Aktualności - Krwinka - Fundacja dla dzieci z chorobami nowotworowymi

Aktualności

26.05.2020 r.

Nasze Mamy to najlepsze i najpiękniejsze Anioły, roztaczające opiekę nad swoimi dziećmi. Wszystkim Mamom, Mamuśkom, Mateńkom z okazji Ich Święta Fundacja "Krwinka" składa moc najpiękniejszych i najlepszych życzeń! Bądźcie zdrowe, szczęśliwe, miejcie wciąż powody do radości i zadowolenia. 

 

więcej...
20.05.2020 r.

Natalia Kustosz, Podopieczna Fundacji "Krwinka", napisała książkę pod tytułem: "Moja onkomisja, czyli jak wygrałam z białaczką". Opowieść jest pięknym świadectwem tego, że ciężką chorobę można pokonać. Na kartach książki Natalia wspomina również swoje przygody z "Krwinką", która pomagała jej w drodze do zdrowia.

 

więcej...
12.05.2020 r.

Doskwiera ci nuda i monotonia szpitalnego życia? Żaden problem! Ciocia Gosia zaprasza na warsztaty plastyczne online, na których opowie jak z najprostszych materiałów wyczarować prawdziwe cudeńka... Wirtualne spotkania z animatorką Fundacji "Krwinka" to nie tylko świetna zabawa i sposób na zabicie czasu w szpitalu, ale też mnóstwo przydatnych umiejętności! 

 

więcej...
05.05.2020 r.

Wciąż z wielkim bólem i niedowierzaniem przyjmujemy tragiczną informację, że w piątek 1.05.2020 r. odszedł od nas Andrzej Głuszak - Wiceprezes ds. Medycznych Fundacji "Krwinka", wybitny społecznik, człowiek wielkiego serca i zaangażowania na rzecz dzieci, cierpiących z powodu chorób nowotworowych. Był przez wiele lat członkiem Zarządu i Rady Nadzorczej naszej Fundacji, nie odmawiając nigdy pomocy, działając wszędzie tam, gdzie Jego nieoceniona praca była potrzebna. Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie.

 

więcej...
05.05.2020 r.

Wraz ze zmianą szaty graficznej na stronie internetowej Krwinki pojawiły się nowe funkcjonalności. Jedną z nich jest prezentacja sylwetek naszych Podopiecznych. W sekcji "Nasze dzieci" możecie poznać dokładnie małych pacjentów pod opieką Fundacji Krwinka: ich choroby, historię leczenia, jak dochodzą do zdrowia. Możecie też wesprzeć dziecko imienną darowizną.

 

więcej...
24.04.2020 r.

Choć restrykcje, związane z epidemią wirusa COVID-19 uniemożliwiają nam przychodzenie z wizytą do małych pacjentów szpitala przy Spornej, Fundacja Krwinka robi wszystko, by umilać czas swoim Podopiecznym, leczącym się tam na oddziałach onkologicznych.

Akcja #podzielsięczasem to właśnie jedno z takich działań! Biorą w niej udział aktorzy Teatru Pinokio, którzy udostępniają nam przez internet bajki, czytane przez nich dla naszych małych pacjentów. Zobaczcie film z pozdrowieniami, które przesyła dla nas Łukasz Bzura, aktor Teatru Pinokio w Łodzi. 

 

więcej...
14.04.2020 r.

Miał to być pięknie spędzony czas z dziećmi na oddziałach onkologicznych. Niestety, wyszło inaczej: były zamknięte drzwi, dezynfekcja, maseczki i przepisowa odległość między odwiedzającymi.

Przeczytajcie o nietypowych Świętach Wielkanocnych w czasie pandemii, które Krwinka zorganizowała w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi.

 

więcej...
09.04.2020 r.

Zdrowia, spokoju, radości, pokoju i wyrozumiałości w tych trudnych dniach życzy wszystkim swoim Podopiecznym, Darczyńcom, Partnerom, Przyjaciołom i Sympatykom Fundacja KRWINKA. :) Nie dawajcie się złemu wirusowi ani innym choróbskom !!! :)

 

więcej...
03.04.2020 r.

Nowe funkcjonalności, takie jak sylwetki Podopiecznych, wersja anglojęzyczna i bardziej przyjazna nawigacja, pojawiły się w odświeżonej odsłonie strony internetowej Fundacji Krwinka. Poprawiona formuła da odwiedzającym możliwość lepszego dotarcia z pomocą do wybranych dzieci onkologicznie chorych, ale też pozwoli sprawniej poruszać się na stronie i korzystać z jej wielu pożytecznych aplikacji.

 

więcej...
31.03.2020 r.

Jak się wspierać w czasach pandemii? Najlepiej robić to, co się umie najlepiej. Aktorzy grają a... krawcy szyją. Pozostający w domach fachowcy z  pracowni krawieckiej Teatru Nowego im. K. Dejmka uszyli maseczki dla rodziców podopiecznych Fundacji Krwinka, leczących się onkologicznie w szpitalu przy ul. Spornej. 

 

więcej...
30.03.2020 r.

Radio Łódź w audycji "Pomagamy" mówi o tym, jak w trudnym czasie pandemii działają fundacje... Posłuchajcie!

https://www.radiolodz.pl/broadcast_posts

 

więcej...
26.03.2020 r.

Co zrobisz, gdy na dziecięcym oddziale onkologicznym dziecko znajdzie się w izolatce - a mama, która jest przy nim, też nie może wyjść z sali i nie ma co jeść? Dzwonisz po Silver Catering!

 

więcej...
25.03.2020 r.

Fundacja Krwinka zakupiła 450 maseczek dla personelu medycznego szpitala przy Spornej. A wolontariusze dołożyli kilkaset swoich, własnoręcznie wykonanych dla dzieci. Nie damy się wirusowi!

 

więcej...
24.03.2020 r.

Problem rozwiązany! Dzięki zakupowi routera, czyli urządzenia, zapewniającego dobrej jakości łącze internetowe o mocy tysiąca gigabajtów, Fundacja "Krwinka" pomaga małym pacjentom oddziałów onkologicznych szpitala przy ul. Spornej w Łodzi spędzać czas w trudnym okresie izolacji.

 

więcej...
08.03.2020 r.

Jak każdego roku, również i tym razem Fundacja „Krwinka” odwiedziła z okazji Dnia Kobiet wszystkie panie na oddziałach onkologicznych dziecięcego Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi.

 

 

więcej...
01.03.2020 r.

Rozpoczęcie rundy wiosennej na stadionie przy
al. Piłsudskiego było wyśmienitą okazją do promowania dobroczynności i przekazywania 1% dla podopiecznych Fundacji Krwinka.

 

 

więcej...
25.02.2020 r.

Tydzień temu Hania nieśmiało zaproponowała zorganizowanie imprezy karnawałowej w szpitalu. Nikt nie pomyślał wtedy, że na dziecięcej onkologii może być tak wesoło.

 

więcej...
25.02.2020 r.

Urządzenie bardzo potrzebne chorym dzieciom: inkubator dwutlenku węgla do hodowli komórkowych zakupiła Fundacja KRWINKA dla oddziałów onkologicznych Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi. Sprzęt, który wart jest 30 tys. złotych i pełni kluczową rolę w leczeniu dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną, został we wtorek (25.02) przekazany klinice. Zakup możliwy był dzięki środkom, uzyskanym przez Fundację od osób, przekazujących 1% podatku.

 

więcej...
14.02.2020 r.

Już w najbliższy piątek, 14 lutego będziemy obdarowywali gości łódzkiej Manufaktury - pełnymi miłości sercami. Mają one przypominać, że  wokół nas dzieci, które szczególnie liczą na naszą pomoc.

 

więcej...


Program e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp. k.