Aktualności

20.10.2020 r.

Chcesz pomagać dzieciom onkologicznie chorym? Zastanawiasz się, co możesz zrobić dobrego nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla drugiego człowieka? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS! "Krwinka" organizuje szkolenie online dla wolontariuszy, oczywiście bezpłatnie. Zapraszamy serdecznie!

 

więcej...
14.10.2020 r.

Agnieszka i Inez to dwie wspaniałe kelnerki z warszawskiego Hard Rock Cafe. Dziewczyny mają talent - przerobiły klasyczne modele koszulek z Rock Shopu, dając im nowy, wyjątkowy wygląd. Te unikatowe egzemplarze trafiły na licytację: możesz wziąć w niej udział, wspomagając dzieci pod opieką Fundacji "Krwinka"!

 

więcej...
13.10.2020 r.

Dzisiaj (13.10) obchodzimy Dzień Dawcy Szpiku - święto leczenia nowotworów krwi, w Polsce znane od 2002 roku. Z tej okazji Fundacja "Krwinka" apeluje: zostań dawcą szpiku kostnego, uratuj komuś życie! Podkreślamy, jak ważna jest procedura przeszczepu szpiku dla osób, cierpiących z powodu białaczek.

 

więcej...
06.10.2020 r.

Na rynku czytelniczym ukazała się książka autorstwa znanej i cenionej pisarki, Katarzyny Ryrych, zatytułowana "Siedem sowich piór". To krótka opowieść dla młodych czytelników, która - tak jak np. "Oskar i pani Róża" podejmuje temat onkologicznej choroby dziecka. Patronem honorowym publikowanej nakładem Wydawnictwa Literatura książki jest Fundacja "Krwinka".

 

więcej...
29.09.2020 r.

To dla nas bardzo ważny moment. Otóż drogę do e-mailowych odbiorców, naszych darczyńców stałych, znalazło pierwsze wydanie newslettera Fundacji "Krwinka"! Chcesz wiedzieć, co nowego u nas - i u naszych Podopiecznych? Nic prostszego! Zapisz się!

 

więcej...
16.09.2020 r.

Tego jeszcze nie było! Piłkarze Widzewa i ŁKS wybiegli na boisko przed pierwszym od kilku lat meczem derbowym w takich samych koszulkach. Pojawił się na nich napis: „Łączy nas pomoc!”. To akcja na rzecz dzieci onkologicznie chorych, Podopiecznych Fundacji „Krwinka”, którym od dawna pomagają oba znane łódzkie kluby. Zobacz zdjęcia!

 

więcej...
07.09.2020 r.

Nasi wypróbowani przyjaciele, firma Ampera, odwiedzili biuro Fundacji "Krwinka" z kolejnym prezentem! Tym razem otrzymaliśmy w darze specjalny, utrzymujący niską temperaturę pojemnik do przewozu próbek medycznych. Pięknie dziękujemy!

 

więcej...
02.09.2020 r.

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób onkologicznych u dzieci. Z tej okazji Fundacja "Krwinka" rozpoczyna akcję informacyjną, chcąc podnieść świadomość społeczeństwa o nowotworach dziecięcych. Dołącz do nas!

 

więcej...
31.08.2020 r.

Jak każdego roku, także i tym razem Fundacja "Krwinka" odwiedziła swoich Podopiecznych na oddziałach onkologicznych szpitala przy ul. Spornej w Łodzi. Tuż przed pójściem do szkoły dzieci otrzymały w prezencie wszystko, co potrzebne do nauki. Także przez zabawę!

 

więcej...
24.08.2020 r.

Troje nietuzinkowych artystów: Monika Bilecka, Beata Skalska i Dariusz Karwowski, zaprosiło Fundację "Krwinka" na wernisaż wspólnej wystawy pt.: "Skrzydła Fantazji" w zgierskim Parku Kulturowym Miasto Tkaczy. Po piątkowym spotkaniu wiemy już, że dzięki wzajemnej serdeczności i wspólnej chęci pomocy dzieciom onkologicznie chorym, nasza współpraca z tym miejscem może się pięknie rozwijać.

 

więcej...
17.08.2020 r.

Europejska Koalicja Pacjentów Onkologicznych (ECPC) prowadzi ważne badanie sprawdzające, czy epidemia wirusa COVID-19 nie wpłynęła na komfort leczenia osób onkologicznie chorych. Polscy pacjenci proszeni są o udział w ankiecie!

 

więcej...
12.08.2020 r.

Kto nas wspiera, czy Wy wiecie?

Bajkopisarz znany w świecie!

W Cicholandii był królestwie,

Karmił tam nieznane bestie.

Z Liczypiórką liczył piórka,

Z Żakiem nagrał audiobooka,

Gdzieś znów pstryka aparatem,

Jest też nut choreografem.

Dobre serce Go cechuje,

Pomoc dzieciom ofiaruje.

 

więcej...
28.07.2020 r.

Przez całe dwa tygodnie (26.07 - 08.08.2020) Podopieczni "Krwinki" brali udział w turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci w trakcie leczenia choroby nowotworowej - i ich rodziców. Wszyscy byli bardzo zadowoleni! Zapraszamy do śledzenia naszej fotograficznej opowieści i towarzyszenia naszym bohaterom w tej niezwykłej przygodzie.

 

więcej...
22.07.2020 r.

Zamienili kilometry na złotówki żeby pomóc chorym dzieciom! Pracownicy firmy Ampera, zajmującej się transportem medycznym, jeździli do pracy rowerami. Kwotę, odpowiadającą ilości przejechanych kilometrów, postanowili ofiarować na rzecz Podopiecznych Fundacji „Krwinka”. W ten sposób „wykręcili” prawie 1800 złotych w formie darowizny finansowej dla dzieci, walczących z chorobami nowotworowymi.

 

więcej...
14.07.2020 r.

Były wodne atrakcje, występy, smakołyki, mnóstwo zabawy i radości. W dniach 04 - 11.07.2020 czternaścioro Podopiecznych Fundacji "Krwinka" wraz z rodzinami wypoczywało podczas turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci po zakończonym leczeniu onkologicznym, zorganizowanego w gościnnym hotelu "Panorama Morska" w Jarosławcu.

 

więcej...
13.07.2020 r.

Nasza Podopieczna, Natalia Kustosz (autorka książki "Moja onkomisja") została w sobotę 11.07 zaproszona do programu "Pytanie na śniadanie" w TVP 2. Podczas wizyty w studio telewizyjnym zarówno Natalia jak i jej rodzice podkreślali wagę pomocy, jaką Fundacja "Krwinka" ofiaruje dzieciom, wychodzącym z chorób nowotworowych: ZOBACZ.

 

więcej...
29.06.2020 r.

Na stronie internetowej "Krwinki" można już wpłacać darowizny przez system PayPal - narzędzie bardzo wygodne dla każdego Darczyńcy. Korzystanie z tej platformy umożliwia dokonywanie wpłat szybciej i taniej niż w przypadku tradycyjnych przelewów bankowych. Dotyczy to zwłaszcza darowizn przekazywanych z zagranicy.

 

więcej...
18.06.2020 r.

Kanał OTVM Ret-Sat 1, lokalny program łódzkiej telewizji kablowej, zaprosił Panią Prezes Elżbietę Budny do udziału w audycji pt: "Pomagaj!", dedykowanej organizacjom pomocowym.

Zobacz dwa odcinki audycji publikowane w internecie!

 

 

więcej...
15.06.2020 r.

Na naszej stronie dostępne już są nowe regulaminy pomocowe dla Podopiecznych Fundacji "Krwinka". Zachęcamy, by zapoznali się z nimi nie tylko rodzice i opiekunowie naszych dzieci - ale też wszyscy, którzy oczekują pomocy od "Krwinki" i nie podjęli jeszcze decyzji, czy skorzystać z pomocy Fundacji.  Przeczytajcie!

 

więcej...
08.06.2020 r.

Mimo stopniowego luzowania obostrzeń, epidemia koronawirusa nie ustępuje. Maseczki ochronne to nadal artykuł pierwszej potrzeby. Kilkaset pięknych maseczek otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz od firmy Tricomed. Bardzo dziękujemy!

 

więcej...
01.06.2020 r.

Oddziały onkologiczne dziecięcego szpitala przy ul. Spornej w Łodzi wciąż pozostają zamknięte z powodu epidemii. Ale „Krwinka” nie mogła w Dniu Dziecka zapomnieć o swoich Podopiecznych! Już w piątek (29.05) przedstawiciele Fundacji wybrali się do nich z prezentami, ale po to, by ograniczyć liczbę wizyt w szpitalu, wzięli ze sobą upominki także dla mam i tatusiów małych pacjentów.

 

więcej...
26.05.2020 r.

Nasze Mamy to najlepsze i najpiękniejsze Anioły, roztaczające opiekę nad swoimi dziećmi. Wszystkim Mamom, Mamuśkom, Mateńkom z okazji Ich Święta Fundacja "Krwinka" składa moc najpiękniejszych i najlepszych życzeń! Bądźcie zdrowe, szczęśliwe, miejcie wciąż powody do radości i zadowolenia. 

 

więcej...
20.05.2020 r.

Natalia Kustosz, Podopieczna Fundacji "Krwinka", napisała książkę pod tytułem: "Moja onkomisja, czyli jak wygrałam z białaczką". Opowieść jest pięknym świadectwem tego, że ciężką chorobę można pokonać. Na kartach książki Natalia wspomina również swoje przygody z "Krwinką", która pomagała jej w drodze do zdrowia.

 

więcej...
12.05.2020 r.

Doskwiera ci nuda i monotonia szpitalnego życia? Żaden problem! Ciocia Gosia zaprasza na warsztaty plastyczne online, na których opowie jak z najprostszych materiałów wyczarować prawdziwe cudeńka... Wirtualne spotkania z animatorką Fundacji "Krwinka" to nie tylko świetna zabawa i sposób na zabicie czasu w szpitalu, ale też mnóstwo przydatnych umiejętności! 

 

więcej...
05.05.2020 r.

Wciąż z wielkim bólem i niedowierzaniem przyjmujemy tragiczną informację, że w piątek 1.05.2020 r. odszedł od nas Andrzej Głuszak - Wiceprezes ds. Medycznych Fundacji "Krwinka", wybitny społecznik, człowiek wielkiego serca i zaangażowania na rzecz dzieci, cierpiących z powodu chorób nowotworowych. Był przez wiele lat członkiem Zarządu i Rady Nadzorczej naszej Fundacji, nie odmawiając nigdy pomocy, działając wszędzie tam, gdzie Jego nieoceniona praca była potrzebna. Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie.

 

więcej...
05.05.2020 r.

Wraz ze zmianą szaty graficznej na stronie internetowej Krwinki pojawiły się nowe funkcjonalności. Jedną z nich jest prezentacja sylwetek naszych Podopiecznych. W sekcji "Nasze dzieci" możecie poznać dokładnie małych pacjentów pod opieką Fundacji Krwinka: ich choroby, historię leczenia, jak dochodzą do zdrowia. Możecie też wesprzeć dziecko imienną darowizną.

 

więcej...
24.04.2020 r.

Choć restrykcje, związane z epidemią wirusa COVID-19 uniemożliwiają nam przychodzenie z wizytą do małych pacjentów szpitala przy Spornej, Fundacja Krwinka robi wszystko, by umilać czas swoim Podopiecznym, leczącym się tam na oddziałach onkologicznych.

Akcja #podzielsięczasem to właśnie jedno z takich działań! Biorą w niej udział aktorzy Teatru Pinokio, którzy udostępniają nam przez internet bajki, czytane przez nich dla naszych małych pacjentów. Zobaczcie film z pozdrowieniami, które przesyła dla nas Łukasz Bzura, aktor Teatru Pinokio w Łodzi. 

 

więcej...
14.04.2020 r.

Miał to być pięknie spędzony czas z dziećmi na oddziałach onkologicznych. Niestety, wyszło inaczej: były zamknięte drzwi, dezynfekcja, maseczki i przepisowa odległość między odwiedzającymi.

Przeczytajcie o nietypowych Świętach Wielkanocnych w czasie pandemii, które Krwinka zorganizowała w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi.

 

więcej...
09.04.2020 r.

Zdrowia, spokoju, radości, pokoju i wyrozumiałości w tych trudnych dniach życzy wszystkim swoim Podopiecznym, Darczyńcom, Partnerom, Przyjaciołom i Sympatykom Fundacja KRWINKA. :) Nie dawajcie się złemu wirusowi ani innym choróbskom !!! :)

 

więcej...
03.04.2020 r.

Nowe funkcjonalności, takie jak sylwetki Podopiecznych, wersja anglojęzyczna i bardziej przyjazna nawigacja, pojawiły się w odświeżonej odsłonie strony internetowej Fundacji Krwinka. Poprawiona formuła da odwiedzającym możliwość lepszego dotarcia z pomocą do wybranych dzieci onkologicznie chorych, ale też pozwoli sprawniej poruszać się na stronie i korzystać z jej wielu pożytecznych aplikacji.

 

więcej...
31.03.2020 r.

Jak się wspierać w czasach pandemii? Najlepiej robić to, co się umie najlepiej. Aktorzy grają a... krawcy szyją. Pozostający w domach fachowcy z  pracowni krawieckiej Teatru Nowego im. K. Dejmka uszyli maseczki dla rodziców podopiecznych Fundacji Krwinka, leczących się onkologicznie w szpitalu przy ul. Spornej. 

 

więcej...
30.03.2020 r.

Radio Łódź w audycji "Pomagamy" mówi o tym, jak w trudnym czasie pandemii działają fundacje... Posłuchajcie!

https://www.radiolodz.pl/broadcast_posts

 

więcej...
26.03.2020 r.

Co zrobisz, gdy na dziecięcym oddziale onkologicznym dziecko znajdzie się w izolatce - a mama, która jest przy nim, też nie może wyjść z sali i nie ma co jeść? Dzwonisz po Silver Catering!

 

więcej...
25.03.2020 r.

Fundacja Krwinka zakupiła 450 maseczek dla personelu medycznego szpitala przy Spornej. A wolontariusze dołożyli kilkaset swoich, własnoręcznie wykonanych dla dzieci. Nie damy się wirusowi!

 

więcej...
24.03.2020 r.

Problem rozwiązany! Dzięki zakupowi routera, czyli urządzenia, zapewniającego dobrej jakości łącze internetowe o mocy tysiąca gigabajtów, Fundacja "Krwinka" pomaga małym pacjentom oddziałów onkologicznych szpitala przy ul. Spornej w Łodzi spędzać czas w trudnym okresie izolacji.

 

więcej...
08.03.2020 r.

Jak każdego roku, również i tym razem Fundacja „Krwinka” odwiedziła z okazji Dnia Kobiet wszystkie panie na oddziałach onkologicznych dziecięcego Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi.

 

 

więcej...
01.03.2020 r.

Rozpoczęcie rundy wiosennej na stadionie przy
al. Piłsudskiego było wyśmienitą okazją do promowania dobroczynności i przekazywania 1% dla podopiecznych Fundacji Krwinka.

 

 

więcej...
25.02.2020 r.

Tydzień temu Hania nieśmiało zaproponowała zorganizowanie imprezy karnawałowej w szpitalu. Nikt nie pomyślał wtedy, że na dziecięcej onkologii może być tak wesoło.

 

więcej...
25.02.2020 r.

Urządzenie bardzo potrzebne chorym dzieciom: inkubator dwutlenku węgla do hodowli komórkowych zakupiła Fundacja KRWINKA dla oddziałów onkologicznych Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi. Sprzęt, który wart jest 30 tys. złotych i pełni kluczową rolę w leczeniu dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną, został we wtorek (25.02) przekazany klinice. Zakup możliwy był dzięki środkom, uzyskanym przez Fundację od osób, przekazujących 1% podatku.

 

więcej...
14.02.2020 r.

Już w najbliższy piątek, 14 lutego będziemy obdarowywali gości łódzkiej Manufaktury - pełnymi miłości sercami. Mają one przypominać, że  wokół nas dzieci, które szczególnie liczą na naszą pomoc.

 

więcej...


Program e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp. k.