drosiński ma 9 lat, jest uczniem III klasy szkoły podstawowej w Działoszynie.
Kuba to chłopiec, który przed chorobą rzadko chorował, był zahartowany, w ciągłym ruchu, uwielbiający kąpiele w basenie, grę w piłkę nożną, zbieranie grzybów, obserwację owadów.

więcej...
04.02.2023 r.

Michał Kostusiak ma 6 lat i mieszka w Skierniewicach.

Michał to dziecko torpeda, jest mały i drobny, za to szybki, zwinny i rezolutny. Nie potrafi usiąść na miejscu - żywe srebro.

 

 

więcej...
03.02.2023 r.

Dmitro Akavov, ma 8 lat, aktualnie mieszka w Warszawie. W marcu przyjechaliśmy do Warszawy w związku z działaniami wojennymi na Ukrainie.

więcej...
02.02.2023 r.

Wszystko zaczęło się na początku lipca 2022 roku, kiedy Ingusia zagorączkowała. Lekarz rodzinny poprzez teleporadę stwierdził wirusa, lecz gorączka nadal się utrzymywała mimo jej zbijania i wdrożenia później także antybiotyku .

więcej...
31.01.2023 r.

Wsparcie psychologiczne dzieci oraz ich opiekunów w trakcie długotrwałego leczenia ma bardzo duże znaczenie. Jednak nie wszyscy wiedzą, na czym dokładnie polega praca psychologa na oddziale onkologii dziecięcej. Jacek Jankowski, psycholog Fundacji "Krwinka" w szóstym odcinku podcastu "Onkorozmowy dające nadzieję", poruszył tę tematykę, rozmawiając z wyjątkowymi gośćmi. 

więcej...
30.01.2023 r.
Fundacja dla Dzieci z Chorobami "Krwinka" została wyróżniona przez Wydawnictwo Medyczne TERMEDIA w kategorii "Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna". Są to prestiżowe odznaczenia dla osób oraz podmiotów, które swoją działalnością w znaczny sposób przyczyniły się do wspierania systemu ochrony zdrowia w Polsce. 

 

więcej...
25.01.2023 r.

W Miejskiej Strefie Kultury – Centrum Edukacji Kulturowej na Żubardzkiej odbył się pierwszy w Łodzi RUBITON, maraton zumby, który zorganizowało Stowarzyszenie Muszkieterów Szpiku. Podczas tanecznego wydarzenia można było przekazać dary rzeczowe dla dzieci, będących pod opieką Fundacji "Krwinka". 

więcej...
24.01.2023 r.

Oliwia to nastoletnia dziewczynka pochodząca z Płocka.

Zawsze uśmiechnięta, wrażliwa i pomocna. Oliwia nigdy nie chorowała ,zdrowo się odżywiała. Uwielbiała sport, najbardziej piłkę nożną. Jej choroba zaczęła się od niewielkiego guzka na udzie, niewidocznego jedynie wyczuwalnego.

więcej...
23.01.2023 r.

Anielka ma dwa latka, mieszka w Pabianicach.

Wszystko zaczęło się od bólu nóżki. Mama dziewczynki dokładnie pamięta noc, w której zdrowie córeczki  bardzo się pogorszyło.

więcej...
30.12.2022 r.

Do nieocenionego grona darczyńców Fundacji "Krwinka" dołączyła Plantacja Sofijówka z Rokicin, która przekazała darowiznę finansową dla podopiecznych organizacji, a także przeprowadziła dwie zbiórki pieniężne wśród swoich odbiorców o wielkich sercach. 

więcej...
29.12.2022 r.

Jak co roku Fundacja „Krwinka” zorganizowała spotkanie wigilijne dla dzieci onkologicznie i hematologicznie chorych oraz ich rodziców. Wydarzenie przeprowadzono z myślą o podopiecznych, którzy Boże Narodzenie spędzą w salach szpitalnych. 22 grudnia nie mogło zabraknąć odwiedzin Świętego Mikołaja, który wręczył wyczekiwane prezenty, a także świątecznej uczty, spędzonej w rodzinnej i domowej atmosferze.

 

więcej...
20.12.2022 r.

Wyniki krwi zostały ocenione jako bardzo słabe, po otrzymaniu których zostaliśmy skierowani na Oddział Onkologiczno-Hematologiczny w Łodzi przy ulicy Spornej. Diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna. Wiadomo, jak każdy trafia na taki oddział, a przede wszystkim jeśli chodzi o własne dziecko, to często zadajemy sobie pytanie DLACZEGO MY? Dlaczego to akurat nas spotkało? Co dalej?

więcej...
19.12.2022 r.

W okresie przedświątecznym piłkarze klubu RTS Widzew Łódź zrobili wyjątkowe niespodzianki podopiecznym Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”! Sportowcy odwiedzili małych bohaterów na oddziałach onkohematologicznych, wręczając im prezenty i sprawiając wiele radości. Następnego dnia to dzieci onkologicznie i hematologicznie chore ze swoim rodzeństwem oraz rodzicami gościli na stadionie, biorąc udział w profesjonalnej prezentacji z piłkarzami i w spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

więcej...
07.12.2022 r.

Zawaliło nam się życie. Kiedy przyszedł lekarz z diagnoza stwierdzając, że mają już pewność. To ostra białaczka limfoblastyczna. Pamiętam tylko strach, który mnie ogarnął i milion pytań w głowie: Dlaczego on? Co zrobiłam źle? Co dalej? Boimy się co przyniesie każdy dzień. Wiktor to dzielny onkowojownik.

więcej...
06.12.2022 r.

Jak co roku – 6 grudnia – Fundacja "Krwinka" dotarła na oddziały onkohematologiczne, by wręczyć małym pacjentom prezenty. Wizyta mikołajkowa sprawiła dzieciom grom radości, które są zmuszone okres przedświąteczny spędzić w łóżkach szpitalnych. 

więcej...
05.12.2022 r.

Fundacja "Krwinka" wraz ze swoimi nieocenionymi wolontariuszami celebrowała święto osób, zaangażowanych w działania na rzecz innych. 

więcej...
02.12.2022 r.

Dzieci wraz rodzicami i wychowawczynią z Przedszkola Samorządowego nr 1 Świątnikach Górnych wsparli podopiecznych Fundacji "Krwinka", przeprowadzając zbiórkę rzeczową. 

więcej...
01.12.2022 r.

W jednej chwili zawalił się cały dotychczasowy świat małej dziewczynki i jej rodziny. Szok, ból i niedowierzanie. Rozpoczęło się leczenie – sterydy, chemia, transfuzje krwi i związany z tym długotrwały, wyczerpujący pobyt w szpitalu.

więcej...
30.11.2022 r.

W psychoonkologii dziecięcej najczęściej poruszaną tematyką jest wsparcie dzieci chorych i ich rodziców. Znacznie rzadziej mówi się o sytuacji rodzeństwa małych pacjentów, które na swój sposób przeżywa chorobę brata lub siostry. Jacek Jankowski, psycholog Fundacji "Krwinka" postanowił to zmienić, zapraszając do piątego odcinka podcastu Zosię Kustosz oraz Bartka Jurgę – nastolatków doświadczonych chorobami nowotworowymi swoich sióstr.

więcej...
29.11.2022 r.

Biopsja wykazała glejaka, trzecia komora, usytuowany głęboko w trudnym miejscu. Zaczęło się leczenie. Najpierw dwa cykle pięciodniowej chemii. Obecnie Maciek jest po cyklu naświetlań i chemii w tabletkach.

więcej...
28.11.2022 r.

Na terenie Manufaktury, 26 listopada 2022 roku, odbyła się kolejna edycja akcji „Zdrowie pod Kontrolą”, organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział w Łodzi. Łodzianie otrzymali sposobność na bezpłatnie wykonanie badań profilaktycznych oraz uzyskanie cennych porad dietetycznych.

więcej...
24.11.2022 r.

Nasze życie uległo całkowitemu przewartościowaniu. Świat nam się zawalił, plany na najbliższą przyszłość, marzenia odeszły na dalszy plan. Nasz najważniejszy cel to zmierzyć się z podstępnym wrogiem i pokonać chorobę.

więcej...
18.11.2022 r.

W inkubatorze z podłączoną sondą żywieniową spędziła tydzień na wykonywaniu różnych badań, które dały odpowiedź z czym mamy do czynienia. Następnie została przewieziona jako tygodniowy noworodek na Oddział Onkologiczny Centralnego Szpitala UM w Łodzi przy ulicy Spornej, gdzie rozpoczęła się batalia.

więcej...
16.11.2022 r.

Leczenie Leosia potrwa długo, niestety nie będzie mógł w tym roku wrócić do swoich kolegów z zerówki, nie dowie się, jak to jest być najstarszą grupą w przedszkolu. Na Leosia czeka codziennie dużo wyrzeczeń, ograniczeń, niektórych nie rozumie, ale wszystkie dzielnie znosi. Jest prawdziwym Bohaterem.

więcej...
14.11.2022 r.

W Lesie Łagiewnickim 12 listopada 2022 roku odbył się Niepodległościowy Marsz Nordic Walking, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Sportowe wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora, w którym wzięła udział Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

więcej...
07.11.2022 r.

Życie naszej rodziny się mocno zmieniło i przewartościowało. Wszystko nagle przestało mieć znaczenie a dotychczasowe problemy okazały się absolutnie nieistotne w obliczu choroby naszej małej córeczki.

więcej...
04.11.2022 r.

Podczas pobytu na kolonii w Mielnie kolano bolało mnie mocniej i od razu po powrocie razem z Babcią pojechaliśmy do szpitala na Pomorskiej.

więcej...
31.10.2022 r.

Gościem czwartego odcinka podcastu jest Joanna Krajka – mama Andżeliki, która po długotrwałym procesie leczenia w 2022 roku zakończyła ziemską podróż. W przejmującej rozmowie z Jackiem Jankowskim, psychologiem Fundacji "Krwinka", rozmówczyni opowiedziała, jak wyglądała terapia córki, w jaki sposób radziła sobie w najtrudniejszych chwilach i jak przechodzi przez bolesny czas żałoby.

więcej...
28.10.2022 r.

W Dniu Miłośników Pluszaków dzieci przebywające na oddziałach onkohematologicznych, zostały obdarowane maskotkami  przez pracowników Fundacji "Krwinka". Wydarzenie było doskonałą okazją, by młodsi i starsi pacjenci przypomnieli sobie, że dobrze jest mieć przy sobie pluszowego przyjaciela.  

więcej...
27.10.2022 r.

Sebastian Kwaśniewski ma 15 lat.

Stan Sebastiana pogarszał się. Poruszanie samemu stanowiło dla niego problem, skóra była coraz bardziej blada i z każdym dniem tracił siły.

więcej...
17.10.2022 r.

Już po raz drugi w tym roku Firma Green Print, właściciel marki torbaeuropejska.pl, wspomogła papierowymi torebkami Fundację „Krwinka”.

więcej...
06.10.2022 r.

W ostatnim tygodniu września odbyło się spotkanie szkoleniowe, skierowane zarówno do nowych kandydatów, jak i doświadczonych wolontariuszy, wspierających działania Fundacji "Krwinka". 

więcej...
05.10.2022 r.

Kolejny raz na oddziałach onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi odbyło się wydarzenie, na które czekali mali pacjenci i ich rodzice! W przestrzeni szpitalnej mamy oraz tatowie skorzystali z zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich, znajdując chwile wytchnienia tylko dla siebie. Z kolei dzieci wzięły udział w kreatywnych zabawach, zapominając o przygnębiających trudach leczenia.

więcej...
04.10.2022 r.
Zakończyła się kampania społeczna "Weź ze sobą nadzieję", która odbyła się we wrześniu – miesiącu świadomości dziecięcych chorób nowotworowych. W związku z tegoroczną tematyką, Ewa Kowalska psychoonkolog Fundacji "Krwinka", stworzyła artykuł o wspieraniu przez otoczenie onkorodzin, mierzących się z chorobą nowotworową dziecka.
więcej...
01.10.2022 r.

"Nigdy nie sądziłam, że kiedyś będę musiała stworzyć opis, w którym będę prosić o pomoc dla naszego ukochanego synka. Niezwykle trudno jest o nią prosić, zdecydowanie łatwiej jest nią obdarowywać."

więcej...
30.09.2022 r.

"Turnus z Fundacją 'Krwinka' – korzyści dla całej rodziny" – to tytuł trzeciego odcinka podcastu "Onkorozmowy dające nadzieję", którego prowadzącym jest Jacek Jankowski. Gościem trzeciego odcinka podcastu jest Katarzyna Szmajda, mama ośmioletniego Juliana (podopiecznego Fundacji "Krwinka") i czteroletniego Leona, która wraz ze swoimi dziećmi uczestniczyła w tegorocznym turnusie w Rogowie. 

więcej...
16.09.2022 r.

"Rodzina w zdrowiu i chorobie" to tytuł drugiej rozmowy podcastu, zrealizowanego w ramach kampanii "Weź ze sobą nadzieję", we wrześniu jako miesiącu świadomości dziecięcych chorób nowotworowych.

więcej...
15.09.2022 r.

Jan Brzeski ma 10 miesięcy.

Na podstawie badań wykryto u niego ciężką postać hemofilii typu A. Dla nas rodziców było to ogromnym szokiem dowiedzieć się o chorobie. Nasze życie obróciło się o 180 stopni.

więcej...
13.09.2022 r.

W Bydgoszczy miała miejsce II Konferencja Organizacji Pacjentów Hematologicznych, która została zorganizowana w ramach XXX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.

więcej...
11.09.2022 r.

W miesiącu świadomości dziecięcych chorób nowotworowych Fundacja „Krwinka” odwiedziła stadion klubu RTS Widzew Łódź podczas 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wtedy też odbył się mecz z Cracovią, w trakcie którego została przeprowadzona zbiórka dla podopiecznych Fundacji „Krwinka”.

więcej...
12.09.2022 r.

Franciszek Tokarek ma 5 lat. 

Na SOR-ze na Spornej otrzymaliśmy rozpoznanie: podejrzenie choroby rozrostowej i skierowanie na biopsję następnego dnia. Już następnego dnia wiedziałam, że Franio ma białaczkę.

więcej...
03.09.2022 r.

2. września odbyła się premiera pierwszego odcinka podcastu pt. "O wygranej walce z białaczką i życiu po chorobie". Gościem bardzo emocjonalnej rozmowy była Natalia Kustosz, dawna podopieczna Fundacji "Krwinka". 

więcej...
01.09.2022 r.

W miesiącu świadomości dziecięcych chorób nowotworowych Fundacja „Krwinka” stworzyła kampanię „Weź ze sobą nadzieję”. W ramach wrześniowych działań powstał podcast, dotyczący różnych aspektów życia dzieci chorujących na raka i ich bliskich. 

więcej...
29.08.2022 r.
Dostaliśmy informację o wpływie środków, otrzymanych w ramach 1% podatku za rok 2021. Przepełnieni wdzięcznością i wzruszeniem, pragniemy w imieniu naszych dzielnych Podopiecznych serdecznie podziękować, mając nadzieję, że pozostaniecie z nami! To dzięki Waszemu wsparciu nadal będziemy mogli kompleksowo pomagać dzieciom onkologicznie i hematologicznie chorym, ich rodzicom oraz rodzeństwu każdego dnia. 
więcej...
26.08.2022 r.

Podopieczni Fundacji "Krwinka", będący w trakcie intensywnego leczenia oraz po zakończeniu terapii, uczestniczyli w treningu piłkarzy klubu RTS Widzew Łódź. Na stadion dotarli ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, a także babciami i dziadkami. Wspólnie spędzony czas z dala od szpitala dodał mnóstwo energii, bardzo potrzebnej w długotrwałej walce o zdrowie.  

więcej...
23.08.2022 r.

W związku z wrześniowym powrotem do nauki Fundacja „Krwinka” zorganizowała wyprawkę szkolną dla dzieci, przebywających na oddziałach onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi. W tym roku akcję wsparła firma St. Majewski – Kolorowy Świat Bambino, dzięki czemu możliwe było stworzenie różnorodnych kompletów. 

 

więcej...
19.08.2022 r.

W 2022 roku ciężko nie myśleć o wydarzeniach, które rozgrywają się w Ukrainie. Przez agresję rosyjską wielu obywateli zaatakowanego kraju zostało zmuszonych do opuszczenia ojczyzny. Są wśród nich dzieci onkologicznie i hematologicznie chore wraz ze swoim rodzeństwem oraz rodzicami.

więcej...
16.08.2022 r.

W najnowszym odcinku pt. "O nudzie, co w kreatywności moc dała się zmienić" skarpetkowi bohaterowie zmierzą się z jednym z oddziałowych wrogów – nudą, która często zagląda do szpitalnych łóżek. 

 

więcej...
05.08.2022 r.

Pracownicy firmy Clariant wsparli podopiecznych Fundacji "Krwinka", przekazując darowiznę rzeczową.  

więcej...
29.07.2022 r.

Za nami dziesięć dni wyjątkowych emocji, niezapomnianych wrażeń, wielu wspomnień! W terminie 17-27 lipca 2022 odbył się siedemnasty turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla dzieci chorych onkologicznie i hematologicznie w trakcie leczenia, ich rodziców oraz rodzeństwa, którego organizatorem była Fundacja "Krwinka". 

więcej...
22.07.2022 r.

Trwa II edycja wakacyjnej akcji charytatywnej "Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka", która jest doskonałą propozycją zaangażowania pracowników do aktywnego stylu życia i jednoczesnego wspierania dzieci chorych na raka. 

więcej...
20.07.2022 r.

Emilka Dymel ma 4,5 roku.

Uwielbia konie, zabawy na świeżym powietrzu. Była pełną energii i uśmiechu dziewczynką z wielkimi marzeniami o swoim koniu i stajni.

 

więcej...
15.07.2022 r.

Robiąc zakupy online, możesz pomagać bezpłatnie.

więcej...
26.06.2022 r.

Tytułowa bohaterka to ciekawa życia, wesoła, otoczona gronem wiernych przyjaciół mała wiewióreczka, która pierwszego dnia w szkole w dotkliwy sposób dowiaduje się, że jej kitka nie jest tak puszysta jak u innych wiewiórek. 

więcej...
24.06.2022 r.

Wraz z początkiem wakacji Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”, łódzki bloger Tadeusz Nowiński Mr. Scott oraz twórcy aplikacji Tropiciel zachęcają miłośników dwóch kółek do wyruszenia w trasę rowerową! II edycja akcji „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka” rozpoczęła się 24 czerwca, a jej celem jest zachęcenie pasjonatów jazdy na rowerze do pomagania podopiecznym Fundacji. Wakacyjna inicjatywa potrwa do 30 września 2022 roku.

 
więcej...
23.06.2022 r.

Tata to dla dziecka super bohater, bez którego jego świat byłby szary. Dzięki silnym ramionom, tuli i pociesza w chwilach trwogi.  

więcej...
22.06.2022 r.

Trwa I edycja kampanii "Hematologia – poznaj choroby krwi"  

więcej...
21.06.2022 r.
"Ewolucja w onkologii" to hasło Forum Pacjentów Onkologicznych, organizowanego przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych, które odbyło się 20 czerwca 2022 .
 
 
więcej...
20.06.2022 r.

W dniach 11-18 czerwca Fundacja "Krwinka" zorganizowała turnus dla dzieci po przebytej terapii onkologicznej bądź hematologicznej i ich rodzin. Uczestnicy wyjazdu, w przecudnym otoczeniu przyrody, mogli nabrać sił po długotrwałej chorobie i nawiązać nowe relacje społeczne.

więcej...
12.06.2022 r.

W dniu 12 czerwca odbyło się wyjątkowe wydarzenie sportowe, stworzone przez niesamowitych ludzi o wielkich sercach.

 
 
więcej...
10.06.2022 r.

Viktoria chorowała na mięsak Ewinga. Taką właśnie diagnozę usłyszała jej rodzina w 2020 roku. Ten rodzaj nowotworu atakuje tkanki mięśni i kości – dziewczynka nie chodziła, nie miała wózka do poruszania się, miała zagipsowaną znaczną część ciała; jedyną ręką, którą mogła poruszać, rysowała – to było jej ulubione zajęcie.

 

więcej...
10.06.2022 r.
Rozpoczęta w lutym br., agresja Rosji na Ukrainę, nieodwracalnie zmieniła życie wielu osób. Między innymi całkowicie odebrała bezpieczeństwo ukraińskich dzieci onkologicznie chorych i ich opiekunów. Każdego dnia Fundacja "Krwinka" wspomaga podopiecznych i stara się złagodzić czas rozłąki ze swoją Ojczyzną oraz trudy długiego pobytu w szpitalu. 

 

więcej...
08.06.2022 r.

Pompę wolumetryczną do precyzyjnego dawkowania leków dożylnych, w warunkach domowych, otrzymała Klinika Pediatrii, Onkologii i Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego U.M. w Łodzi przy ul. Spornej. To już trzecie urządzenie tego typu zakupione przez Fundację dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

 

więcej...
13.06.2022 r.

Mateuszek Jędrzejczak choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną T. Matik (jak sam się nazwał, gdy był malutki zaczynając mówić) ma 6 lat, w lipcu skończy 7. Mieszka w małej, spokojnej, zielonej i cichej okolicy, położonej w gminie Zgierz.

więcej...
13.06.2022 r.

Wiktor Siredzki ma lat 7, mieszka w Łodzi. Chłopiec choruje na ostrą białaczkę szpikową. Jeszcze długo nie dołączy do rówieśników w szkole, bo proces leczenia może potrwać co najmniej dwa lata.

więcej...
03.06.2022 r.

Obecność Małpki Nadziejki i Smoka Gniewka na oddziałach onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi nie była przypadkowa! W Dniu Dziecka skarpetkowe postaci z bajki terapeutycznej „O Nadziei” odwiedziły dzielnych wojowników i wręczyły im cenne prezenty. Sprawiły ogromną radość dzieciom, które tę wyjątkową okazję muszą spędzić w łóżkach szpitalnych.

więcej...
27.05.2022 r.

Dzień 26. maja był doskonałą okazją, by pokazać mamom, że ich obecność przy swoich dzieciach na oddziałach onkohematologicznych jest nieoceniona. Fundacja "Krwinka" wręczyła prezenty i wspólnie celebrowała to wyjątkowe święto.  

więcej...
24.05.2022 r.

W niedzielę 12 czerwca 2022 roku uczniowie z I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej zorganizują bieg charytatywny dla podopiecznych Fundacji "Krwinka" w Parku Baden-Powella w Łodzi.  

więcej...
16.05.2022 r.

Na zostanie potencjalnym dawcą szpiku czy wykonanie profilaktycznych badań jest zawsze dobra pora – szczególnie jeśli nie trzeba stać w kolejce do gabinetu lekarskiego! 14 maja 2022 r. w Manufakturze miała miejsce wiosenna edycja akcji „Zdrowie pod Kontrolą”, organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland Oddział Łódź, którą wsparła Fundacja „Krwinka”. 

więcej...
11.05.2022 r.

Przed meczem 32. kolejki Fortuna 1 Ligi zorganizowano spotkanie, na którym Mateusz Dróżdż, prezes i Michał Rydz wiceprezes RTS Widzew Łódź oraz Elżbieta Budny, prezes Fundacji "Krwinka", podpisali list intencyjny, na mocy którego zaplanowano szeroki zakres wspólnych działań. 

więcej...
06.05.2022 r.

Podopieczni Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” oraz ich rodzice spędzili weekend majowy w wyjątkowym miejscu z licznymi atrakcjami! W terminie od 30 kwietnia do 3 maja na terenie SGGW w Rogowie odbył się wyjazd dla dzieci w trakcie i po intensywnej terapii onkologicznej. 

więcej...
28.04.2022 r.

Pamiętacie Troskliwe Misie? Chyba każde dziecko mile wspomina tę bajkę. Już wkrótce naszych podopiecznych wspierać będę również pluszaki o wyjątkowych mocach – Misie Kosie autorstwa Aleksandry Kosiedowskiej. Z zakupu każdej maskotki zostanie przekazana darowizna na cele statutowe Fundacji "Krwinka". 

 

więcej...
25.04.2022 r.
Nie pozwólmy, żeby dzieciom chorym na raka, które uciekły przed wojną w Ukrainie, została odebrana szansa na bezpieczne warunki leczenia i życia! DZIĘKUJEMY za każdą kwotę .

 

więcej...
19.04.2022 r.

Elżbieta Budny, Prezes Fundacji "Krwinka", wystąpiła podczas sesji popularnonaukowej "Szlachetne zdrowie", połączonej z IV edycją międzyszkolnego konkursu ,,Zostań mistrzem słownictwa biologicznego", zorganizowanej przez XXXII LO im. H. Poświatowskiej w Łodzi. 

więcej...
16.04.2022 r.

W tych szczególnych okolicznościach składamy życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei, wiary, miłości. Wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. 

więcej...
14.04.2022 r.

W okresie przedświątecznym Fundacja „Krwinka” zadbała o to, by zajączek wielkanocny odwiedził oddziały onkohematologii dziecięcej w Centralnym Szpitalu Klinicznym U. M. w Łodzi. 

 

więcej...
08.04.2022 r.

Oferujemy interesującą i różnorodną pracę w Fundacji "Krwinka".

więcej...
01.04.2022 r.

Zespół Tk Maxx z Manufaktury przekazał darowiznę finansową na potrzeby dzieci chorych na raka z Ukrainy oraz ich najbliższych.

więcej...
28.03.2022 r.

Klub Sportowy Koziołek z Kędzierzyna-Koźle zorganizował II Bieg na Powitanie Wiosny, podczas którego odbyła się zbiórka na rzecz dzieci onkologicznie chorych z Ukrainy.

więcej...
18.03.2022 r.

Tegoroczny turnus odbędzie się w terminie 17-27 lipca. Zapraszamy dzieci onkologicznie chore w trakcie leczenia wraz z opiekunem i rodzeństwem.

więcej...
14.03.2022 r.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z debaty „Wystarczy 1%, żeby pomagać”, zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą, w której wzięła udział Fundacja „Krwinka”.

Wojna na Ukrainie - łódzkie fundacje pomagają uchodźcom. 1 procent jeszcze bardziej potrzebny  (wyborcza.pl)

więcej...
10.03.2022 r.

Dla wszystkich PANÓW najlepsze życzenia... 

więcej...
09.03.2022 r.

Fundacja „Krwinka” wraz z podopiecznymi i ich opiekunami obchodziła Dzień Kobiet, a także zbliżający się Dzień Mężczyzn. To był uroczysty czas...  

więcej...
04.03.2022 r.

Zuzia to jedenastoletnia dziewczynka, która bardzo chce żyć....

więcej...
04.03.2022 r.

Jakub Zarychta to 13-letni chłopak z ogromnymi ambicjami i planami dotyczącymi piłki nożnej. Marzenia przerwał złośliwy nowotwór mózgu.

więcej...
24.02.2022 r.

Liczba pączków zjedzonych w Tłusty Czwartek decyduje o tym, czy rok będzie szczęśliwy. Jeśli więc w ten dzień nie zjemy żadnego, według przesądu skazujemy się na klęskę. Niektórzy spożywają rekordowe ilości - raz na rok na pewno nie zaszkodzi!

więcej...
22.02.2022 r.

"Historia choroby Filipa zaczęła się mniej więcej we wrześniu 2021 roku. Wtedy syn rozpoczął naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej..."

 

 

więcej...
18.02.2022 r.

Ostatnio przekazaliśmy drugą ambulatoryjną pompę wolumetryczną – tym razem na rzecz Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej WSzZ w Kielcach.

Zaistniała potrzeba — wyruszyliśmy z pomocą!  

więcej...
15.02.2022 r.

W Walentynki, jak co roku wyruszyliśmy z prezentami dla dzielnych pacjentów leczonych na oddziałach onkohematologii w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii przy ul. Spornej.

Serca małych bohaterów wypełniły się radością, a twarze rozpromieniły uśmiechami, które są bezcenne w codziennej walce z chorobą.  

więcej...
14.01.2022 r.

Nasza córeczka, Basia ma 3 latka.

3 października 2021 roku świat zawalił nam się na głowę. Wykryliśmy u Basi guz w brzuszku.

nowotwór złośliwy, neuroblastoma. Bardzo prosimy wspomóżcie Basię i pomóżcie nam ją uratować...

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

więcej...
22.12.2021 r.

WESOŁYCH ŚWIĄT! Wigilijne chwile nadeszły a wraz z nimi Mikołaj i masa prezentów...

więcej...
13.12.2021 r.
Nowy podopieczny - Aleksander Grzymski

Aleksander ma 3 latka i mieszka w Brzezinach niedaleko Łodzi. Do sierpnia tego roku  jego życie nie różniło się niczym od życia każdego zdrowego trzylatka. Przeczytaj historię Olusia...

07.12.2021 r.

Bałwanki, Mikołaje, świąteczne drzewko i wspaniałe upominki zawitały wczoraj na oddziałach onkologicznych...

więcej...
03.12.2021 r.

Nasz Krwinkowy Mikołaj ma pełne ręce roboty....

więcej...
24.11.2021 r.

To już trzecia część przygód Małpki Nadziejki! Obejrzyj koniecznie jak potoczyły się jej losy :)

 

 

więcej...
09.11.2021 r.

Już 13 listopada (sobota, w godz. 10 -18) - CENTRUM TULIPAN, rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ramach projektu "Zdrowie pod kontrolą"

więcej...
05.11.2021 r.

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”, we współpracy z Łódzkim Ośrodkiem Dawców Szpiku poszukuje „Szpiko - przyjaciela”  dla dwunastoletniego Adama Milewskiego z Piotrkowa Trybunalskiego – podopiecznego Fundacji „Krwinka”.

więcej...
04.11.2021 r.

Julia to bardzo wesoła i uśmiechnięta dziewczyna, która do tej pory cieszyła się świetnym zdrowiem. Wszystko zmieniło się z dnia na dzień. Poznaj historię Julii.

więcej...
29.10.2021 r.

Róża Małecka ma 7 lat. Mieszka wraz z rodzicami i trojgiem starszego rodzeństwa w Wadlewie. Nigdy nie narzekała na ból brzuszka, aż do tego pamiętnego dnia. 

więcej...
22.10.2021 r.

XII FILMOWY ZJAZD PACJENTÓW był znakomitą okazją do ogłoszenia końcowych wyników akcji CZAS NA...LOVER.

więcej...
20.10.2021 r.

Krzysio to 5-cio letni chłopiec z województwa warmińsko-mazurskiego, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Poznaj jego historię i POMÓŻ mu!

więcej...
18.10.2021 r.

Wspaniała uroczystość, wspaniali goście, wspaniały koncert. Dziękujemy!

więcej...
12.10.2021 r.

Dzięki uprzejmości dyrekcji teatru, tegoroczny Filmowy Zjazd odbędzie się właśnie w Teatrze Nowym.

więcej...
07.10.2021 r.

Kochani, dziękujemy Wam za ogromne wsparcie! Jest to niesamowita kwota, która pozwoli zrobić nam dużo dobrego.

więcej...
29.09.2021 r.

#bezobaw Nagle dowiadują się, że ich codzienny, życiowy towarzysz, z którym się bawią, jedzą, odpoczywają, kłócą i przeżywają najpiękniejsze przygody, jest chory. Cały dom staje na głowie, a one pozostają same z wieloma pytaniami.

więcej...
27.09.2021 r.

Zuzia to 10-letnia dziewczynka, u której pod koniec maja 2021 roku rozpoznano ostrą białaczkę szpikową. Od razu rozpoczęła się chemioterapia, która trwa do chwili obecnej. Poznaj Zuzię i POMÓŻ!

więcej...
10.09.2021 r.

Jubileuszowy Zjazd Pacjentów już 16 października 2021r.

Zapraszamy na wspaniałą zabawę - galę z okazji 25 lat działalności Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka".

więcej...
22.09.2021 r.

#bezobaw Dzieci słyszą i widzą więcej, niż nam się wydaje, dlatego unikanie tematu choroby nie jest żadnym rozwiązaniem. Nie możemy zostawić tych małych ludzi samych z ich myślami przepełnionymi negatywnymi emocjami.

więcej...
16.09.2021 r.

Licea dla Krwinki – Biegniemy z Pomocą to inicjatywa łódzkich liceów o charakterze charytatywnym, podczas której zostaną zebrane pieniądze dla Fundacji "Krwinka". Bieg odbędzie się w niedzielę 26 września w parku 3 Maja i parku Baden-Powella. Zapraszamy wszystkich uczniów współpracujących liceów oraz waszych znajomych i rodzinę.

więcej...
17.09.2021 r.

Koniec sierpniowych zmagań w ramach akcji "CZAS NA...LOVER", kolejne rekordy, piękne wspomnienia i tysiące kilometrów przejechanych dla chorych dzieci.

więcej...
15.09.2021 r.

#bezobaw Gdy jedno z rodziców przenosi swoje życie do szpitala, drugie staje się odpowiedzialne za kwestie finansowe oraz prowadzenie domu. Mało kto skupia się na nim i nad jego obawami, a brak bezpośredniego kontaktu z dzieckiem i bezsilność potrafią być niezwykle obciążające psychicznie.

więcej...
08.09.2021 r.

#bezobaw Gdy rodzice poznają diagnozę i zapadnie decyzja o hospitalizacji, chcąc nie chcąc, rodzina dzieli się na dwie części. Jedno z rodziców wyrusza do szpitala, a drugie pozostaje w domu. Doświadczanie choroby dziecka różni się w zależności od tego, jakie zadanie przypada nam w udziale. Łączą się z tym również inne obawy.

więcej...
01.09.2021 r.

Wrzesień to bardzo ważny miesiąc podnoszący problemy dzieci z chorobami nowotworowymi i ich rodzin. W tym roku Fundacja "Krwinka" w kampanii #bezobaw poruszać będzie kwestię strachu przed kontaktem z psychologiem, który jest bardzo ważnym ogniwem w całym procesie leczenia.

więcej...
31.08.2021 r.

Poszukujemy osobę, która będzie pracować na stanowisku: Specjalista ds. Pomocy Społecznej. Zapoznaj się z ofertą i DOŁĄCZ DO NAS!

więcej...
26.08.2021 r.
Rozpoczęcie szkoły już tuż, tuż... Jak co roku Fundacja "Krwinka" odwiedziła małych przyjaciół z oddziałów onkologicznych z niespodzianką.
więcej...
25.08.2021 r.

W dniach 15-22 sierpnia Fundacja "Krwinka" zabrała swoich podopiecznych i ich rodziny na turnus wypoczynkowy do niezwykłego kompleksu hotelowego - "Czarny Potok" w Krynicy-Zdroju. 

więcej...
23.08.2021 r.

W minioną sobotę odbyło się wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez Mr SCOTT'a w ramach akcji "CZAS NA...LOVER" pt. "Sobota w Lisowicach". Zobaczcie co się działo!

więcej...
18.08.2021 r.

Fundacja "Krwinka" troszczy się o małych pacjentów onkologicznych w całym kraju. Tym razem zaskoczyliśmy naszych przyjaciół z Rzeszowa.

więcej...
16.08.2021 r.

Natalia Pawłowska skończyła w grudniu 2020 roku cztery lata. Jest uroczą, rozmowną blondynką, która uwielbia opiekować się swoimi zwierzętami. Ostatnim marzeniem Natalki, sprzed choroby, było przygarnięcie do jej gromadki czarnego króliczka. Poznaj historię Natalki.

więcej...
12.08.2021 r.

"CZAS NA...LOVER" to nie tylko indywidualne zmagania rowerowe, ale także możliwość wspólnej zabawy i rywalizacji wewnątrz firm. Nasi partnerzy lipiec potraktowali jako rozgrzewkę. Sierpniowe wyniki pokazują, że rekordy z pierwszego miesiąca szybko zostaną pobite.

więcej...
11.08.2021 r.

Lipiec dobiegł końca, a na krwinkowym koncie mamy już ponad 20 tys. loverowych kilometrów!!! Czas więc ogłosić pierwszych zwycięzców nowej akcji Fundacji "Krwinka" - "CZAS NA...LOVER".

więcej...
09.08.2021 r.

Dopiero rozpoczynaliśmy naszą przygodę, wszyscy rozpakowywali plecaki, poznawali się i zastanawiali jak to będzie, a tu już po wszystkim - Filmowy Turnus Filmowy Rogów 2021 już za nami! Pozostaną jednak piękne wspomnienia i oczywiście niezliczona ilość wspaniałych zdjęć. Zobaczcie sami!

więcej...
28.07.2021 r.
"Cisza na planie. Kamera... Akcja!" - te słowa już padły w Rogowie, a to oznacza, że Filmowy Turnus ruszył pełną parą.
więcej...
26.07.2021 r.

Pani Prezes Fundacji "Krwinka" Elżbieta Budny była gościem w programie Ewy Tyszko "Co Jest Grane". Zapraszamy do obejrzenia!

więcej...
21.07.2021 r.

Już ponad 7 000 km przejechanych dla Podopiecznych Fundacji "Krwinka". DZIĘKUJEMY!

więcej...
20.07.2021 r.

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia turnusu Filmoterapii Aktywnej w Rogowie. Jak co roku będzie wesoło, aktywnie, twórczo i .... to będzie niespodzianka.

więcej...
09.07.2021 r.

Nasz ambasador Piotr Rogucki, którego coraz częściej można spotkać na szklanym ekranie zrobił niesamowity prezent naszym podopiecznym.

więcej...
09.07.2021 r.

Nowa akcja Fundacji "Krwinka" - "CZAS NA...LOVER" spotkała się ze sporym zainteresowaniem zarówno mediów, jak i miłośników dwóch kółek. Jeszcze nie dołączyłeś do akcji? Spiesz się, bo możesz nie dogonić Mr SCOTT'a!

więcej...
07.07.2021 r.

W styczniu 2021 roku u Leosia zdiagnozowano nowotwór złośliwy w okolicy gardła górnego i nosogardła. Poznaj historię naszego podopiecznego.

więcej...
05.07.2021 r.

CZAS NA LOVER... czas na pomoc. Nasz główny partner w walce o zdrowie dzieci, podopiecznych Fundacji "Krwinka"

więcej...
01.07.2021 r.

Wyruszyliśmy w drogę. 1 lipca - 22 września to czas na rowerowe przygody, to CZAS NA... LOVER! To czas na pomaganie, szczególnie tym, którzy tego najbardziej potrzebują - małym pacjentom oddziałów onkologicznych szpitala przy ulicy Spornej, w Łodzi, podopiecznych Fundacji Krwinka.

więcej...
28.06.2021 r.

Lubisz jeździć na rowerze, ale nigdy nie myślałeś, że możesz w ten sposób pomagać? Chciałeś z samochodu przesiąść się na rower, ale nie miałeś do tej pory dobrej motywacji? Pomaganie innym Cię napędza? Jeżeli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco to znaczy, że jesteś idealną osobą, aby dołączyć do akcji Fundacji „Krwinka” – „CZAS NA…LOVER”.

więcej...
21.06.2021 r.

Marcin Milewski to wesoły, z poczuciem humoru 10 – latek mieszkający w Babalicach w powiecie nowomiejskim, którego życie zmieniło się w listopadzie 2019r.

więcej...
10.06.2021 r.

Od czerwca br. rozpoczął się nowy etap w dziejach fundacji - skarpetkowy etap. Fundacja "Krwinka" rozpoczęła bowiem produkcję bajki terapeutycznej dla dzieci z chorobami nowotworowymi, w której głównymi bohaterami są skarpetkowe pacynki.

więcej...
07.06.2021 r.

Kaja Słowik to ciekawa świata 3,5-letnia dziewczynka z Ostrowca Świętokrzyskiego, która od września 2020 roku rozpoczęła swoją przygodę z przedszkolem. Uwielbia kontakt ze swoimi rówieśnikami oraz wychowawcami, niestety mogła cieszyć się nimi jedynie przez niecałe 2 miesiące…

więcej...
01.06.2021 r.

Odwiedziny na dziecięcych oddziałach onkologicznych zakończyły się pełnym sukcesem - były uśmiechy! Zapraszamy do relacji.

więcej...
31.05.2021 r.

Dzień Dziecka, Dzień Matki oraz Dzień Ojca są bardzo ważnymi świętami w życiu każdej rodziny, często długo wyczekiwanymi, szczególnie przez małych milusińskich. W tym roku Fundacja „Krwinka” postanowiła świętować wszystkie te dni razem i zaprosić całe rodziny na wspólny wyjazd do SGGW w Rogowie.

więcej...
26.05.2021 r.

Fundacja "Krwinka" odwiedziła Mamy na dziecięcych oddziałach onkologicznych.

więcej...
24.05.2021 r.

U Szymona wszystko zaczęło się we wrześniu 2020 r. podczas lekcji WF-u. Nagle przewrócił się i strasznie bolała go lewa noga. Po wykonaniu badania RTG, lekarz powiedział o podejrzeniach choroby onkologicznej i skierował do szpitala w Warszawie.

więcej...
21.05.2021 r.

Chciałbyś podarować chorym dzieciom prezent i nie wiesz jak to zrobić? Podpowiadamy w kilku prostych krokach, jak to uczynić.

więcej...
10.05.2021 r.

U 10 letniej Ali choroba rozpoczęła się niespodziewanie w kwietniu 2020 roku, kiedy to spuchł jej policzek i bolała noga. Po szczegółowych badaniach postawiono druzgocącą diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna, grupa wysokiego ryzyka. Poznaj historię Ali.

więcej...
26.04.2021 r.

Ala Kostrzewa to pogodna dwuletnia dziewczynka z miejscowości Klew w powiecie opoczyńskim. Do zeszłorocznych wakacji jej życie przepełnione było radością, rodzinną bliskością i zabawami ze starszym o dwa latka bratem Bartkiem. Wszystko zmieniło się w środowy poranek 8 lipca 2020 r.

więcej...
15.04.2021 r.

Jeśli myśleliście, że pizza już was nie zaskoczy, pora zmienić zdanie. Nasz nowy partner - Restauracja "Do Kwadratu" robi pizzę, która kształtem idealnie pasuje do pizzowego pudełka! 

więcej...
07.04.2021 r.

Ania ma 18 miesięcy, zawsze była żywiołową i wesołą dziewczynką, mimo że od samego poczęcia musi walczyć o swoje życie. Ania nosi w sobie nerwiaka zarodkowego, znanego bardziej jako Neuroblastoma IV stopnia. Choroba powoduje u Ani zanik mięśni dlatego potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

więcej...
03.04.2021 r.

Tak niewiele potrzeba aby pomóc. Przekaż swój 1%. KRS 0000165702. Dziękujemy! 

więcej...
02.04.2021 r.

1-ego kwietnia, Uniwersyteckie Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej  zostało zaatakowane przez stado owiec i baranów – to nie prima aprilis. Małe i duże, białe, a także kolorowe pluszaki trafiły do dzieci z oddziałów onkologicznych w Łodzi.

więcej...
31.03.2021 r.
Wielkanocne życzenia od Fundacji "Krwinka"

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja. 

30.03.2021 r.

Przewlekłe zapalenie płuc, chemia, utrata włosków, usunięcie lewej nerki, koronawirus i ciągłe pobyty w szpitalu - taki był pierwszy rok życia Oliwiera. Jego walka trwa nadal. Poznaj go lepiej i pomóż.

więcej...
19.03.2021 r.

10 marca ponownie zjednoczyliśmy siły z Pocztą Polska wskutek czego ruszyła kolejna publiczna zbiórka darów rzeczowych. Tym razem pod nazwą: „POMÓŻ DZIECIOM OD ŚWIĘTA I NA CO DZIEŃ”. Akcja potrwa do 30 kwietnia.

więcej...
16.03.2021 r.

Piotruś ma 4 lata, w przyszłości chciałby zostać strażakiem lub policjantem, by ratować ludzi. Teraz to on potrzebuję natychmiastowej pomocy.

więcej...
12.03.2021 r.

Z wielką radością informujemy, że do grona partnerów naszej Fundacji dołączyła firma zajmująca się obrotem nieruchomościami - Sempre Nieruchomości.

więcej...
11.03.2021 r.
W dniu wczorajszym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w debacie organizowanej przez Gazetę Wyborczą - „Wystarczy 1% żeby pomagać”. Dziękujemy tym, którzy byli z nami, a pozostałych zapraszamy na relację.

 

więcej...
08.03.2021 r.

Fundacja „Krwinka” ponownie zawitała na oddziałach onkologicznych dziecięcego Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi. Przyczynkiem do tego był Dzień Kobiet i zbliżający się Dzień Mężczyzn. 

więcej...
05.03.2021 r.
Debata na żywo

10 marca o godz. 12:00 zapraszamy na debatę "Wystarczy 1% żeby pomagać".  Wspólnie z przedstawicielami innych organizacji będziemy rozmawiali o tym, dlaczego warto pomagać. Transmisja będzie dostępna na naszym FB.

02.03.2021 r.

Maja ma 4 lata. Przez całe swoje życie była okazem zdrowia, rzadko chorowała, nie brała antybiotyków. 13 listopada 2020 r. niestety wszystko się zmieniło. Zapraszamy do poznania historii Majeczki.

więcej...
18.02.2021 r.

W gronie partnerów Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka" witamy firmę Alerta oferująca kompleksowe usługi wspierające rozwój zawodowy.

więcej...
15.02.2021 r.

Dzień Św. Walentego, 14. lutego, jest najlepszym momentem, żeby okazać swoje wsparcie tym, którzy tego najbardziej potrzebują, dzieciom z chorobami nowotworowymi. Pamięta o tym Fundacja „Krwinka”, która jak co roku odwiedziła oddziały onkologiczne dla najmłodszych pacjentów w Łodzi.

więcej...
11.02.2021 r.

Ach jakie pyszne, jakie słodziutkie te pączusie! Tłusty Czwartek bez pączka?  Wykluczone!

więcej...
03.02.2021 r.

W grudniu 2020 roku, trzyletnia mieszkanka Poznania, z kolejnymi dniami stawała się coraz bardziej niewyraźna i blada, miała też powiększone węzły chłonne i odrobinę podwyższoną temperaturę. Poznaj historię małej Felicji.

więcej...
26.01.2021 r.

Świąteczna akcja sklepu Gandalf.com.pl oraz Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi Krwinka "Podaruj uśmiech" trwa nadal.

więcej...
25.01.2021 r.

Świąteczny czas już przeminął… jednak dzięki akcji „Gwiazdkowa Zbiórka Darów” – przeprowadzonej wspólnie przez Fundację „Krwinka” i Pocztę Polską, atmosfera tych cudownych dni powraca.

więcej...
19.01.2021 r.

O co chodzi z tym 1%? Kto może go przekazać? W jaki sposób to zrobić? Odpowiadamy na pytania.

więcej...
15.01.2021 r.

Sara  jest podopieczną Fundacji "Krwinka" od   grudnia. W lipcu 2020 r. zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Zapraszamy do poznania jej historii.

więcej...
24.12.2020 r.

Brak możliwości bezpośredniego kontaktu stał się siłą napędową świątecznej edycji akcji #podzielsięczasem, do której przyłączyli się m.in. Mikołaj Roznerski, Piotr Rogucki, zespół Pectus, Teatr Pinokio, siatkarki Grot Budowlanych, czy piłkarze ŁKS-u Łódź.

więcej...
23.12.2020 r.

Są chore dzieci, które spędzą ten wyjątkowy czas w szpitalu. Specjalnie dla nich Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” zorganizowała wigilię, w zgodzie ze wszystkimi panującymi obecnie obostrzeniami i przygotowała wyjątkową świąteczną niespodziankę.

 

 

więcej...
18.12.2020 r.

Prawdziwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wielu szczęśliwych chwil w gronie bliskich oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku życzy Fundacja "Krwinka"

więcej...
11.12.2020 r.

11 grudnia rusza niezwykła akcja świąteczna księgarni internetowej Gandalf Sp. z o.o. oraz Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”. „Podaruj uśmiech” umożliwia wszystkim ludziom o dobrym sercu obdarowanie chorych dzieci prezentami.

więcej...
07.12.2020 r.

Jak każdego roku, również i tym razem Fundacja „Krwinka” stworzyła świąteczny klimat dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej przy ulicy Spornej w Łodzi.

więcej...
30.11.2020 r.

W tym roku uczestnicy Biegu Sylwestrowego pobiegną dla dzieci z chorobami nowotworowych, podopiecznych Fundacji "Krwinka".

więcej...
24.11.2020 r.

Projekt, poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. 

więcej...
19.11.2020 r.

Rozpoczynamy świąteczną zbiórkę (FB, www.krwinka.org) na zakup prezentów dla naszych małych pacjentów! Przyłącz się i zostań Św. Mikołajem!

więcej...
18.11.2020 r.

Dwa dni w piżamach mogą zdziałać cuda! Niezwykła akcja zorganizowana przez polskie centra logistyczne Amazon przyniosła niespodziewane efekty.

więcej...
13.11.2020 r.

#podzielsięczasem i złóż świąteczne życzenia (video) chorym dzieciom. Razem zróbmy niezwykły prezent!

Czekamy do 12.12.2020!

 

więcej...
05.11.2020 r.

Nasz nowy laptop, zakupiony dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi doskonale nam ułatwia wykonywanie zadań. Prowadzone online zajęcia plastyczne w dobie pandemii, to tylko jeden z punktów realizowanych przez Fundację "Krwinka" bez względu na otaczającą nas rzeczywistość.

więcej...
30.10.2020 r.

W miniony wtorek odbyło się pierwsze wirtualne szkolenie dla przyszłych i obecnych wolontariuszy "Krwinki".

Dziękujemy za obecność i czekamy na Wasze zgłoszenia.

więcej...
20.10.2020 r.

Chcesz pomagać dzieciom onkologicznie chorym? Zastanawiasz się, co możesz zrobić dobrego nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla drugiego człowieka? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS! "Krwinka" organizuje szkolenie online dla wolontariuszy, oczywiście bezpłatnie. Zapraszamy serdecznie!

 

więcej...
14.10.2020 r.

Agnieszka i Inez to dwie wspaniałe kelnerki z warszawskiego Hard Rock Cafe. Dziewczyny mają talent - przerobiły klasyczne modele koszulek z Rock Shopu, dając im nowy, wyjątkowy wygląd. Te unikatowe egzemplarze trafiły na licytację: możesz wziąć w niej udział, wspomagając dzieci pod opieką Fundacji "Krwinka"!

 

więcej...
13.10.2020 r.

Dzisiaj (13.10) obchodzimy Dzień Dawcy Szpiku - święto leczenia nowotworów krwi, w Polsce znane od 2002 roku. Z tej okazji Fundacja "Krwinka" apeluje: zostań dawcą szpiku kostnego, uratuj komuś życie! Podkreślamy, jak ważna jest procedura przeszczepu szpiku dla osób, cierpiących z powodu białaczek.

 

więcej...
06.10.2020 r.

Na rynku czytelniczym ukazała się książka autorstwa znanej i cenionej pisarki, Katarzyny Ryrych, zatytułowana "Siedem sowich piór". To krótka opowieść dla młodych czytelników, która - tak jak np. "Oskar i pani Róża" podejmuje temat onkologicznej choroby dziecka. Patronem honorowym publikowanej nakładem Wydawnictwa Literatura książki jest Fundacja "Krwinka".

 

więcej...
29.09.2020 r.

To dla nas bardzo ważny moment. Otóż drogę do e-mailowych odbiorców, naszych darczyńców stałych, znalazło pierwsze wydanie newslettera Fundacji "Krwinka"! Chcesz wiedzieć, co nowego u nas - i u naszych Podopiecznych? Nic prostszego! Zapisz się!

 

więcej...
16.09.2020 r.

Tego jeszcze nie było! Piłkarze Widzewa i ŁKS wybiegli na boisko przed pierwszym od kilku lat meczem derbowym w takich samych koszulkach. Pojawił się na nich napis: „Łączy nas pomoc!”. To akcja na rzecz dzieci onkologicznie chorych, Podopiecznych Fundacji „Krwinka”, którym od dawna pomagają oba znane łódzkie kluby. Zobacz zdjęcia!

 

więcej...
07.09.2020 r.

Nasi wypróbowani przyjaciele, firma Ampera, odwiedzili biuro Fundacji "Krwinka" z kolejnym prezentem! Tym razem otrzymaliśmy w darze specjalny, utrzymujący niską temperaturę pojemnik do przewozu próbek medycznych. Pięknie dziękujemy!

 

więcej...
02.09.2020 r.

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób onkologicznych u dzieci. Z tej okazji Fundacja "Krwinka" rozpoczyna akcję informacyjną, chcąc podnieść świadomość społeczeństwa o nowotworach dziecięcych. Dołącz do nas!

 

więcej...
31.08.2020 r.

Jak każdego roku, także i tym razem Fundacja "Krwinka" odwiedziła swoich Podopiecznych na oddziałach onkologicznych szpitala przy ul. Spornej w Łodzi. Tuż przed pójściem do szkoły dzieci otrzymały w prezencie wszystko, co potrzebne do nauki. Także przez zabawę!

 

więcej...
24.08.2020 r.

Troje nietuzinkowych artystów: Monika Bilecka, Beata Skalska i Dariusz Karwowski, zaprosiło Fundację "Krwinka" na wernisaż wspólnej wystawy pt.: "Skrzydła Fantazji" w zgierskim Parku Kulturowym Miasto Tkaczy. Po piątkowym spotkaniu wiemy już, że dzięki wzajemnej serdeczności i wspólnej chęci pomocy dzieciom onkologicznie chorym, nasza współpraca z tym miejscem może się pięknie rozwijać.

 

więcej...
17.08.2020 r.

Europejska Koalicja Pacjentów Onkologicznych (ECPC) prowadzi ważne badanie sprawdzające, czy epidemia wirusa COVID-19 nie wpłynęła na komfort leczenia osób onkologicznie chorych. Polscy pacjenci proszeni są o udział w ankiecie!

 

więcej...
12.08.2020 r.

Kto nas wspiera, czy Wy wiecie?

Bajkopisarz znany w świecie!

W Cicholandii był królestwie,

Karmił tam nieznane bestie.

Z Liczypiórką liczył piórka,

Z Żakiem nagrał audiobooka,

Gdzieś znów pstryka aparatem,

Jest też nut choreografem.

Dobre serce Go cechuje,

Pomoc dzieciom ofiaruje.

 

więcej...
28.07.2020 r.

Przez całe dwa tygodnie (26.07 - 08.08.2020) Podopieczni "Krwinki" brali udział w turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci w trakcie leczenia choroby nowotworowej - i ich rodziców. Wszyscy byli bardzo zadowoleni! Zapraszamy do śledzenia naszej fotograficznej opowieści i towarzyszenia naszym bohaterom w tej niezwykłej przygodzie.

 

więcej...
22.07.2020 r.

Zamienili kilometry na złotówki żeby pomóc chorym dzieciom! Pracownicy firmy Ampera, zajmującej się transportem medycznym, jeździli do pracy rowerami. Kwotę, odpowiadającą ilości przejechanych kilometrów, postanowili ofiarować na rzecz Podopiecznych Fundacji „Krwinka”. W ten sposób „wykręcili” prawie 1800 złotych w formie darowizny finansowej dla dzieci, walczących z chorobami nowotworowymi.

 

więcej...
14.07.2020 r.

Były wodne atrakcje, występy, smakołyki, mnóstwo zabawy i radości. W dniach 04 - 11.07.2020 czternaścioro Podopiecznych Fundacji "Krwinka" wraz z rodzinami wypoczywało podczas turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci po zakończonym leczeniu onkologicznym, zorganizowanego w gościnnym hotelu "Panorama Morska" w Jarosławcu.

 

więcej...
13.07.2020 r.

Nasza Podopieczna, Natalia Kustosz (autorka książki "Moja onkomisja") została w sobotę 11.07 zaproszona do programu "Pytanie na śniadanie" w TVP 2. Podczas wizyty w studio telewizyjnym zarówno Natalia jak i jej rodzice podkreślali wagę pomocy, jaką Fundacja "Krwinka" ofiaruje dzieciom, wychodzącym z chorób nowotworowych: ZOBACZ.

 

więcej...
29.06.2020 r.

Na stronie internetowej "Krwinki" można już wpłacać darowizny przez system PayPal - narzędzie bardzo wygodne dla każdego Darczyńcy. Korzystanie z tej platformy umożliwia dokonywanie wpłat szybciej i taniej niż w przypadku tradycyjnych przelewów bankowych. Dotyczy to zwłaszcza darowizn przekazywanych z zagranicy.

 

więcej...
18.06.2020 r.

Kanał OTVM Ret-Sat 1, lokalny program łódzkiej telewizji kablowej, zaprosił Panią Prezes Elżbietę Budny do udziału w audycji pt: "Pomagaj!", dedykowanej organizacjom pomocowym.

Zobacz dwa odcinki audycji publikowane w internecie!

 

 

więcej...
15.06.2020 r.

Na naszej stronie dostępne już są nowe regulaminy pomocowe dla Podopiecznych Fundacji "Krwinka". Zachęcamy, by zapoznali się z nimi nie tylko rodzice i opiekunowie naszych dzieci - ale też wszyscy, którzy oczekują pomocy od "Krwinki" i nie podjęli jeszcze decyzji, czy skorzystać z pomocy Fundacji.  Przeczytajcie!

 

więcej...
08.06.2020 r.

Mimo stopniowego luzowania obostrzeń, epidemia koronawirusa nie ustępuje. Maseczki ochronne to nadal artykuł pierwszej potrzeby. Kilkaset pięknych maseczek otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz od firmy Tricomed. Bardzo dziękujemy!

 

więcej...
01.06.2020 r.

Oddziały onkologiczne dziecięcego szpitala przy ul. Spornej w Łodzi wciąż pozostają zamknięte z powodu epidemii. Ale „Krwinka” nie mogła w Dniu Dziecka zapomnieć o swoich Podopiecznych! Już w piątek (29.05) przedstawiciele Fundacji wybrali się do nich z prezentami, ale po to, by ograniczyć liczbę wizyt w szpitalu, wzięli ze sobą upominki także dla mam i tatusiów małych pacjentów.

 

więcej...
26.05.2020 r.

Nasze Mamy to najlepsze i najpiękniejsze Anioły, roztaczające opiekę nad swoimi dziećmi. Wszystkim Mamom, Mamuśkom, Mateńkom z okazji Ich Święta Fundacja "Krwinka" składa moc najpiękniejszych i najlepszych życzeń! Bądźcie zdrowe, szczęśliwe, miejcie wciąż powody do radości i zadowolenia. 

 

więcej...
20.05.2020 r.

Natalia Kustosz, Podopieczna Fundacji "Krwinka", napisała książkę pod tytułem: "Moja onkomisja, czyli jak wygrałam z białaczką". Opowieść jest pięknym świadectwem tego, że ciężką chorobę można pokonać. Na kartach książki Natalia wspomina również swoje przygody z "Krwinką", która pomagała jej w drodze do zdrowia.

 

więcej...
12.05.2020 r.

Doskwiera ci nuda i monotonia szpitalnego życia? Żaden problem! Ciocia Gosia zaprasza na warsztaty plastyczne online, na których opowie jak z najprostszych materiałów wyczarować prawdziwe cudeńka... Wirtualne spotkania z animatorką Fundacji "Krwinka" to nie tylko świetna zabawa i sposób na zabicie czasu w szpitalu, ale też mnóstwo przydatnych umiejętności! 

 

więcej...
05.05.2020 r.

Wciąż z wielkim bólem i niedowierzaniem przyjmujemy tragiczną informację, że w piątek 1.05.2020 r. odszedł od nas Andrzej Głuszak - Wiceprezes ds. Medycznych Fundacji "Krwinka", wybitny społecznik, człowiek wielkiego serca i zaangażowania na rzecz dzieci, cierpiących z powodu chorób nowotworowych. Był przez wiele lat członkiem Zarządu i Rady Nadzorczej naszej Fundacji, nie odmawiając nigdy pomocy, działając wszędzie tam, gdzie Jego nieoceniona praca była potrzebna. Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie.

 

więcej...
05.05.2020 r.

Wraz ze zmianą szaty graficznej na stronie internetowej Krwinki pojawiły się nowe funkcjonalności. Jedną z nich jest prezentacja sylwetek naszych Podopiecznych. W sekcji "Nasze dzieci" możecie poznać dokładnie małych pacjentów pod opieką Fundacji Krwinka: ich choroby, historię leczenia, jak dochodzą do zdrowia. Możecie też wesprzeć dziecko imienną darowizną.

 

więcej...
24.04.2020 r.

Choć restrykcje, związane z epidemią wirusa COVID-19 uniemożliwiają nam przychodzenie z wizytą do małych pacjentów szpitala przy Spornej, Fundacja Krwinka robi wszystko, by umilać czas swoim Podopiecznym, leczącym się tam na oddziałach onkologicznych.

Akcja #podzielsięczasem to właśnie jedno z takich działań! Biorą w niej udział aktorzy Teatru Pinokio, którzy udostępniają nam przez internet bajki, czytane przez nich dla naszych małych pacjentów. Zobaczcie film z pozdrowieniami, które przesyła dla nas Łukasz Bzura, aktor Teatru Pinokio w Łodzi. 

 

więcej...
14.04.2020 r.

Miał to być pięknie spędzony czas z dziećmi na oddziałach onkologicznych. Niestety, wyszło inaczej: były zamknięte drzwi, dezynfekcja, maseczki i przepisowa odległość między odwiedzającymi.

Przeczytajcie o nietypowych Świętach Wielkanocnych w czasie pandemii, które Krwinka zorganizowała w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi.

 

więcej...
09.04.2020 r.

Zdrowia, spokoju, radości, pokoju i wyrozumiałości w tych trudnych dniach życzy wszystkim swoim Podopiecznym, Darczyńcom, Partnerom, Przyjaciołom i Sympatykom Fundacja KRWINKA. :) Nie dawajcie się złemu wirusowi ani innym choróbskom !!! :)

 

więcej...
03.04.2020 r.

Nowe funkcjonalności, takie jak sylwetki Podopiecznych, wersja anglojęzyczna i bardziej przyjazna nawigacja, pojawiły się w odświeżonej odsłonie strony internetowej Fundacji Krwinka. Poprawiona formuła da odwiedzającym możliwość lepszego dotarcia z pomocą do wybranych dzieci onkologicznie chorych, ale też pozwoli sprawniej poruszać się na stronie i korzystać z jej wielu pożytecznych aplikacji.

 

więcej...
31.03.2020 r.

Jak się wspierać w czasach pandemii? Najlepiej robić to, co się umie najlepiej. Aktorzy grają a... krawcy szyją. Pozostający w domach fachowcy z  pracowni krawieckiej Teatru Nowego im. K. Dejmka uszyli maseczki dla rodziców podopiecznych Fundacji Krwinka, leczących się onkologicznie w szpitalu przy ul. Spornej. 

 

więcej...
30.03.2020 r.

Radio Łódź w audycji "Pomagamy" mówi o tym, jak w trudnym czasie pandemii działają fundacje... Posłuchajcie!

https://www.radiolodz.pl/broadcast_posts

 

więcej...
26.03.2020 r.

Co zrobisz, gdy na dziecięcym oddziale onkologicznym dziecko znajdzie się w izolatce - a mama, która jest przy nim, też nie może wyjść z sali i nie ma co jeść? Dzwonisz po Silver Catering!

 

więcej...
25.03.2020 r.

Fundacja Krwinka zakupiła 450 maseczek dla personelu medycznego szpitala przy Spornej. A wolontariusze dołożyli kilkaset swoich, własnoręcznie wykonanych dla dzieci. Nie damy się wirusowi!

 

więcej...
24.03.2020 r.

Problem rozwiązany! Dzięki zakupowi routera, czyli urządzenia, zapewniającego dobrej jakości łącze internetowe o mocy tysiąca gigabajtów, Fundacja "Krwinka" pomaga małym pacjentom oddziałów onkologicznych szpitala przy ul. Spornej w Łodzi spędzać czas w trudnym okresie izolacji.

 

więcej...
08.03.2020 r.

Jak każdego roku, również i tym razem Fundacja „Krwinka” odwiedziła z okazji Dnia Kobiet wszystkie panie na oddziałach onkologicznych dziecięcego Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi.

 

 

więcej...
01.03.2020 r.

Rozpoczęcie rundy wiosennej na stadionie przy
al. Piłsudskiego było wyśmienitą okazją do promowania dobroczynności i przekazywania 1% dla podopiecznych Fundacji Krwinka.

 

 

więcej...
25.02.2020 r.

Tydzień temu Hania nieśmiało zaproponowała zorganizowanie imprezy karnawałowej w szpitalu. Nikt nie pomyślał wtedy, że na dziecięcej onkologii może być tak wesoło.

 

więcej...
25.02.2020 r.

Urządzenie bardzo potrzebne chorym dzieciom: inkubator dwutlenku węgla do hodowli komórkowych zakupiła Fundacja KRWINKA dla oddziałów onkologicznych Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi. Sprzęt, który wart jest 30 tys. złotych i pełni kluczową rolę w leczeniu dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną, został we wtorek (25.02) przekazany klinice. Zakup możliwy był dzięki środkom, uzyskanym przez Fundację od osób, przekazujących 1% podatku.

 

więcej...
14.02.2020 r.

Już w najbliższy piątek, 14 lutego będziemy obdarowywali gości łódzkiej Manufaktury - pełnymi miłości sercami. Mają one przypominać, że  wokół nas dzieci, które szczególnie liczą na naszą pomoc.

 

więcej...


Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.