Aktualności

03.07.2024 r.

W ten piękny wakacyjny dzień, oddział onkohematologiczny w szpitalu przy ul. Spornej wypełnił się  radością, śmiechem oraz gestami pełnymi ciepła i miłości.

2 lipca, dzielna Onkowojowniczka Julka założyła czerwoną pelerynę, chwyciła za magiczny dzwoneczek  i dumnie krocząc szpitalnym korytarzem przekazała radosną nowinę o zakończeniu intensywnej fazy leczenia.

więcej...
29.06.2024 r.

Fundacja nieustannie, w wakacyjnym czasie zachęca pasjonatów jazdy na rowerze do kręcenia kilometrów dla dzieci chorych na raka. Czwarta edycja akcji charytatywnej potrwa do 31 sierpnia 2024 roku. Cele są dwa: pozyskanie środków na kompleksowe wsparcie małych pacjentów i ich bliskich oraz propagowanie aktywnego stylu życia. Mają one bezpośrednie przełożenie na konkretne liczby – 50.000 zł i 100.000 kilometrów. Realizacja tych założeń będzie możliwa, dzięki nagłośnieniu przedsięwzięcia oraz zaangażowaniu wyjątkowej, rowerowej społeczności.

więcej...
28.06.2024 r.

W dniu 28 czerwca, konferencją prasową i uroczystym rowerowym przejazdem do Arturówka, Fundacja „Krwinka” zainaugurowała akcję „Czas na LoveR”. Wydarzenie miało wymiar symboliczny, ponieważ odbyło się na terenie przyszpitalnego parku w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej w CSK UM w Łodzi. To właśnie tutaj leczeni są mali pacjenci, którymi na co dzień opiekuje się Fundacja „Krwinka”.

więcej...
25.06.2024 r.

Rozwój i zdobywanie nowych kompetencji to bardzo ważny aspekt działania Fundacji. Dlatego 21 i 22 czerwca „Krwinka” uczestniczyła w intensywnych i obfitujących w merytoryczne dyskusje warsztatach organizowanych przez Fundację Iskierka i Fundację DKMS.

więcej...
24.06.2024 r.

Tatusiowie to Superbohaterowie w zwyczajnych strojach. Choć na co dzień nie noszą peleryny na plecach, dokonują niezwykłych rzeczy. Dzięki Wam to, co niemożliwe staje się realne do wykonania. Wasze wsparcie, którym obdarowujecie swoje pociechy jest niezastąpione podczas długotrwałego powrotu do zdrowia i sprawia, że szpitalna rzeczywistość nabiera nowych, pięknych barw.

więcej...
19.06.2024 r.

Słońce, morze, plaża i malownicze zachody słońca...Spędzając czas w gorącej Grecji można zapomnieć o codziennych problemach i trudnych chwilach związanych z chorobą. Właśnie w tym celu Fundacja „Krwinka" kolejny raz organizuje wakacyjny wyjazd za granicę i zaprasza na niego dzieci, które zakończyły proces leczenia oraz ich bliskich.

więcej...
18.06.2024 r.

Choroba onkologiczna zmienia życie całej rodziny. Wspierając na co dzień osoby dotknięte nowotworem i ich bliskich, jesteśmy świadomi trudności, jakie napotykają na swojej drodze. By wesprzeć ich w tej nierównej walce, Fundacja „Krwinka” we współpracy z innymi polskimi organizacjami pozarządowymi zajmującymi się onkologią dziecięcą, wystosowała apel do kandydatów do Parlamentu Europejskiego pod nazwą "Beating Childhood Cancer: Cure More, Cure Better and Tackle Inequalities. Jego celem jest zwrócenie uwagi na problemy występujące w trzech głównych obszarach onkologii dziecięcej jakimi jest leczenie, wparcie po zakończonej terapii oraz eliminacja nierówności.

więcej...
17.06.2024 r.

Nazywam się Alicja Kolasa, mam 6 lat i mieszkam w Andrychowie. Rok temu, dokładnie w Wielki Czwartek trafiłam do szpitala w Krakowie, na oddział onkologiczny. Od kilku dni miałam stan podgorączkowy i słaby apetyt, objawy podobne do przeziębienia. Kiedy podczas płaczu pojawiły się wybroczyny pod oczami; mama zabrała mnie do Pani doktor. Ona po badaniu w gabinecie zleciła badanie krwi. Za kilka godzin Pani doktor przyjechała do nas z wynikami i wezwała karetkę. 

więcej...
07.06.2024 r.
"Żyjemy i pracujemy w bardzo ciekawych czasach, gdyż tak dynamicznego postępu w leczeniu nowotworów układu krwiotwórczego nie było od 50 lat." - mówi prof. dr hab. n. med. Agnieszka Wierzbowska. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi w ramach VI edycji kampanii "Hematologia - poznaj choroby krwi"
więcej...
31.05.2024 r.

Maj obfituje w wyjątkowe akcje oraz spotkania z ludźmi pełnymi pasji i pozytywnej energii. W środę 29.05.2024 Dyrektor Fundacji Dominika Śliwińska i Koordynator Wolontariatu Natalia Bełdzińska dzięki zaproszeniu Pani dr Agnieszki Krawczyk z Katedry Badań Edukacyjnych Wydziału Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego kolejny raz odwiedziły studentów kierunku pedagogiki, tym razem wirtualnie.

więcej...
29.05.2024 r.

Wolontariusze stanowią bardzo ważne ogniwo pracy Fundacji. Dlatego dokładamy wszelkich starań, by osoby, które chcą pomagać Podopiecznym oraz ich rodzinom zostały wyposażone w niezbędną wiedzę i narzędzia. Odpowiednie przygotowanie pozwoli im czuć się komfortowo podczas udziału w różnego rodzaju akcjach charytatywnych i doda pewności siebie. W tym celu zorganizowaliśmy szkolenie dla nowych wolontariuszy medycznych, którzy będą odwiedzać dzielnych Onkobohaterów w szpitalu przy ul. Spornej i wspierać ich podczas długotrwałego powrotu do zdrowia. 

więcej...
27.05.2024 r.

Z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka Fundacja "Krwinka" przygotowała niecodzienne atrakcje dla dzielnych onkowojowników i ich mam, przebywających w szpitalu przy ul. Spornej. Odczarowała szpitalną rzeczywistość tworząc atmosferę magii, relaksu oraz wszechobecnego ciepła. W kalendarz Fundacji „Krwinka” wpisane jest wiele świąt, jednak Dzień Matki i Dzień Dziecka, są jednymi z ważniejszych. To doskonały moment, by docenić tak szczególnych bohaterów codzienności, jakimi są dzieci prowadzące nierówną walkę z silnym przeciwnikiem - chorobą onkologiczną oraz mamy, wytrwale stojące u ich boku. 

więcej...
14.05.2024 r.

Kolejny raz mogliśmy być świadkiem wyjątkowego wydarzenia na oddziale onkohematologicznym!

13 maja 2024, nasz Podopieczny Kamil, trzymając w dłoni Dzwon Zwycięstwa, przekazał wspaniałą nowinę o zakończeniu intensywnej fazy leczenia. Tego dnia radość była podwójna, ponieważ Kamil świętował również swoje 13-ste urodziny. Wytrwałość dzielnego Onkowojownika w czerwonej pelerynie podziwiali zarówno jego bliscy jak i personel medyczny oraz mali pacjenci, którzy licznie zgromadzili się na szpitalnym korytarzu. Po zwycięskim przejściu naszego bohatera nadszedł czas na prezenty i życzenia pełne serdeczności oraz ciepła, którym towarzyszyło ogromne wzruszenie. 

więcej...
09.05.2024 r.

Jednym z celów działalności Fundacji „Krwinka” jest promowanie zdrowego stylu życia i podnoszenie świadomości na temat pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na organizm. Założenia te realizujemy m.in. będąc częścią kapituły decydującej o przyznaniu nagrody o nazwie: „Brylantowy Technik”. Jest ona wręczana wyjątkowym osobom, pasjonatom nordic walking-u, którzy z zamiłowaniem, pełni zaangażowania przekraczają swoje granice, podejmują nowe wyzwania sportowe oraz stanowią inspirację dla innych do pokonywania swoich słabości.

więcej...
06.05.2024 r.

Długi weekend majowy to idealny czas na odpoczynek, podróże i udział w atrakcjach na świeżym powietrzu. To wszystko zapewniła Fundacja „Krwinka” podczas wspólnego wyjazdu do pięknego i kwitnącego Rogowa, organizowanego dla Podopiecznych w trakcie i po terapii onkologicznej, ich rodziców i rodzeństwa.

więcej...
02.05.2024 r.

Z dumną informujemy, że Fundacja „Krwinka” dołączyła do prestiżowej grupy ALSAC działającej w ramach St. Jude Global w USA. Pod koniec kwietnia przedstawiciele „Krwinki”- Dyrektor Dominika Śliwińska oraz Specjalistka do spraw działalności charytatywnej i promocji wolontariatu Anna Tomczyk miały przyjemność uczestniczyć w międzynarodowej konferencji dla organizacji, działających na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi.

więcej...
30.04.2024 r.

Wakacje to idealny moment na aktywne spędzanie wolego czasu na świeżym powietrzu. Wysiłek fizyczny staje się jednak jeszcze przyjemniejszy, gdy przyświeca mu szczytny cel, jakim jest pomoc dzieciom cierpiącym na choroby onkologiczne i hematologiczne.

Połączenie tych dwóch aspektów jest możliwe w rozpoczynającej się 28 czerwca IV edycji akcji „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka”. Ideą wydarzenia jest zachęcenie do aktywnego trybu życia poprzez jazdę na rowerze i wykręcenie jak największej liczby kilometrów, które zostaną przeliczone na złotówki.

więcej...
25.04.2024 r.

Witamy,  jesteśmy rodzicami Nikoli Banaszek. Nikolka urodziła się 27.10.2010 r. była zdrową, pełną energii dziewczynką. Do czasu, gdy zaczęło dziać się z nią coś niedobrego. W 2019 roku nasza córeczka zaczęła źle się czuć, wymiotować, słabnąć, nie miała na nic siły, bolała ją główka. Trafiliśmy do szpitala. Tam usłyszeliśmy że nasza Nikolka za dużo używa telefonu komórkowego, lecz nie dawaliśmy za wygraną .... i słusznie. Poszliśmy prywatnie do pani neurolog, cudownej kobiety, która nie zbagatelizowała objawów. Skierowała nas od razu na badania do szpitala. Tam miała zrobiony rezonans magnetyczny, z którego niestety wyszedł guz mózgu  o wymiarach 16,5mm/18mm/16 mm. Byliśmy przerażeni i zrozpaczeni diagnozą.

więcej...
25.04.2024 r.

Adaś ma 8 lat. Mieszka w centrum Łodzi. Pierwszego września zeszłego roku poszedł pierwszy raz do szkoły. Cieszył się, że pozna nowych kolegów i będzie się uczył. Niestety radość nie trwała długo. Już w październiku trafił na SOR w Szpitalu im. Dr J. Korczaka. Wcześniej uskarżał się na bóle brzucha, które szybko mijały. Lekarz pediatra, u którego się leczył w rejonowej przychodni, informowany o tej dolegliwości zbadał brzuszek palpacyjnie. Ponieważ nie poczuł nic niepokojącego, nie stwierdził konieczności dalszego diagnozowania. Adaś był żywym, wesołym i ciekawym świata dzieckiem i nic nie wskazywało, że dzieje się coś niedobrego. Dopiero, kiedy po prawej stronie brzuszka pojawiła się wypukłość i zwymiotował żółcią, natychmiast pojechaliśmy do szpitala. Badanie USG okazało się druzgocące. Wykazało obecność guza w obrębie nerki. 

więcej...
16.04.2024 r.

Z ogromną radością dzielimy się długo wyczekiwaną wiadomością - Tosia, nasza dzielna Onkowojowniczka zakończyła intensywną fazę leczenia! Ta niesamowita dziewczynka, krocząc w czerwonej pelerynie z Dzwonem Zwycięstwa w rączce rozpoczęła nowy etap  w swoim życiu.

więcej...
10.04.2024 r.

Nowotwory wywołują strach i destabilizują życie osób chorych i całej rodziny. Niestety wiedza na ich temat nie jest jeszcze wystarczająco rozpowszechniona. Dlatego systematyczne podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat chorób onkologicznych, sposobów wykrywania ich, leczenia oraz dawstwa szpiku, to jedno z głównych założeń działalności Fundacji „Krwinka”.

Z ogromną przyjemnością wzięliśmy kolejny raz udział w akcji edukacyjnej „Szlachetne Zdrowie”, zorganizowanej przez XXXII Liceum Ogólnokształcące im. H. Poświatowskiej w Łodzi.

więcej...
29.03.2024 r.

Fundacja „Krwinka”, chcąc wprowadzić świąteczną atmosferę na oddziałach onkohematologicznych przygotowała wielkanocne spotkanie dla małych pacjentów i ich rodziców. Na wszystkich czekał tradycyjny świąteczny poczęstunek oraz pyszne ciasta, mające osłodzić czas spędzony w szpitalu. Dodatkowo nasi Podopieczni otrzymali piękne upominki od zajączka: pluszowe zabawki, gry, świąteczne nocne lampki ledowe, 3D puzzle, książki, artykuły piśmiennicze i papiernicze.

więcej...
28.03.2024 r.

Zdiagnozowanie choroby nowotworowej u dziecka to bardzo ciężki moment dla każdego rodzica. Dotychczasowe życie ulega całkowitej zmianie, a organizacja codzienności na nowo wydaje się niemożliwa. Do tego pojawiają się strach, niepewność oraz zagubienie w natłoku nowych, często niezrozumiałych pojęć medycznych. W tej trudnej sytuacji można jednak liczyć na wsparcie.

W środę, 27 marca w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii im. Marii Konopnickiej CSK UM w Łodzi odbyła się prezentacja „Segregatora Onkorodzica”, w którym zebrane zostały najważniejsze informacje dotyczące chorób nowotworowych i sposobów ich leczenia.

więcej...
26.03.2024 r.

17 marca zespół Fundacji „Krwinka” miał przyjemność uczestniczyć w 8. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego, organizowanym przez Stowarzyszenie Unicorn z Krakowa. To wydarzenie było okazją do spotkania się i wymiany doświadczeń zarówno przez pacjentów, ich bliskich jak i specjalistów oraz organizacje wspierające osoby chore na nowotwory.

więcej...
08.03.2024 r.

Jak co roku Fundacja „Krwinka” chcąc dostarczyć na oddziały onkohematologiczne dużo wiosennej energii i pozytywnych emocji, przygotowała upominki z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn.

Zdając sobie sprawę z tego jak ciężki dla dzieci chorych onkohematologicznie i ich bliskich jest pobyt w szpitalu, „Krwinka” postawiła sobie za cel wywołanie uśmiechu na twarzach swoich Podopiecznych. Marcowe święta są ku temu doskonałą okazją.

więcej...
07.03.2024 r.

Jestem Laura Dudzik, mieszkam w Krakowie i mam 7 lat.

 

Zawsze byłam bardzo wesoła, energiczna i kochałam poznawać świat. Podróże i latanie samolotem to coś co naprawdę uwielbiam. Niestety w styczniu 2023r. zatrzymała mnie choroba. Pechowego 13-ego w piątek trafiłam do szpitala. Już kilka dni wcześniej czułam się inaczej, szybko się męczyłam, byłam smutna i śpiąca. Okazało się, że mój pobyt w szpitalu będzie dłuższy niż myślałam…okazało się, że choruję na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

więcej...
04.03.2024 r.

Adam Kotwasiński, lat 9, mieszkaniec Koła. Choruje na ostrą przewlekłą małopłytkowość immunologiczną, toczeń rumieniowaty układowy oraz układowe zajęcie tkanki łącznej. Zmaga się również z zapaleniem tarczycy autoimmunologicznej. Do szpitala trawił w Dzień Dziecka w roku 2022 z wybroczynami i krwiakiem podskórnym w wyniku urazu. Przeszedł szereg badań diagnostycznych, które nie pozwoliły na ustalenie przyczyny choroby. 

więcej...
26.02.2024 r.

Tymon ma 12 lat. Choruje od grudnia 2023 roku, kiedy po tygodniowej infekcji dostał duszności i ucisku w klatce piersiowej. Po wykonanym RTG klatki piersiowej okazało się, że w śródpiersiu znajduje się spory guz. Tymon trafił do szpitala na ul. Sporną w Łodzi, gdzie po dokonaniu wszystkich badań stwierdzono diagnozę-chłoniak limfoblastyczny T komórkowy. 

więcej...
15.02.2024 r.

W Walentynki oddziały onkohematologiczne w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii przy ul. Spornej w Łodzi wypełniły się dziecięcymi głosami zachwytu oraz spojrzeniami pełnymi zadowolenia i wdzięczności. Fundacja „Krwinka” obdarowała dzieci onkologicznie i hematologicznie chore wyjątkowymi upominkami, sprawiając im wiele radości.

więcej...
08.02.2024 r.

Ostatni tydzień karnawału nie może zakończyć się bez słodkiego poczęstunku. Ta tradycja obchodzona jest również w Fundacji „Krwinka”. Z tego powodu nasi pracownicy w czwartkowe popołudnie pojawili się na oddziałach onkohematologicznych z paczkami pełnymi słodkości.

więcej...
02.02.2024 r.

Sara Erkert ma 10 lat. Dziewczynka choruje od 2023 roku. W listopadzie trafiła do szpitala z bólem prawego pośladka prowadzonego do kolana. Po hospitalizacji w trzech szpitalach, gdzie wykonano liczne badania,  Sara została przewieziona transportem medycznym do szpitala przy ul. Spornej w Łodzi na oddział Onkologii i Hematologii.

 

więcej...
22.01.2024 r.

W związku ze zbliżającym się okresem rozliczania deklaracji podatkowych PIT za rok 2023 chcielibyśmy przybliżyć Państwu kilka informacji ułatwiających przekazanie 1,5% podatku organizacjom pożytku publicznego. Jednocześnie zachęcamy Państwa do wsparcia Fundacji „Krwinka”, która przeznacza zebrane środki finansowe m.in. na: finansowanie leczenia, rehabilitacje, refundowanie leków, a także organizowanie turnusów rehabilitacyjno-wypoczynkowych.

więcej...
19.01.2024 r.

Wiktoria ma 15 lat, mieszka pod Łodzią w Konstantynowie Łódzkim.

Wiktoria we wrześniu 2023 roku rozpoczęła naukę w I klasie liceum ogólnokształcącego  w Łodzi. Nic nie wskazywało, że dzieje się coś złego.

więcej...
03.01.2024 r.

Historia choroby Adelki zaczyna się w dniu 20 czerwca 2023. Adelka miała wtedy niespełna 11 miesięcy i stawiała pierwsze kroki. Tego dnia wstała przy oknie balkonowym i odwracając się upadła, uderzając się w główkę. Ten upadek nie wyglądał groźnie.

więcej...
28.12.2023 r.

Kamil, jest młodym chłopcem, który nigdy nie sprawiał kłopotów. Jest grzeczny i posłuszny. Jego, jak i nasz los zmienił się, odkąd usłyszeliśmy diagnozę – ostra białaczka limfoblastyczna.

więcej...
21.12.2023 r.

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Fundacja „Krwinka” chcąc spędzić ten wyjątkowy czas ze swoimi podopiecznymi zorganizowała kolejne spotkanie w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii w CSK UM w Łodzi. Przy pomocy wolontariuszy przygotowany został tradycyjny bożonarodzeniowy posiłek, który był namiastką świąt spędzonych w rodzinnym domu. Ten wyjątkowy wieczór rozpoczął się od symbolicznego podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie życzeń płynących prosto z serca. Głęboko wierzymy, że wszystkie z nich spełnią się już niedługo.

więcej...
20.12.2023 r.

Mamy zaszczyt poinformować, że Fundacja „Krwinka” znalazła się w gronie organizacji wytypowanych w akcji Tim Mikołajów jako beneficjenci darowizny w wysokości 20 500 zł!

więcej...
18.12.2023 r.

15 grudnia przedstawiciele Fundacji „Krwinka” gościli na zimowym koncercie charytatywnym pt.: „Gramy dla Krwinki”. Organizatorem wydarzenia był Klub Muzyki i Literatury we Wrocławiu.

więcej...
15.12.2023 r.

To było wspaniałe popołudnie! Dnia 14 grudnia w Altanie Kreatywności w Zielony by Synergia odbyły się warsztaty „RAZEM DLA ONKOBOHATERÓW” przeznaczone dla naszych przyszłych wolontariuszy.

więcej...
12.12.2023 r.

Wielkie plany naszej Majeczki zostały nagle przerwane. Od czerwca 2023r. u Mai zaczęły pojawiać się objawy takie jak – osłabienie, senność, apatia, brak apetytu, szybka czynność serca, zła tolerancja wysiłku, bladość. We wrześniu 2023r. zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną, która wprawiła wszystkich w szok i niedowierzanie.

więcej...
11.12.2023 r.

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, który na myśl przywodzi przede wszystkim bożonarodzeniowe spotkania i kolędowanie. Nawiązując do tej świątecznej tradycji, Szkoła Pro Futuro zorganizowała Galę Mikołajkowo-Świąteczną, na którą zaproszeni zostali przedstawiciele Fundacji „Krwinka”.

więcej...
07.12.2023 r.

Nikodem urodził się zdrowym i pięknym dzieckiem, chociaż bardzo głośnym. Nic nie wskazywało na to, że może być na cokolwiek chory, ponieważ wszystkie badania wychodziły idealnie.Gdy skończył 4 miesiące zaczęły pojawiać się na jego ciele małe siniaczki. Na początku tłumaczyliśmy to delikatnością u takiego małego dziecka.

więcej...
06.12.2023 r.

W świątecznej atmosferze, uśmiechnięci, przy choince i z workiem pełnym prezentów... właśnie w ten sposób pacjenci z oddziałów onkohematologicznych oraz przedstawiciele Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka" spędzili mikołajkowe popołudnie.

więcej...
09.12.2023 r.

W chłodny dzień 9 grudnia oddział onkohematologii dziecięcej w łódzkim szpitalu zamienił się w miejsce pełne ciepła i radości dzięki inicjatywie "Dzień Anioła". Zorganizowane przy współpracy z Justyną Ratajczyk-Pawlicką, Aleksandrą Jarczewską-Musiałowską oraz uczniami Zespołu Szkół Aktywności Zawodowej (ZSAZ) w Zduńskiej Woli, wydarzenie zaowocowało niezapomnianym doświadczeniem dla mam dzieci onkologicznych.

więcej...
02.12.2023 r.

Dzień 2 grudnia 2023 upłynął naszym Onkobohaterom pod znakiem piłkarskich emocji. Podczas meczu Ekstraklasy podopieczni fundacji eskortowali piłkarzy RTS Widzew Łódź i Radomiak Radom w drodze na murawę. Podczas tego niezwykłego wydarzenia dzieci wystąpiły w koszulkach z logo firmy Panattoni, które mogły zabrać ze sobą na pamiątkę. Po pierwszym gwizdku wraz z rodzinami zasiedli w loży biznesowej, z której podziwiali to, co działo się na boisku.

więcej...
01.12.2023 r.

W dniach 30 listopada – 1 grudnia 2023 roku, Fundacja „Krwinka” miała zaszczyt uczestniczyć w prestiżowym wydarzeniu - Zimowej Akademii Dobrych Praktyk. To wyjątkowe zgromadzenie, skupiające wybitnych ekspertów i liderów w dziedzinie onkologii, rozpoczęło się pod przewodnictwem Krystyny Wechmann, prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych oraz Federacji Stowarzyszeń Amazonki. Konferencja ta stała się areną inspirujących dyskusji i prezentacji, otwierając nowe perspektywy w walce z rakiem.

więcej...
24.11.2023 r.

Z wielką przyjemnością zapraszamy na wyjątkowe warsztaty „RAZEM DLA ONKOBOHATERÓW” zorganizowane przez Fundację dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

Warsztaty odbędą się w czwartek 14 grudnia 2023 roku w godzinach 15.00 – 19.30 w Altanie Kreatywności w Zielony by Synergia w Łodzi – wejście od ul. Gdańskiej 142 (dostępny parking).

Spotkanie skierowane jest dla osób, które są zainteresowane włączeniem się w działania wolontariackie Fundacji.

więcej...
20.11.2023 r.
W minionych dniach mieliśmy sposobność uczestniczyć w wydarzeniu pt. "Zaburzenia depresyjno-lękowe w chorobach przewlekłych. Jak pomóc?" Podczas dwóch intensywnych dni konferencji 400 osób zgromadziło się na auli w ICZMP w Łodzi. Spotkanie dało możliwość wysłuchania ważnych wskazówek i porad oraz nawiązania specjalistycznych kontaktów.
 
więcej...
20.11.2023 r.

Nadia Słomczyńska jest wesołą, spokojną koleżeńską 9 latką. Lubiącą rysować, tańczyć oraz grać w gry komputerowe. Uwielbia maskotki i marzy o psie. Mieszka w Nowych Grochalach w gminie Leoncin z młodszym bratem Natanem i z rodzicami.

Nadię razem z bratem dopadła infekcja. Po wizycie u lekarza dostali po antybiotyku, potem drugim. U córci choroba nie przechodziła, kaszel był coraz bardziej uciążliwy. 

więcej...
16.11.2023 r.

Nikola jest bardzo żywym i wesołym dzieckiem, jednak wydarzenia z dnia 13.08.21 gwałtownie przerwały radość i zabawy, z których Nikola czerpała energię na każdy następny dzień życia. W tym właśnie dniu udaliśmy się z Nikolą na zwyczajne badania, bo lekko traciła równowagę podczas chodzenia, było to ledwie zauważalne innych objawów nie było. Na wszelki wypadek skierowano nas do szpitala na badanie tomografem. Wynik badania był druzgocący guz wielkości 5 cm wrastający w pień mózgu. 

 

 

więcej...
15.11.2023 r.

11 listopada 2023 roku o godzinie 11.11 spod budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ozorkowie ulicami miasta wyruszył Bieg Niepodległości. 251 biegaczy pokonało dystans 11,8 km, aby aktywnie i radośnie, z narodowymi barwami na piersi, uczcić jeden z najważniejszych dla Polski dni w roku. Zorganizowana przez szkołę oraz Regionalne Centrum Informatyki Kraków impreza miała szczytny cel: dochód z niej został w całości przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji „Krwinka”.

więcej...
14.11.2023 r.

To miała być rutynowa kontrola u lekarza okulisty… niestety, po niej Piotruś nie wrócił do domu.

W 2016 roku, na wizycie w Szpitalu Klinicznym w Katowicach na oddziale w Zabrzu przeprowadzono badania, które wykazały – glejak nerwu wzrokowego prawego, obszary nieprawidłowej istoty białej. Na podstawie całokształtu obrazu klinicznego rozpoznano neurofibromatozę typu I.

więcej...
09.11.2023 r.

Kamilek to 12-letni chłopiec z ogromną wrażliwością, grzeczny, skromny, koleżeński. Mieszka z rodzicami i dwoma starszymi siostrami w niewielkiej wsi w okolicach Białej Rawskiej. Był okazem zdrowia, ponieważ bardzo sporadycznie chorował.

W połowie lipca 2023 roku Kamilek poczuł się źle. Był bardzo zmęczony, ospały, gorączkował oraz bardzo się pocił. Zaniepokojeni pojechaliśmy do lekarza, który zlecił badania krwi. Tego samego dnia dostaliśmy telefon, że mamy pilnie jechać z synkiem do szpitala, ponieważ wyniki badań wyszły źle.

więcej...
30.10.2023 r.

Piątek 11 sierpnia 2023r zapisze się w pamięci naszej rodziny jako jeden z najgorszych dni w życiu. W nocy Julia skarżyła się na ból brzucha, który wybudzał ją ze snu. Rano weszłam do niej do łazienki i zauważyłam krew w toalecie. Szybki telefon do POZ-U i wizyta za 20 minut. Pojechał z nami Kuba - brat Julii. 

Po badaniu wróciłyśmy na rozmowę do lekarza, który od razu poinformował mnie, że w trybie nagłym musimy pojechać do innego szpitala na ul. Sporną. Dopiero po wyjściu ze szpitala spojrzałam na skierowanie na którym w rozpoznaniu było „nowotwór złośliwy nerki”. Pamiętam płacz mój i męża. Pocieszałam nas, że to na pewno nie nowotwór, może jakaś torbiel ale na pewno nie guz. Szukając informacji w internecie natknęłam się  na pojęcie Guz Wilmsa - nowotwór złośliwy nerki, ale przecież to nie mogło być to...

więcej...
26.10.2023 r.

Moja córka Asia mając niespełna 3,5 roku, zachorowała na złośliwy nowotwór germinalny jajnika prawego.

Intensywne leczenie trwało od października 2020 roku, aż do marca 2021 roku z usunięciem pozostałości guza tzn. jajnika wraz z gonada.

więcej...
20.10.2023 r.

Kubuś to 6-letni chłopiec z ogromną wrażliwością. Jest serdeczny, grzeczny i przyjazny dla kolegów i koleżanek. Mieszka z rodzicami i dwójką młodszego rodzeństwa w niewielkiej wsi Jesionna.

Wszystko zaczęło się niewinnie. Pod koniec maja 2023r. zachorował na zapalenie płuc. Niestety po czterech dniach brania antybiotyku gorączka wróciła. Zaniepokojeni pojechaliśmy do szpitala do Pabianic, gdzie okazało się, że dodatkowo Kubuś zachorował na ospę. Zrobiono mu morfologię i USG jamy  brzusznej. Wieczorem tego samego dnia lekarz powiedział nam o podwyższonej ilości białych krwinek, powiększonej śledzionie.

więcej...
12.10.2023 r.

W ramach kampanii obywatelskiej "Rak na wspak. Zapytaj, rozmawiaj, wspieraj" zrealizowana została kolejna rozmowa. W najnowszym odcinku podcastu "Niepokojące objawy, rozpoznanie i wsparcie - ewolucja walki z rakiem" gościliśmy wybitnego specjalistę w dziedzinie onkologii dziecięcej oraz przedstawicieli fundacji wspierających rodziny dzieci chorych na nowotwory. 

więcej...
10.10.2023 r.

W dniu 7 października 2023 roku w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi odbyło się wyjątkowe cykliczne wydarzenie – XIII Zjazd Pacjentów Wyleczonych i w Trakcie Leczenia Choroby Nowotworowej, czyli Wieczór Bajkowo-Koncertowy. Najważniejszymi gośćmi byli podopieczni Fundacji „Krwinka” wraz z najbliższymi. Wydarzenie miało charakter terapeutyczny. 

więcej...
29.09.2023 r.
Niecodzienne zajęcia edukacyjne, które przeprowadziliśmy dla uczniów z Szkoła Podstawowa nr 137 im. prof. Aleksandra Kamińskiego w Łodzi w miesiącu świadomości nowotworów u dzieci.
 
 
więcej...
27.09.2023 r.

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łodzi oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej kolejny raz zorganizowali sportowe wydarzenie "LICEA DLA KRWINKI". Środki finansowe uzyskane z biegu charytatywnego zostaną przeznaczone na wszechstronne wsparcie Podopiecznych Fundacji "Krwinka" i ich najbliższych. 

więcej...
26.09.2023 r.

W miesiącu świadomości nowotworów u dzieci Polskie Towarzystwo Onkologii i Hematologii Dziecięcej zorganizowało "VI Akademię Edukacyjną". 22 września 2023 roku w Poznaniu odbył się panel "Razem możemy więcej", zrealizowany przez Stowarzyszenie "Dzieciaki Chojraki", w którym wzięły udział prezes Elżbieta Budny i dyrektor Dominika Śliwińska Fundacji "Krwinka".

więcej...
18.09.2023 r.

W terminie 14-16 września 2023 roku odbył się XXXI Zjazd Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów, podczas którego Stowarzyszenie SANITAS zorganizowało III konferencję Organizacji Pacjentów Hematologicznych. W wydarzeniu uczestniczyły dyrektor Dominika Śliwińska oraz Anna Murzynowska z Fundacji "Krwinka". 

więcej...
16.09.2023 r.

Trwa kampania kampania obywatelska "RAK NA WSPAK. Zapytaj, rozmawiaj, wspieraj", w ramach której Fundacja "Krwinka" informuje na temat wsparcia psychospołecznego, którego można udzielić rodzinie, mierzącej się z nowotworem u dziecka. W ramach działań psycholog Jacek Jankowski przeprowadził rozmowę z rodzicami podopiecznej fundacji na temat pierwszych objawów choroby, a także różnych form pomocy, które są bezcenne podczas długotrwałego leczenia. 

więcej...
12.09.2023 r.

Jarema Cichopek  ma 5 lat, razem z siostrą i rodzicami mieszka w Łodzi.
Jaremka jest naszym pierwszym dzieckiem. Jest bardzo wrażliwy, opiekuńczy i pomocny. To prawdziwy synuś mamusi.

więcej...
12.09.2023 r.

Jagna Cichopek ma 3 lata. Wraz z bratem i rodzicami mieszka w Łodzi.

Od zawsze chcieliśmy mieć dużą rodzinę. Jagienka jest naszym drugim dzieckiem, naszym słoneczkiem. Ma charakter, umie walczyć o siebie i podkreślić swoje zdanie. Odważna jest jednak najbardziej gdy obok jest starszy brat.

 

więcej...
11.09.2023 r.

Trwa miesiąc świadomości chorób nowotworowych u dzieci. To czas popularyzowania istotnych działań wyjątkowych osób, które dzięki swojej determinacji i pasji skupiają ludzi dookoła bardzo ważnej idei. Jednym z takich ludzi jest Jim Clarahan – dziadek małego Draysona, który podjął się niezwykłej misji, aby zmienić los dzieci chorych na nowotwory. 

 

 

więcej...
06.09.2023 r.

We wrześniu, jako miesiącu świadomości chorób nowotworowych u dzieci, Fundacja „Krwinka” realizuje kampanię społeczno-obywatelską „RAK NA WSPAK. Zapytaj, rozmawiaj, wspieraj”. Głównym zadaniem jest zwiększanie wiedzy u szerokiego grona odbiorców w zakresie wsparcie psychospołecznego onkorodzin oraz wykrywania wczesnych objawów nowotworów u dzieci. Ponadto ważnym celem kampanii jest pozyskanie podopisów pod petycją w sprawie rozszerzenia katalogu konkursów Urzędu Miasta Łodzi.

więcej...
01.09.2023 r.

Podczas 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy piłkarze ŁKS-u rozegrali mecz z Wartą Poznań. Na trybunach zasiedli podopieczni Fundacji "Krwinka", którzy wraz ze swoim rodzeństwem i rodzicami mieli niecodzienną możliwość uczestniczenia w piłkarskim wydarzeniu. 

więcej...
31.08.2023 r.

31. sierpnia 2023 roku odbyła się konferencja "Sprawdzam. Badam. Zacznij od krwi", której organizatorem była Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych. Głównym celem spotkania naukowego było zwrócenie uwagi na profilaktykę onkologiczną oraz potrzeby pacjentów chorujących na nowotwory krwi. W wydarzeniu wzięła udział Elżbieta Budny, prezes Fundacji "Krwinka". 

 

więcej...
21.08.2023 r.

Jesteśmy 5-osobową Rodziną. Dwa lata temu przeprowadziliśmy się z małej wioski do Poddębic, po tym jak pokonałam ciężką chorobę, jaką był rak. Od przeprowadzki nasze życie toczyło się szczęśliwie, do momentu gdy cały nasz spokój runął pod ciężarem choroby naszego synka.

Igorek jest pogodnym i bardzo mądrym, ciekawym świata 11-letnim chłopcem. Jeszcze do niedawna był całkowicie zdrowy, chodził do szkoły i bawił się z braćmi. Od początku marca, nasz świat przewrócił się do góry nogami.

więcej...
18.08.2023 r.

Oto Krzyś, nasz kochany 6 letni synek. Krzyś choruje na bardzo rzadki, mało spotykany nowotwór, który zaatakował tkankę łączną oraz tkankę miękką miednicy (EXTRARENAL RHABDOID TUMOR)!!! Jego problemy zdrowotne zaczęły się od połowy roku 2022. W tym czasie uskarżał się na ciągłe bóle w okolicy kości ogonowej, w szczególności nocą. Po wstępnych badaniach USG nic nie wskazywało na tak druzgocąca diagnozę. 

więcej...
17.08.2023 r.

W marcu nasz 17-letni syn Jakub zaczął się źle czuć, objawy miał jak na zwykłe przeziębienie. Lekarza rodzinnego zaczęły niepokoić poranne wymioty, które trwały około tygodnia. Zostaliśmy skierowani na badania do szpitala w Końskich, gdzie syn miał zrobiony badanie ct. Lekarze przekazali nam dramatyczną wiadomość.  Zdiagnozowany został guz w tylnej części głowy.

więcej...
14.08.2023 r.

Otrzymana informacja o wpływie środków z 1,5% podatku za 2022 rok była dla nas pozytywnym zaskoczeniem! Pełni wdzięczności pragniemy podziękować każdemu, kto zdecydował się wesprzeć w ten szczególny sposób właśnie naszych Podopiecznych i ich najbliższych. Zarazem gorąco wierzymy, że zostaniecie z nami, by razem szerzyć dobro!

więcej...
09.08.2023 r.

Podopieczni Fundacji "Krwinka": dzieci onkologicznie oraz hematologicznie chore wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem miały wyjątkową możliwość sprawdzenia, na czym polega praca pilota oraz funkcjonowanie lotniska.  

więcej...
08.08.2023 r.

Świętować 600. urodziny Łodzi można na wiele sposobów, jednym z nich była sportowa akcja charytatywna, którą zorganizował Jarosław Piechota, łódzki towerrunner. W ciągu czterech godzin pokonał 13,5 tys. schodów, czyli 600 pięter i pozyskał środki finansowe dla Podopiecznych Fundacji "Krwinka". 

więcej...
07.08.2023 r.

Brunio - nasz kochany wojownik, najmłodszy z trójki rodzeństwa... Musi stoczyć najcięższą walkę, walkę z nowotworem. Zaczęło się niewinnie, jak zwykła infekcja, stan podgorączkowy, osłabienie, jednak diagnoza jaką usłyszeliśmy pod koniec czerwca była druzgocąca - ostra białaczka limfoblastyczna - to nasz wróg.

więcej...
03.08.2023 r.

Fundacja „Krwinka” wraz z Tropicielami oraz łódzkim blogerem rowerowym Tadeuszem Nowińskim kolejny raz zachęca miłośników jazdy na dwóch kółkach do kręcenia kilometrów dla dzieci chorych na raka. To już trzecia odsłona wakacyjnej akcji charytatywnej, która odbędzie się w terminie 1 sierpnia-30 września 2023 roku. Cele są dwa: finansowe wsparcie podopiecznych i przejechanie 60 tysięcy kilometrów!

więcej...
28.07.2023 r.

W terminie 16-27 lipca 2023 roku odbył 18. turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla dzieci onkologicznie chorych w trakcie leczenia, ich rodziców i rodzeństwa. Uczestnicy spędzili dwanaście dni w otoczeniu Rogowa, korzystając w pełni z wielu atrakcji, które przygotowała Fundacja "Krwinka". Był to również czas wzmacniania kondycji fizycznej podczas zajęć rehabilitacyjnych. 

 

więcej...
17.07.2023 r.

Trwa turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla dzieci onkologicznie chorych w trakcie leczenia, ich rodziców i rodzeństwa. W ciągu dwunastu dni na terenie malowniczego Rogowa wszyscy uczestnicy będą wzmacniać swoją kondycję psychofizyczną i nabierać energii na dalszy etap terapii. Wakacyjny wyjazd może się odbyć dzięki zbiórce finansowej, przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Przegoń Raka Dla Dzieciaka w ramach IV edycji ekstremalnej ultra sztafety. 

więcej...
11.07.2023 r.

Elżbieta Budny, prezes Fundacji "Krwinka", została odznaczona jubileuszowym medalem z okazji 600-lecia Miasta Łodzi. To wyróżnienie otrzymali zasłużeni łodzianie, działający m.in. na rzecz lokalnej społeczności. 10. lipca 2023 roku w przestrzeni Muzeum Miasta Łodzi odbyła się uroczysta gala, podczas której Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi, wręczyła wyjątkowe odznaki. 

więcej...
06.07.2023 r.

"Nasz 8-letni syn od dłuższego czasu borykał się z różnymi problemami zdrowotnymi. Doskwierały mu: gorączka, ból nóg, ból łopatek, katar, kaszel. Ciągłe dolegliwości sprawiły, że 8.05.2023roku trafiliśmy do szpitala w Nowym Tomyślu, gdzie lekarze zaczęli podejrzewać białaczkę".

więcej...
30.06.2023 r.

Trwa kolejna edycja kampanii "Hematologia – poznaj choroby krwi", w ramach której  można zapoznać się z materiałami m. n. na temat: białaczek, chłoniaków, niedokrwistości, a także sytuacji pacjenta hematologicznego. Wszystkie artykuły są dostępne na stronie: www.eksperciozdrowiu.pl.

więcej...
23.06.2023 r.

Fundacja "Krwinka" świętowała Dzień Taty na oddziałach onkohematologicznych, wręczając wyjątkowe prezenty opiekunom, którzy na co dzień, często przez wiele miesięcy, wspierają swoje dzieci w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi. Obdarowanie wartościowymi upominkami było możliwe, dzięki bezcennemu zaangażowaniu firmy PRETIUM.

 

więcej...
19.06.2023 r.

Fundacja "Krwinka" wspierając powrót do zdrowia swoich podopiecznych, kolejny raz zorganizowała turnus w Grecji. W terminie 8-15 czerwca 2023 dzieci chore po zakończeniu leczenia wraz z najbliższymi przebywały na wyspie Kefalonia. Uczestnicy mieli wyjątkową szansę korzystać z wielu lokalnych atrakcji, wzmacniając swoje umiejętności interpersonalne. 

więcej...
15.06.2023 r.

"W grudniu 2021 roku Emilię zaczynają boleć plecy w dolnej części, wizyta u lekarza prześwietlenia i diagnoza – skolioza, Emilia chodzi na rehabilitację, ale ból nie ustępuje, a kolejne badania nic nie wykazują, USG czyste. Kolejne wizyty u lekarzy i nic aż do 26 lutego, gdy pojawia się wybrzuszenie. Szybko do szpitala i tam szok – potworniak złośliwy jajnika".

więcej...
14.06.2023 r.

Fundacja "Krwinka" wraz ze Stowarzyszeniem Przegoń Raka Dla Dzieciaka prowadzi zbiórkę finansową na 18. turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy w Rogowie dla dzieci onkologicznie chorych w trakcie leczenia, ich rodzeństwa i rodziców. Punktem kulminacyjnym współpracy będzie ultra sztafeta, podczas której biegacze-amatorzy w ciągu 5 dni zamierzają przebiec 1000 km. Wesprzeć działania można już teraz – liczy się każda złotówka! 

więcej...
11.06.2023 r.

Polska dołączyła do grona 120 krajów, które realizują program bezpłatnych szczepień przeciw HPV. Jak pokazują statystyki, działania profilaktyczne skutecznie redukują liczbę zachorowań na nowotwory. Od 1 czerwca 2023 dzieci z roczników 2010 i 2011 mogą skorzystać z ogólnopolskiego programu. Gdzie należy się zarejestrować? 

 

więcej...
06.06.2023 r.

Ala ma 6 lat i jest naszym Ulubionym Małym Człowiekiem. Mimo swojego młodego wieku wiele już przeszła.

więcej...
02.06.2023 r.

Fundacja "Krwinka" zadbała o to, by dzieci leczone na oddziałach onkohematologicznych z okazji swojego święta miały różnorodne atrakcje! I tak wytrwałych pacjentów odwiedzili niecodzienni goście: Kosmonautka i Dinozaur Krwinek, zapewniający wiele zabaw; odbyły się także warsztaty fotograficzne. Na każdego wytrwałego onkowojownika czekał okazały prezent, dzięki któremu długotrwały pobyt w szpitalu nie będzie nużący. 

więcej...
30.05.2023 r.

Relaksacyjny masaż twarzy Kobido, odprężający zabieg stóp, manicure hybrydowy, profesjonalny makijaż i sesja zdjęciowa. Z okazji Dnia Matki Fundacja „Krwinka” przygotowała szereg atrakcji dzielnym mamom, przebywającym na oddziałach onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi. Chwile rozluźnienia i wytchnienia okazały się najlepszymi prezentami dla rodziców, którzy każdego dnia całą uwagę kierują na swoje chore dzieci.

więcej...
26.05.2023 r.

 Fundacja "Krwinka" świętowała Dzień Matki na oddziałach onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi. Mamy, całodobowo opiekujące się chorymi dziećmi, otrzymały wyjątkowe kosmetyki, które podarowała firma Organique. 

więcej...
08.05.2023 r.

W tym roku odbędzie się IV spektakularny bieg charytatywny, którego organizatorem jest wyjątkowe Stowarzyszenie Przegoń Raka dla Dzieciaka. Biegacze-amatorzy postanowili w ciągu 6 dni przebiec 1000 km, które przekują na wsparcie finansowe dla podopiecznych Fundacji "Krwinka".   

więcej...
05.05.2023 r.

Koniec kwietnia i początek maja to wyjątkowy czas w roku, w którym podopieczni Fundacji "Krwinka" wraz ze swoimi rodzicami oraz rodzeństwem uczestniczyli w Rodzinnej Majówce. Kilkudniowy wyjazd kolejny raz odbył się w malowniczym Rogowie.  

więcej...
26.04.2023 r.

Zapowiedź III edycji akcji „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka”, której organizatorem jest Fundacja „Krwinka”, nastąpiła w niecodziennych okolicznościach! 25. kwietnia 2023 roku odbyło się sportowe wydarzenie na terenie łódzkiej Starej Drukarni, skierowane do pracowników biurowca. Przed nimi było niemałe wyzwanie: w ciągu pięciu godzin przejechać jak największą ilość kilometrów na rowerach stacjonarnych, które przełożyły się na wsparcie finansowe dla podopiecznych organizacji. 

więcej...
24.04.2023 r.

W tym roku odbędzie się już III edycja akcji charytatywnej "Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka", której celem jest promowanie aktywnego stylu życia przy jednoczesnym wsparciu dzieci onkologicznie i hematologicznie chorych.  Fundacja "Krwinka" poszukuje partnerów do ośmiotygodniowej inicjatywy, która odbędzie się w terminie 1 sierpnia-30 września 2023 roku. Co zrobić, żeby zostać Partnerem przedsięwzięcia? 

więcej...
22.04.2023 r.

Kolejny raz Fundacja "Krwinka" dołączyła do wiosennej edycji akcji "Zdrowie pod Kontrolą", której organizatorem jest Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział w Łodzi. Podczas ośmiogodzinnego wydarzenia klienci łódzkiej Manufaktury mogli bezpłatnie wykonać serię profilaktycznych badań, a także dołączyć do rejestru potencjalnych dawców szpiku.

więcej...
19.04.2023 r.

19 kwietnia br. Anna Kornacka, koordynatorka wolontariatu fundacji „KRWINKA” odwiedziła studentów z Wydziału Nauko o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego.

więcej...
18.04.2023 r.

18 kwietnia br. mieliśmy okazję kolejny raz uczestniczyć w sesji popularnonaukowej "Szlachetne Zdrowie", zorganizowanej przez XXXII Liceum Ogólnokształcące im. H. Poświatowskiej w Łodzi. 

 

więcej...
17.04.2023 r.

Wolontariusze Fundacji "Krwinka" mieli wyjątkową okazję gościć w Zespole Szkół Rzemiosła im. J. Kilińskiego w Łodzi, gdzie miało miejsce szkolenie, które odbyło się przy wsparciu i zaangażowaniu Marcina Józefaciuka oraz Stowarzyszenia Przegoń Raka dla Dzieciaka. 

więcej...
06.04.2023 r.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi Fundacja „Krwinka” przygotowała wyjątkowe atrakcje dla swoich podopiecznych.

więcej...
24.03.2023 r.

Natalka ma 17 lat, mieszka z mamą i dwudziestoletnim bratem Patrykiem.

więcej...
22.03.2023 r.

Czaruś skończył roczek 11 listopada 2022 roku. Nasza historia zaczęła się nieco później, bo 22 stycznia 2023 roku.

więcej...
22.03.2023 r.

21 marca 2023 roku pod hasłem "Pacjent dla systemu czy system dla pacjenta" odbyło się 11. Forum Pacjentów Onkologicznych, którego organizatorem jest Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych. 

więcej...
17.03.2023 r.

Paulina ma 13 lat, jest uczennicą siódmej klasy szkoły podstawowej. Mieszka i uczy się w Łodzi.

 

 

 

więcej...
09.03.2023 r.

Jak co roku Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” świętowała Dzień Kobiet
i Dzień Mężczyzn na oddziałach onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi.

więcej...
06.03.2023 r.

Dzieci z Fundacji Krwinka wystąpiły w sobotę w niezwykłej roli podczas meczu Ekstraklasy Widzew Łódź – Warta Poznań. W Sercu Łodzi eskortowały piłkarzy w drodze na murawę boiska.

więcej...
02.03.2023 r.

Zuzia ma 4,5 latka mieszka w Łodzi z rodzicami oraz dwiema siostrami, 10 letnią Gabi i młodszą, Wiktorią, która niedługo skończy 3 lata.

więcej...
28.02.2023 r.

Stres towarzyszy rodzicom dzieci chorych na nowotwór jeszcze przed usłyszeniem jednoznacznej diagnozy. Uczucie niepokoju pojawia się już w momencie dostrzeżenia pierwszych niepokojących objawów u swojej pociechy, następnie jest cały czas obecne podczas długotrwałego leczenia. W siódmym odcinku podcastu Jacek Jankowski omawia zagadnienie stresu oraz prezentuje trening autogenny Schultza, który jest narzędziem, wspomagającym redukcję napięcia i wpływającym na poprawę samopoczucia.

więcej...
27.02.2023 r.

Gabriela Klama ma 15 lat i mieszka w Płoniawy-Bramura.

Córka znalazła się u lekarza rodzinnego z powodu infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. Lekarz zlecił rozszerzone badania z krwi oraz badanie na poziomie hormonów. 

więcej...
22.02.2023 r.

Agnieszka ma 15 lat i mieszka w Księżej Woli pod Rawą Mazowiecką. Była bardzo aktywna i nigdy nie brakowało jej energii do zabaw i działań. 

więcej...
21.02.2023 r.

Na początku maja 2021 roku Timur zaczął się źle czuć, miał podwyższoną temperaturę, a wyniki badań krwi wykazały spadek poziomu hemoglobiny i leukocytów. W szpitalu na Ukrainie wykonano biopsję szpiku kostnego, badania USG jamy brzusznej, mielogramy, rezonans magnetyczny głowy i liczne badania krwi.

więcej...
20.02.2023 r.

Fabian Bełdowski ma 6 lat i pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego.

W wyniku rutynowych badań krwi, zleconych przed zabiegiem usuwania ząbków pod narkozą, dowiedzieliśmy się, że syn cierpi na niedokrwistość. Fabian musiał mieć natychmiast przetaczaną krew. Przeprowadzono dalsze kompleksowe badania i wykonano też zdjęcie USG jamy brzusznej. Okazało się, że Fabian zachorował na nowotwór nerki.

więcej...
17.02.2023 r.

Dzień Zakochanych czy tłusty czwartek to doskonałe okazje, by podarować dzielnym, małym pacjentom wiele radości! Tradycyjnie w tych dniach Fundacja "Krwinka" obdarowała onkobohaterów walentynkowymi prezentami, a także pysznymi pączkami. Dzięki upominkom oraz słodkiej uczcie zorganizowanej w przestrzeni szpitalnej, dzieci poczuły się wyjątkowo i choć na kilka chwil zapomniały o chorobie. 

więcej...
16.02.2023 r.

15. lutego odbył się Międzynarodowy Dzień Walki z Nowotworami Dziecięcymi, którego celem jest propagowanie wiedzy na temat chorób onkologicznych u dzieci. 

więcej...
11.02.2023 r.

W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego, w terminie 8-9 lutego 2023 roku, odbyło się XVII Forum Organizacji Pacjentów, którego organizatorem jest Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. 

więcej...
10.02.2023 r.

Wielkimi krokami zbliża się okres rozliczenia podatkowego. W 2023 roku kwota podatku zostaje zmieniona z 1% na 1,5%. Dzięki tym środkom finansowym możemy nieprzerwanie pomagać dzieciom onkologicznie i hematologicznie chorym oraz ich najbliższym. Na jakie cele są przeznaczone fundusze, przekazane podopiecznym Fundacji „KRWINKA”?

 

więcej...
09.02.2023 r.
W terminie 4-5 lutego 2023 roku miało miejsce 7. Forum na Rzecz Pacjenta Onkologicznego, zorganizowane przez Stowarzyszenie UNICORN. W trakcie dwudniowego wydarzenia specjaliści Fundacji "Krwinka" zwiększali swoje kwalifikacje, biorąc udział w spotkaniach, dotyczących wieloaspektowego wspierania dzieci oraz młodzieży w trakcie leczenia i po chorobie nowotworowej.
więcej...
09.02.2023 r.

Franciszek Latusek, lat 4, mieszka z rodzicami w Łodzi.

Ze względu na nieswoisty rozwój choroby u Frania, nasza diagnostyka rozpoczęła się na początku września i trwała długie 2,5 miesiąca, dopiero po tym czasie możliwe było postawienie rozpoznania i rozpoczęcie trwającego obecnie leczenia.

 

więcej...
07.02.2023 r.

Oliwka ma 3,5 latka.
Od urodzenia Oliwka była skazana na ból i cierpienie. Urodziła się z trzema nerkami.

więcej...
06.02.2023 r.

Kuba Drosiński ma 9 lat, jest uczniem III klasy szkoły podstawowej w Działoszynie.
Kuba to chłopiec, który przed chorobą rzadko chorował, był zahartowany, w ciągłym ruchu, uwielbiający kąpiele w basenie, grę w piłkę nożną, zbieranie grzybów, obserwację owadów.

więcej...
04.02.2023 r.

Michał Kostusiak ma 6 lat i mieszka w Skierniewicach.

Michał to dziecko torpeda, jest mały i drobny, za to szybki, zwinny i rezolutny. Nie potrafi usiąść na miejscu - żywe srebro.

 

 

więcej...
02.02.2023 r.

Wszystko zaczęło się na początku lipca 2022 roku, kiedy Ingusia zagorączkowała. Lekarz rodzinny poprzez teleporadę stwierdził wirusa, lecz gorączka nadal się utrzymywała mimo jej zbijania i wdrożenia później także antybiotyku .

więcej...
31.01.2023 r.

Wsparcie psychologiczne dzieci oraz ich opiekunów w trakcie długotrwałego leczenia ma bardzo duże znaczenie. Jednak nie wszyscy wiedzą, na czym dokładnie polega praca psychologa na oddziale onkologii dziecięcej. Jacek Jankowski, psycholog Fundacji "Krwinka" w szóstym odcinku podcastu "Onkorozmowy dające nadzieję", poruszył tę tematykę, rozmawiając z wyjątkowymi gośćmi. 

więcej...
30.01.2023 r.
Fundacja dla Dzieci z Chorobami "Krwinka" została wyróżniona przez Wydawnictwo Medyczne TERMEDIA w kategorii "Lider Roku 2022 w Ochronie Zdrowia – działalność charytatywna". Są to prestiżowe odznaczenia dla osób oraz podmiotów, które swoją działalnością w znaczny sposób przyczyniły się do wspierania systemu ochrony zdrowia w Polsce. 

 

więcej...
25.01.2023 r.

W Miejskiej Strefie Kultury – Centrum Edukacji Kulturowej na Żubardzkiej odbył się pierwszy w Łodzi RUBITON, maraton zumby, który zorganizowało Stowarzyszenie Muszkieterów Szpiku. Podczas tanecznego wydarzenia można było przekazać dary rzeczowe dla dzieci, będących pod opieką Fundacji "Krwinka". 

więcej...
24.01.2023 r.

Oliwia to nastoletnia dziewczynka pochodząca z Płocka.

Zawsze uśmiechnięta, wrażliwa i pomocna. Oliwia nigdy nie chorowała ,zdrowo się odżywiała. Uwielbiała sport, najbardziej piłkę nożną. Jej choroba zaczęła się od niewielkiego guzka na udzie, niewidocznego jedynie wyczuwalnego.

więcej...
23.01.2023 r.

Anielka ma dwa latka, mieszka w Pabianicach.

Wszystko zaczęło się od bólu nóżki. Mama dziewczynki dokładnie pamięta noc, w której zdrowie córeczki  bardzo się pogorszyło.

więcej...
30.12.2022 r.

Do nieocenionego grona darczyńców Fundacji "Krwinka" dołączyła Plantacja Sofijówka z Rokicin, która przekazała darowiznę finansową dla podopiecznych organizacji, a także przeprowadziła dwie zbiórki pieniężne wśród swoich odbiorców o wielkich sercach. 

więcej...
29.12.2022 r.

Jak co roku Fundacja „Krwinka” zorganizowała spotkanie wigilijne dla dzieci onkologicznie i hematologicznie chorych oraz ich rodziców. Wydarzenie przeprowadzono z myślą o podopiecznych, którzy Boże Narodzenie spędzą w salach szpitalnych. 22 grudnia nie mogło zabraknąć odwiedzin Świętego Mikołaja, który wręczył wyczekiwane prezenty, a także świątecznej uczty, spędzonej w rodzinnej i domowej atmosferze.

 

więcej...
20.12.2022 r.

Wyniki krwi zostały ocenione jako bardzo słabe, po otrzymaniu których zostaliśmy skierowani na Oddział Onkologiczno-Hematologiczny w Łodzi przy ulicy Spornej. Diagnoza: ostra białaczka limfoblastyczna. Wiadomo, jak każdy trafia na taki oddział, a przede wszystkim jeśli chodzi o własne dziecko, to często zadajemy sobie pytanie DLACZEGO MY? Dlaczego to akurat nas spotkało? Co dalej?

więcej...
19.12.2022 r.

W okresie przedświątecznym piłkarze klubu RTS Widzew Łódź zrobili wyjątkowe niespodzianki podopiecznym Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”! Sportowcy odwiedzili małych bohaterów na oddziałach onkohematologicznych, wręczając im prezenty i sprawiając wiele radości. Następnego dnia to dzieci onkologicznie i hematologicznie chore ze swoim rodzeństwem oraz rodzicami gościli na stadionie, biorąc udział w profesjonalnej prezentacji z piłkarzami i w spotkaniu ze Świętym Mikołajem.

więcej...
07.12.2022 r.

Zawaliło nam się życie. Kiedy przyszedł lekarz z diagnoza stwierdzając, że mają już pewność. To ostra białaczka limfoblastyczna. Pamiętam tylko strach, który mnie ogarnął i milion pytań w głowie: Dlaczego on? Co zrobiłam źle? Co dalej? Boimy się co przyniesie każdy dzień. Wiktor to dzielny onkowojownik.

więcej...
06.12.2022 r.

Jak co roku – 6 grudnia – Fundacja "Krwinka" dotarła na oddziały onkohematologiczne, by wręczyć małym pacjentom prezenty. Wizyta mikołajkowa sprawiła dzieciom grom radości, które są zmuszone okres przedświąteczny spędzić w łóżkach szpitalnych. 

więcej...
05.12.2022 r.

Fundacja "Krwinka" wraz ze swoimi nieocenionymi wolontariuszami celebrowała święto osób, zaangażowanych w działania na rzecz innych. 

więcej...
02.12.2022 r.

Dzieci wraz rodzicami i wychowawczynią z Przedszkola Samorządowego nr 1 Świątnikach Górnych wsparli podopiecznych Fundacji "Krwinka", przeprowadzając zbiórkę rzeczową. 

więcej...
01.12.2022 r.

W jednej chwili zawalił się cały dotychczasowy świat małej dziewczynki i jej rodziny. Szok, ból i niedowierzanie. Rozpoczęło się leczenie – sterydy, chemia, transfuzje krwi i związany z tym długotrwały, wyczerpujący pobyt w szpitalu.

więcej...
30.11.2022 r.

W psychoonkologii dziecięcej najczęściej poruszaną tematyką jest wsparcie dzieci chorych i ich rodziców. Znacznie rzadziej mówi się o sytuacji rodzeństwa małych pacjentów, które na swój sposób przeżywa chorobę brata lub siostry. Jacek Jankowski, psycholog Fundacji "Krwinka" postanowił to zmienić, zapraszając do piątego odcinka podcastu Zosię Kustosz oraz Bartka Jurgę – nastolatków doświadczonych chorobami nowotworowymi swoich sióstr.

więcej...
29.11.2022 r.

Biopsja wykazała glejaka, trzecia komora, usytuowany głęboko w trudnym miejscu. Zaczęło się leczenie. Najpierw dwa cykle pięciodniowej chemii. Obecnie Maciek jest po cyklu naświetlań i chemii w tabletkach.

więcej...
28.11.2022 r.

Na terenie Manufaktury, 26 listopada 2022 roku, odbyła się kolejna edycja akcji „Zdrowie pod Kontrolą”, organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział w Łodzi. Łodzianie otrzymali sposobność na bezpłatnie wykonanie badań profilaktycznych oraz uzyskanie cennych porad dietetycznych.

więcej...
24.11.2022 r.

Nasze życie uległo całkowitemu przewartościowaniu. Świat nam się zawalił, plany na najbliższą przyszłość, marzenia odeszły na dalszy plan. Nasz najważniejszy cel to zmierzyć się z podstępnym wrogiem i pokonać chorobę.

więcej...
16.11.2022 r.

Leczenie Leosia potrwa długo, niestety nie będzie mógł w tym roku wrócić do swoich kolegów z zerówki, nie dowie się, jak to jest być najstarszą grupą w przedszkolu. Na Leosia czeka codziennie dużo wyrzeczeń, ograniczeń, niektórych nie rozumie, ale wszystkie dzielnie znosi. Jest prawdziwym Bohaterem.

więcej...
14.11.2022 r.

W Lesie Łagiewnickim 12 listopada 2022 roku odbył się Niepodległościowy Marsz Nordic Walking, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Sportowe wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora, w którym wzięła udział Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

więcej...
07.11.2022 r.

Życie naszej rodziny się mocno zmieniło i przewartościowało. Wszystko nagle przestało mieć znaczenie a dotychczasowe problemy okazały się absolutnie nieistotne w obliczu choroby naszej małej córeczki.

więcej...
04.11.2022 r.

Podczas pobytu na kolonii w Mielnie kolano bolało mnie mocniej i od razu po powrocie razem z Babcią pojechaliśmy do szpitala na Pomorskiej.

więcej...
31.10.2022 r.

Gościem czwartego odcinka podcastu jest Joanna Krajka – mama Andżeliki, która po długotrwałym procesie leczenia w 2022 roku zakończyła ziemską podróż. W przejmującej rozmowie z Jackiem Jankowskim, psychologiem Fundacji "Krwinka", rozmówczyni opowiedziała, jak wyglądała terapia córki, w jaki sposób radziła sobie w najtrudniejszych chwilach i jak przechodzi przez bolesny czas żałoby.

więcej...
28.10.2022 r.

W Dniu Miłośników Pluszaków dzieci przebywające na oddziałach onkohematologicznych, zostały obdarowane maskotkami  przez pracowników Fundacji "Krwinka". Wydarzenie było doskonałą okazją, by młodsi i starsi pacjenci przypomnieli sobie, że dobrze jest mieć przy sobie pluszowego przyjaciela.  

więcej...
27.10.2022 r.

Sebastian Kwaśniewski ma 15 lat.

Stan Sebastiana pogarszał się. Poruszanie samemu stanowiło dla niego problem, skóra była coraz bardziej blada i z każdym dniem tracił siły.

więcej...
17.10.2022 r.

Już po raz drugi w tym roku Firma Green Print, właściciel marki torbaeuropejska.pl, wspomogła papierowymi torebkami Fundację „Krwinka”.

więcej...
06.10.2022 r.

W ostatnim tygodniu września odbyło się spotkanie szkoleniowe, skierowane zarówno do nowych kandydatów, jak i doświadczonych wolontariuszy, wspierających działania Fundacji "Krwinka". 

więcej...
05.10.2022 r.

Kolejny raz na oddziałach onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi odbyło się wydarzenie, na które czekali mali pacjenci i ich rodzice! W przestrzeni szpitalnej mamy oraz tatowie skorzystali z zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich, znajdując chwile wytchnienia tylko dla siebie. Z kolei dzieci wzięły udział w kreatywnych zabawach, zapominając o przygnębiających trudach leczenia.

więcej...
04.10.2022 r.
Zakończyła się kampania społeczna "Weź ze sobą nadzieję", która odbyła się we wrześniu – miesiącu świadomości dziecięcych chorób nowotworowych. W związku z tegoroczną tematyką, Ewa Kowalska psychoonkolog Fundacji "Krwinka", stworzyła artykuł o wspieraniu przez otoczenie onkorodzin, mierzących się z chorobą nowotworową dziecka.
więcej...
01.10.2022 r.

"Nigdy nie sądziłam, że kiedyś będę musiała stworzyć opis, w którym będę prosić o pomoc dla naszego ukochanego synka. Niezwykle trudno jest o nią prosić, zdecydowanie łatwiej jest nią obdarowywać."

więcej...
30.09.2022 r.

"Turnus z Fundacją 'Krwinka' – korzyści dla całej rodziny" – to tytuł trzeciego odcinka podcastu "Onkorozmowy dające nadzieję", którego prowadzącym jest Jacek Jankowski. Gościem trzeciego odcinka podcastu jest Katarzyna Szmajda, mama ośmioletniego Juliana (podopiecznego Fundacji "Krwinka") i czteroletniego Leona, która wraz ze swoimi dziećmi uczestniczyła w tegorocznym turnusie w Rogowie. 

więcej...
16.09.2022 r.

"Rodzina w zdrowiu i chorobie" to tytuł drugiej rozmowy podcastu, zrealizowanego w ramach kampanii "Weź ze sobą nadzieję", we wrześniu jako miesiącu świadomości dziecięcych chorób nowotworowych.

więcej...
15.09.2022 r.

Jan Brzeski ma 10 miesięcy.

Na podstawie badań wykryto u niego ciężką postać hemofilii typu A. Dla nas rodziców było to ogromnym szokiem dowiedzieć się o chorobie. Nasze życie obróciło się o 180 stopni.

więcej...
13.09.2022 r.

W Bydgoszczy miała miejsce II Konferencja Organizacji Pacjentów Hematologicznych, która została zorganizowana w ramach XXX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.

więcej...
11.09.2022 r.

W miesiącu świadomości dziecięcych chorób nowotworowych Fundacja „Krwinka” odwiedziła stadion klubu RTS Widzew Łódź podczas 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wtedy też odbył się mecz z Cracovią, w trakcie którego została przeprowadzona zbiórka dla podopiecznych Fundacji „Krwinka”.

więcej...
12.09.2022 r.

Franciszek Tokarek ma 5 lat. 

Na SOR-ze na Spornej otrzymaliśmy rozpoznanie: podejrzenie choroby rozrostowej i skierowanie na biopsję następnego dnia. Już następnego dnia wiedziałam, że Franio ma białaczkę.

więcej...
03.09.2022 r.

2. września odbyła się premiera pierwszego odcinka podcastu pt. "O wygranej walce z białaczką i życiu po chorobie". Gościem bardzo emocjonalnej rozmowy była Natalia Kustosz, dawna podopieczna Fundacji "Krwinka". 

więcej...
01.09.2022 r.

W miesiącu świadomości dziecięcych chorób nowotworowych Fundacja „Krwinka” stworzyła kampanię „Weź ze sobą nadzieję”. W ramach wrześniowych działań powstał podcast, dotyczący różnych aspektów życia dzieci chorujących na raka i ich bliskich. 

więcej...
29.08.2022 r.
Dostaliśmy informację o wpływie środków, otrzymanych w ramach 1% podatku za rok 2021. Przepełnieni wdzięcznością i wzruszeniem, pragniemy w imieniu naszych dzielnych Podopiecznych serdecznie podziękować, mając nadzieję, że pozostaniecie z nami! To dzięki Waszemu wsparciu nadal będziemy mogli kompleksowo pomagać dzieciom onkologicznie i hematologicznie chorym, ich rodzicom oraz rodzeństwu każdego dnia. 
więcej...
26.08.2022 r.

Podopieczni Fundacji "Krwinka", będący w trakcie intensywnego leczenia oraz po zakończeniu terapii, uczestniczyli w treningu piłkarzy klubu RTS Widzew Łódź. Na stadion dotarli ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, a także babciami i dziadkami. Wspólnie spędzony czas z dala od szpitala dodał mnóstwo energii, bardzo potrzebnej w długotrwałej walce o zdrowie.  

więcej...
23.08.2022 r.

W związku z wrześniowym powrotem do nauki Fundacja „Krwinka” zorganizowała wyprawkę szkolną dla dzieci, przebywających na oddziałach onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi. W tym roku akcję wsparła firma St. Majewski – Kolorowy Świat Bambino, dzięki czemu możliwe było stworzenie różnorodnych kompletów. 

 

więcej...
19.08.2022 r.

W 2022 roku ciężko nie myśleć o wydarzeniach, które rozgrywają się w Ukrainie. Przez agresję rosyjską wielu obywateli zaatakowanego kraju zostało zmuszonych do opuszczenia ojczyzny. Są wśród nich dzieci onkologicznie i hematologicznie chore wraz ze swoim rodzeństwem oraz rodzicami.

więcej...
16.08.2022 r.

W najnowszym odcinku pt. "O nudzie, co w kreatywności moc dała się zmienić" skarpetkowi bohaterowie zmierzą się z jednym z oddziałowych wrogów – nudą, która często zagląda do szpitalnych łóżek. 

 

więcej...
05.08.2022 r.

Pracownicy firmy Clariant wsparli podopiecznych Fundacji "Krwinka", przekazując darowiznę rzeczową.  

więcej...
29.07.2022 r.

Za nami dziesięć dni wyjątkowych emocji, niezapomnianych wrażeń, wielu wspomnień! W terminie 17-27 lipca 2022 odbył się siedemnasty turnus rehabilitacyjno-wypoczynkowy dla dzieci chorych onkologicznie i hematologicznie w trakcie leczenia, ich rodziców oraz rodzeństwa, którego organizatorem była Fundacja "Krwinka". 

więcej...
22.07.2022 r.

Trwa II edycja wakacyjnej akcji charytatywnej "Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka", która jest doskonałą propozycją zaangażowania pracowników do aktywnego stylu życia i jednoczesnego wspierania dzieci chorych na raka. 

więcej...
20.07.2022 r.

Emilka Dymel ma 4,5 roku.

Uwielbia konie, zabawy na świeżym powietrzu. Była pełną energii i uśmiechu dziewczynką z wielkimi marzeniami o swoim koniu i stajni.

 

więcej...
15.07.2022 r.

Robiąc zakupy online, możesz pomagać bezpłatnie.

więcej...
26.06.2022 r.

Tytułowa bohaterka to ciekawa życia, wesoła, otoczona gronem wiernych przyjaciół mała wiewióreczka, która pierwszego dnia w szkole w dotkliwy sposób dowiaduje się, że jej kitka nie jest tak puszysta jak u innych wiewiórek. 

więcej...
24.06.2022 r.

Wraz z początkiem wakacji Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”, łódzki bloger Tadeusz Nowiński Mr. Scott oraz twórcy aplikacji Tropiciel zachęcają miłośników dwóch kółek do wyruszenia w trasę rowerową! II edycja akcji „Czas na LoveR – kręcimy kilometry dla dzieci chorych na raka” rozpoczęła się 24 czerwca, a jej celem jest zachęcenie pasjonatów jazdy na rowerze do pomagania podopiecznym Fundacji. Wakacyjna inicjatywa potrwa do 30 września 2022 roku.

 
więcej...
23.06.2022 r.

Tata to dla dziecka super bohater, bez którego jego świat byłby szary. Dzięki silnym ramionom, tuli i pociesza w chwilach trwogi.  

więcej...
22.06.2022 r.

Trwa I edycja kampanii "Hematologia – poznaj choroby krwi"  

więcej...
21.06.2022 r.
"Ewolucja w onkologii" to hasło Forum Pacjentów Onkologicznych, organizowanego przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych, które odbyło się 20 czerwca 2022 .
 
 
więcej...
20.06.2022 r.

W dniach 11-18 czerwca Fundacja "Krwinka" zorganizowała turnus dla dzieci po przebytej terapii onkologicznej bądź hematologicznej i ich rodzin. Uczestnicy wyjazdu, w przecudnym otoczeniu przyrody, mogli nabrać sił po długotrwałej chorobie i nawiązać nowe relacje społeczne.

więcej...
12.06.2022 r.

W dniu 12 czerwca odbyło się wyjątkowe wydarzenie sportowe, stworzone przez niesamowitych ludzi o wielkich sercach.

 
 
więcej...
10.06.2022 r.

Viktoria chorowała na mięsak Ewinga. Taką właśnie diagnozę usłyszała jej rodzina w 2020 roku. Ten rodzaj nowotworu atakuje tkanki mięśni i kości – dziewczynka nie chodziła, nie miała wózka do poruszania się, miała zagipsowaną znaczną część ciała; jedyną ręką, którą mogła poruszać, rysowała – to było jej ulubione zajęcie.

 

więcej...
10.06.2022 r.
Rozpoczęta w lutym br., agresja Rosji na Ukrainę, nieodwracalnie zmieniła życie wielu osób. Między innymi całkowicie odebrała bezpieczeństwo ukraińskich dzieci onkologicznie chorych i ich opiekunów. Każdego dnia Fundacja "Krwinka" wspomaga podopiecznych i stara się złagodzić czas rozłąki ze swoją Ojczyzną oraz trudy długiego pobytu w szpitalu. 

 

więcej...
08.06.2022 r.

Pompę wolumetryczną do precyzyjnego dawkowania leków dożylnych, w warunkach domowych, otrzymała Klinika Pediatrii, Onkologii i Hematologii Centralnego Szpitala Klinicznego U.M. w Łodzi przy ul. Spornej. To już trzecie urządzenie tego typu zakupione przez Fundację dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”.

 

więcej...
13.06.2022 r.

Mateuszek Jędrzejczak choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną T. Matik (jak sam się nazwał, gdy był malutki zaczynając mówić) ma 6 lat, w lipcu skończy 7. Mieszka w małej, spokojnej, zielonej i cichej okolicy, położonej w gminie Zgierz.

więcej...
13.06.2022 r.

Wiktor Siredzki ma lat 7, mieszka w Łodzi. Chłopiec choruje na ostrą białaczkę szpikową. Jeszcze długo nie dołączy do rówieśników w szkole, bo proces leczenia może potrwać co najmniej dwa lata.

więcej...
03.06.2022 r.

Obecność Małpki Nadziejki i Smoka Gniewka na oddziałach onkohematologicznych w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi nie była przypadkowa! W Dniu Dziecka skarpetkowe postaci z bajki terapeutycznej „O Nadziei” odwiedziły dzielnych wojowników i wręczyły im cenne prezenty. Sprawiły ogromną radość dzieciom, które tę wyjątkową okazję muszą spędzić w łóżkach szpitalnych.

więcej...
27.05.2022 r.

Dzień 26. maja był doskonałą okazją, by pokazać mamom, że ich obecność przy swoich dzieciach na oddziałach onkohematologicznych jest nieoceniona. Fundacja "Krwinka" wręczyła prezenty i wspólnie celebrowała to wyjątkowe święto.  

więcej...
24.05.2022 r.

W niedzielę 12 czerwca 2022 roku uczniowie z I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łodzi oraz Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Łódzkiej zorganizują bieg charytatywny dla podopiecznych Fundacji "Krwinka" w Parku Baden-Powella w Łodzi.  

więcej...
16.05.2022 r.

Na zostanie potencjalnym dawcą szpiku czy wykonanie profilaktycznych badań jest zawsze dobra pora – szczególnie jeśli nie trzeba stać w kolejce do gabinetu lekarskiego! 14 maja 2022 r. w Manufakturze miała miejsce wiosenna edycja akcji „Zdrowie pod Kontrolą”, organizowana przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland Oddział Łódź, którą wsparła Fundacja „Krwinka”. 

więcej...
11.05.2022 r.

Przed meczem 32. kolejki Fortuna 1 Ligi zorganizowano spotkanie, na którym Mateusz Dróżdż, prezes i Michał Rydz wiceprezes RTS Widzew Łódź oraz Elżbieta Budny, prezes Fundacji "Krwinka", podpisali list intencyjny, na mocy którego zaplanowano szeroki zakres wspólnych działań. 

więcej...
06.05.2022 r.

Podopieczni Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” oraz ich rodzice spędzili weekend majowy w wyjątkowym miejscu z licznymi atrakcjami! W terminie od 30 kwietnia do 3 maja na terenie SGGW w Rogowie odbył się wyjazd dla dzieci w trakcie i po intensywnej terapii onkologicznej. 

więcej...
28.04.2022 r.

Pamiętacie Troskliwe Misie? Chyba każde dziecko mile wspomina tę bajkę. Już wkrótce naszych podopiecznych wspierać będę również pluszaki o wyjątkowych mocach – Misie Kosie autorstwa Aleksandry Kosiedowskiej. Z zakupu każdej maskotki zostanie przekazana darowizna na cele statutowe Fundacji "Krwinka". 

 

więcej...
25.04.2022 r.
Nie pozwólmy, żeby dzieciom chorym na raka, które uciekły przed wojną w Ukrainie, została odebrana szansa na bezpieczne warunki leczenia i życia! DZIĘKUJEMY za każdą kwotę .

 

więcej...
19.04.2022 r.

Elżbieta Budny, Prezes Fundacji "Krwinka", wystąpiła podczas sesji popularnonaukowej "Szlachetne zdrowie", połączonej z IV edycją międzyszkolnego konkursu ,,Zostań mistrzem słownictwa biologicznego", zorganizowanej przez XXXII LO im. H. Poświatowskiej w Łodzi. 

więcej...
16.04.2022 r.

W tych szczególnych okolicznościach składamy życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei, wiary, miłości. Wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. 

więcej...
14.04.2022 r.

W okresie przedświątecznym Fundacja „Krwinka” zadbała o to, by zajączek wielkanocny odwiedził oddziały onkohematologii dziecięcej w Centralnym Szpitalu Klinicznym U. M. w Łodzi. 

 

więcej...
08.04.2022 r.

Oferujemy interesującą i różnorodną pracę w Fundacji "Krwinka".

więcej...
01.04.2022 r.

Zespół Tk Maxx z Manufaktury przekazał darowiznę finansową na potrzeby dzieci chorych na raka z Ukrainy oraz ich najbliższych.

więcej...
28.03.2022 r.

Klub Sportowy Koziołek z Kędzierzyna-Koźle zorganizował II Bieg na Powitanie Wiosny, podczas którego odbyła się zbiórka na rzecz dzieci onkologicznie chorych z Ukrainy.

więcej...
18.03.2022 r.

Tegoroczny turnus odbędzie się w terminie 17-27 lipca. Zapraszamy dzieci onkologicznie chore w trakcie leczenia wraz z opiekunem i rodzeństwem.

więcej...
14.03.2022 r.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z debaty „Wystarczy 1%, żeby pomagać”, zorganizowanej przez Gazetę Wyborczą, w której wzięła udział Fundacja „Krwinka”.

Wojna na Ukrainie - łódzkie fundacje pomagają uchodźcom. 1 procent jeszcze bardziej potrzebny  (wyborcza.pl)

więcej...
10.03.2022 r.

Dla wszystkich PANÓW najlepsze życzenia... 

więcej...
09.03.2022 r.

Fundacja „Krwinka” wraz z podopiecznymi i ich opiekunami obchodziła Dzień Kobiet, a także zbliżający się Dzień Mężczyzn. To był uroczysty czas...  

więcej...
04.03.2022 r.

Zuzia to jedenastoletnia dziewczynka, która bardzo chce żyć....

więcej...
04.03.2022 r.

Jakub Zarychta to 13-letni chłopak z ogromnymi ambicjami i planami dotyczącymi piłki nożnej. Marzenia przerwał złośliwy nowotwór mózgu.

więcej...
24.02.2022 r.

Liczba pączków zjedzonych w Tłusty Czwartek decyduje o tym, czy rok będzie szczęśliwy. Jeśli więc w ten dzień nie zjemy żadnego, według przesądu skazujemy się na klęskę. Niektórzy spożywają rekordowe ilości - raz na rok na pewno nie zaszkodzi!

więcej...
22.02.2022 r.

"Historia choroby Filipa zaczęła się mniej więcej we wrześniu 2021 roku. Wtedy syn rozpoczął naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej..."

 

 

więcej...
18.02.2022 r.

Ostatnio przekazaliśmy drugą ambulatoryjną pompę wolumetryczną – tym razem na rzecz Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej WSzZ w Kielcach.

Zaistniała potrzeba — wyruszyliśmy z pomocą!  

więcej...
15.02.2022 r.

W Walentynki, jak co roku wyruszyliśmy z prezentami dla dzielnych pacjentów leczonych na oddziałach onkohematologii w Uniwersyteckim Centrum Pediatrii przy ul. Spornej.

Serca małych bohaterów wypełniły się radością, a twarze rozpromieniły uśmiechami, które są bezcenne w codziennej walce z chorobą.  

więcej...
14.01.2022 r.

Nasza córeczka, Basia ma 3 latka.

3 października 2021 roku świat zawalił nam się na głowę. Wykryliśmy u Basi guz w brzuszku.

nowotwór złośliwy, neuroblastoma. Bardzo prosimy wspomóżcie Basię i pomóżcie nam ją uratować...

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ

więcej...
22.12.2021 r.

WESOŁYCH ŚWIĄT! Wigilijne chwile nadeszły a wraz z nimi Mikołaj i masa prezentów...

więcej...
13.12.2021 r.
Nowy podopieczny - Aleksander Grzymski

Aleksander ma 3 latka i mieszka w Brzezinach niedaleko Łodzi. Do sierpnia tego roku  jego życie nie różniło się niczym od życia każdego zdrowego trzylatka. Przeczytaj historię Olusia...

07.12.2021 r.

Bałwanki, Mikołaje, świąteczne drzewko i wspaniałe upominki zawitały wczoraj na oddziałach onkologicznych...

więcej...
03.12.2021 r.

Nasz Krwinkowy Mikołaj ma pełne ręce roboty....

więcej...
24.11.2021 r.

To już trzecia część przygód Małpki Nadziejki! Obejrzyj koniecznie jak potoczyły się jej losy :)

 

 

więcej...
09.11.2021 r.

Już 13 listopada (sobota, w godz. 10 -18) - CENTRUM TULIPAN, rejestracja potencjalnych dawców szpiku w ramach projektu "Zdrowie pod kontrolą"

więcej...
05.11.2021 r.

Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”, we współpracy z Łódzkim Ośrodkiem Dawców Szpiku poszukuje „Szpiko - przyjaciela”  dla dwunastoletniego Adama Milewskiego z Piotrkowa Trybunalskiego – podopiecznego Fundacji „Krwinka”.

więcej...
04.11.2021 r.

Julia to bardzo wesoła i uśmiechnięta dziewczyna, która do tej pory cieszyła się świetnym zdrowiem. Wszystko zmieniło się z dnia na dzień. Poznaj historię Julii.

więcej...
29.10.2021 r.

Róża Małecka ma 7 lat. Mieszka wraz z rodzicami i trojgiem starszego rodzeństwa w Wadlewie. Nigdy nie narzekała na ból brzuszka, aż do tego pamiętnego dnia. 

więcej...
22.10.2021 r.

XII FILMOWY ZJAZD PACJENTÓW był znakomitą okazją do ogłoszenia końcowych wyników akcji CZAS NA...LOVER.

więcej...
20.10.2021 r.

Krzysio to 5-cio letni chłopiec z województwa warmińsko-mazurskiego, u którego zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Poznaj jego historię i POMÓŻ mu!

więcej...
18.10.2021 r.

Wspaniała uroczystość, wspaniali goście, wspaniały koncert. Dziękujemy!

więcej...
12.10.2021 r.

Dzięki uprzejmości dyrekcji teatru, tegoroczny Filmowy Zjazd odbędzie się właśnie w Teatrze Nowym.

więcej...
07.10.2021 r.

Kochani, dziękujemy Wam za ogromne wsparcie! Jest to niesamowita kwota, która pozwoli zrobić nam dużo dobrego.

więcej...
29.09.2021 r.

#bezobaw Nagle dowiadują się, że ich codzienny, życiowy towarzysz, z którym się bawią, jedzą, odpoczywają, kłócą i przeżywają najpiękniejsze przygody, jest chory. Cały dom staje na głowie, a one pozostają same z wieloma pytaniami.

więcej...
27.09.2021 r.

Zuzia to 10-letnia dziewczynka, u której pod koniec maja 2021 roku rozpoznano ostrą białaczkę szpikową. Od razu rozpoczęła się chemioterapia, która trwa do chwili obecnej. Poznaj Zuzię i POMÓŻ!

więcej...
10.09.2021 r.

Jubileuszowy Zjazd Pacjentów już 16 października 2021r.

Zapraszamy na wspaniałą zabawę - galę z okazji 25 lat działalności Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka".

więcej...
22.09.2021 r.

#bezobaw Dzieci słyszą i widzą więcej, niż nam się wydaje, dlatego unikanie tematu choroby nie jest żadnym rozwiązaniem. Nie możemy zostawić tych małych ludzi samych z ich myślami przepełnionymi negatywnymi emocjami.

więcej...
16.09.2021 r.

Licea dla Krwinki – Biegniemy z Pomocą to inicjatywa łódzkich liceów o charakterze charytatywnym, podczas której zostaną zebrane pieniądze dla Fundacji "Krwinka". Bieg odbędzie się w niedzielę 26 września w parku 3 Maja i parku Baden-Powella. Zapraszamy wszystkich uczniów współpracujących liceów oraz waszych znajomych i rodzinę.

więcej...
17.09.2021 r.

Koniec sierpniowych zmagań w ramach akcji "CZAS NA...LOVER", kolejne rekordy, piękne wspomnienia i tysiące kilometrów przejechanych dla chorych dzieci.

więcej...
15.09.2021 r.

#bezobaw Gdy jedno z rodziców przenosi swoje życie do szpitala, drugie staje się odpowiedzialne za kwestie finansowe oraz prowadzenie domu. Mało kto skupia się na nim i nad jego obawami, a brak bezpośredniego kontaktu z dzieckiem i bezsilność potrafią być niezwykle obciążające psychicznie.

więcej...
08.09.2021 r.

#bezobaw Gdy rodzice poznają diagnozę i zapadnie decyzja o hospitalizacji, chcąc nie chcąc, rodzina dzieli się na dwie części. Jedno z rodziców wyrusza do szpitala, a drugie pozostaje w domu. Doświadczanie choroby dziecka różni się w zależności od tego, jakie zadanie przypada nam w udziale. Łączą się z tym również inne obawy.

więcej...
01.09.2021 r.

Wrzesień to bardzo ważny miesiąc podnoszący problemy dzieci z chorobami nowotworowymi i ich rodzin. W tym roku Fundacja "Krwinka" w kampanii #bezobaw poruszać będzie kwestię strachu przed kontaktem z psychologiem, który jest bardzo ważnym ogniwem w całym procesie leczenia.

więcej...
26.08.2021 r.
Rozpoczęcie szkoły już tuż, tuż... Jak co roku Fundacja "Krwinka" odwiedziła małych przyjaciół z oddziałów onkologicznych z niespodzianką.
więcej...
25.08.2021 r.

W dniach 15-22 sierpnia Fundacja "Krwinka" zabrała swoich podopiecznych i ich rodziny na turnus wypoczynkowy do niezwykłego kompleksu hotelowego - "Czarny Potok" w Krynicy-Zdroju. 

więcej...
23.08.2021 r.

W minioną sobotę odbyło się wyjątkowe wydarzenie zorganizowane przez Mr SCOTT'a w ramach akcji "CZAS NA...LOVER" pt. "Sobota w Lisowicach". Zobaczcie co się działo!

więcej...
18.08.2021 r.

Fundacja "Krwinka" troszczy się o małych pacjentów onkologicznych w całym kraju. Tym razem zaskoczyliśmy naszych przyjaciół z Rzeszowa.

więcej...
16.08.2021 r.

Natalia Pawłowska skończyła w grudniu 2020 roku cztery lata. Jest uroczą, rozmowną blondynką, która uwielbia opiekować się swoimi zwierzętami. Ostatnim marzeniem Natalki, sprzed choroby, było przygarnięcie do jej gromadki czarnego króliczka. Poznaj historię Natalki.

więcej...
12.08.2021 r.

"CZAS NA...LOVER" to nie tylko indywidualne zmagania rowerowe, ale także możliwość wspólnej zabawy i rywalizacji wewnątrz firm. Nasi partnerzy lipiec potraktowali jako rozgrzewkę. Sierpniowe wyniki pokazują, że rekordy z pierwszego miesiąca szybko zostaną pobite.

więcej...
11.08.2021 r.

Lipiec dobiegł końca, a na krwinkowym koncie mamy już ponad 20 tys. loverowych kilometrów!!! Czas więc ogłosić pierwszych zwycięzców nowej akcji Fundacji "Krwinka" - "CZAS NA...LOVER".

więcej...
09.08.2021 r.

Dopiero rozpoczynaliśmy naszą przygodę, wszyscy rozpakowywali plecaki, poznawali się i zastanawiali jak to będzie, a tu już po wszystkim - Filmowy Turnus Filmowy Rogów 2021 już za nami! Pozostaną jednak piękne wspomnienia i oczywiście niezliczona ilość wspaniałych zdjęć. Zobaczcie sami!

więcej...
28.07.2021 r.
"Cisza na planie. Kamera... Akcja!" - te słowa już padły w Rogowie, a to oznacza, że Filmowy Turnus ruszył pełną parą.
więcej...
26.07.2021 r.

Pani Prezes Fundacji "Krwinka" Elżbieta Budny była gościem w programie Ewy Tyszko "Co Jest Grane". Zapraszamy do obejrzenia!

więcej...
21.07.2021 r.

Już ponad 7 000 km przejechanych dla Podopiecznych Fundacji "Krwinka". DZIĘKUJEMY!

więcej...
20.07.2021 r.

Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia turnusu Filmoterapii Aktywnej w Rogowie. Jak co roku będzie wesoło, aktywnie, twórczo i .... to będzie niespodzianka.

więcej...
09.07.2021 r.

Nasz ambasador Piotr Rogucki, którego coraz częściej można spotkać na szklanym ekranie zrobił niesamowity prezent naszym podopiecznym.

więcej...
09.07.2021 r.

Nowa akcja Fundacji "Krwinka" - "CZAS NA...LOVER" spotkała się ze sporym zainteresowaniem zarówno mediów, jak i miłośników dwóch kółek. Jeszcze nie dołączyłeś do akcji? Spiesz się, bo możesz nie dogonić Mr SCOTT'a!

więcej...
07.07.2021 r.

W styczniu 2021 roku u Leosia zdiagnozowano nowotwór złośliwy w okolicy gardła górnego i nosogardła. Poznaj historię naszego podopiecznego.

więcej...
05.07.2021 r.

CZAS NA LOVER... czas na pomoc. Nasz główny partner w walce o zdrowie dzieci, podopiecznych Fundacji "Krwinka"

więcej...
01.07.2021 r.

Wyruszyliśmy w drogę. 1 lipca - 22 września to czas na rowerowe przygody, to CZAS NA... LOVER! To czas na pomaganie, szczególnie tym, którzy tego najbardziej potrzebują - małym pacjentom oddziałów onkologicznych szpitala przy ulicy Spornej, w Łodzi, podopiecznych Fundacji Krwinka.

więcej...
28.06.2021 r.

Lubisz jeździć na rowerze, ale nigdy nie myślałeś, że możesz w ten sposób pomagać? Chciałeś z samochodu przesiąść się na rower, ale nie miałeś do tej pory dobrej motywacji? Pomaganie innym Cię napędza? Jeżeli przynajmniej na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco to znaczy, że jesteś idealną osobą, aby dołączyć do akcji Fundacji „Krwinka” – „CZAS NA…LOVER”.

więcej...
21.06.2021 r.

Marcin Milewski to wesoły, z poczuciem humoru 10 – latek mieszkający w Babalicach w powiecie nowomiejskim, którego życie zmieniło się w listopadzie 2019r.

więcej...
10.06.2021 r.

Od czerwca br. rozpoczął się nowy etap w dziejach fundacji - skarpetkowy etap. Fundacja "Krwinka" rozpoczęła bowiem produkcję bajki terapeutycznej dla dzieci z chorobami nowotworowymi, w której głównymi bohaterami są skarpetkowe pacynki.

więcej...
07.06.2021 r.

Kaja Słowik to ciekawa świata 3,5-letnia dziewczynka z Ostrowca Świętokrzyskiego, która od września 2020 roku rozpoczęła swoją przygodę z przedszkolem. Uwielbia kontakt ze swoimi rówieśnikami oraz wychowawcami, niestety mogła cieszyć się nimi jedynie przez niecałe 2 miesiące…

więcej...
01.06.2021 r.

Odwiedziny na dziecięcych oddziałach onkologicznych zakończyły się pełnym sukcesem - były uśmiechy! Zapraszamy do relacji.

więcej...
31.05.2021 r.

Dzień Dziecka, Dzień Matki oraz Dzień Ojca są bardzo ważnymi świętami w życiu każdej rodziny, często długo wyczekiwanymi, szczególnie przez małych milusińskich. W tym roku Fundacja „Krwinka” postanowiła świętować wszystkie te dni razem i zaprosić całe rodziny na wspólny wyjazd do SGGW w Rogowie.

więcej...
26.05.2021 r.

Fundacja "Krwinka" odwiedziła Mamy na dziecięcych oddziałach onkologicznych.

więcej...
24.05.2021 r.

U Szymona wszystko zaczęło się we wrześniu 2020 r. podczas lekcji WF-u. Nagle przewrócił się i strasznie bolała go lewa noga. Po wykonaniu badania RTG, lekarz powiedział o podejrzeniach choroby onkologicznej i skierował do szpitala w Warszawie.

więcej...
21.05.2021 r.

Chciałbyś podarować chorym dzieciom prezent i nie wiesz jak to zrobić? Podpowiadamy w kilku prostych krokach, jak to uczynić.

więcej...
10.05.2021 r.

U 10 letniej Ali choroba rozpoczęła się niespodziewanie w kwietniu 2020 roku, kiedy to spuchł jej policzek i bolała noga. Po szczegółowych badaniach postawiono druzgocącą diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna, grupa wysokiego ryzyka. Poznaj historię Ali.

więcej...
26.04.2021 r.

Ala Kostrzewa to pogodna dwuletnia dziewczynka z miejscowości Klew w powiecie opoczyńskim. Do zeszłorocznych wakacji jej życie przepełnione było radością, rodzinną bliskością i zabawami ze starszym o dwa latka bratem Bartkiem. Wszystko zmieniło się w środowy poranek 8 lipca 2020 r.

więcej...
15.04.2021 r.

Jeśli myśleliście, że pizza już was nie zaskoczy, pora zmienić zdanie. Nasz nowy partner - Restauracja "Do Kwadratu" robi pizzę, która kształtem idealnie pasuje do pizzowego pudełka! 

więcej...
07.04.2021 r.

Ania ma 18 miesięcy, zawsze była żywiołową i wesołą dziewczynką, mimo że od samego poczęcia musi walczyć o swoje życie. Ania nosi w sobie nerwiaka zarodkowego, znanego bardziej jako Neuroblastoma IV stopnia. Choroba powoduje u Ani zanik mięśni dlatego potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

więcej...
03.04.2021 r.

Tak niewiele potrzeba aby pomóc. Przekaż swój 1%. KRS 0000165702. Dziękujemy! 

więcej...
02.04.2021 r.

1-ego kwietnia, Uniwersyteckie Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej  zostało zaatakowane przez stado owiec i baranów – to nie prima aprilis. Małe i duże, białe, a także kolorowe pluszaki trafiły do dzieci z oddziałów onkologicznych w Łodzi.

więcej...
31.03.2021 r.
Wielkanocne życzenia od Fundacji "Krwinka"

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja. 

30.03.2021 r.

Przewlekłe zapalenie płuc, chemia, utrata włosków, usunięcie lewej nerki, koronawirus i ciągłe pobyty w szpitalu - taki był pierwszy rok życia Oliwiera. Jego walka trwa nadal. Poznaj go lepiej i pomóż.

więcej...
19.03.2021 r.

10 marca ponownie zjednoczyliśmy siły z Pocztą Polska wskutek czego ruszyła kolejna publiczna zbiórka darów rzeczowych. Tym razem pod nazwą: „POMÓŻ DZIECIOM OD ŚWIĘTA I NA CO DZIEŃ”. Akcja potrwa do 30 kwietnia.

więcej...
16.03.2021 r.

Piotruś ma 4 lata, w przyszłości chciałby zostać strażakiem lub policjantem, by ratować ludzi. Teraz to on potrzebuję natychmiastowej pomocy.

więcej...
12.03.2021 r.

Z wielką radością informujemy, że do grona partnerów naszej Fundacji dołączyła firma zajmująca się obrotem nieruchomościami - Sempre Nieruchomości.

więcej...
11.03.2021 r.
W dniu wczorajszym mieliśmy przyjemność uczestniczyć w debacie organizowanej przez Gazetę Wyborczą - „Wystarczy 1% żeby pomagać”. Dziękujemy tym, którzy byli z nami, a pozostałych zapraszamy na relację.

 

więcej...
08.03.2021 r.

Fundacja „Krwinka” ponownie zawitała na oddziałach onkologicznych dziecięcego Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi. Przyczynkiem do tego był Dzień Kobiet i zbliżający się Dzień Mężczyzn. 

więcej...
05.03.2021 r.
Debata na żywo

10 marca o godz. 12:00 zapraszamy na debatę "Wystarczy 1% żeby pomagać".  Wspólnie z przedstawicielami innych organizacji będziemy rozmawiali o tym, dlaczego warto pomagać. Transmisja będzie dostępna na naszym FB.

02.03.2021 r.

Maja ma 4 lata. Przez całe swoje życie była okazem zdrowia, rzadko chorowała, nie brała antybiotyków. 13 listopada 2020 r. niestety wszystko się zmieniło. Zapraszamy do poznania historii Majeczki.

więcej...
18.02.2021 r.

W gronie partnerów Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi "Krwinka" witamy firmę Alerta oferująca kompleksowe usługi wspierające rozwój zawodowy.

więcej...
15.02.2021 r.

Dzień Św. Walentego, 14. lutego, jest najlepszym momentem, żeby okazać swoje wsparcie tym, którzy tego najbardziej potrzebują, dzieciom z chorobami nowotworowymi. Pamięta o tym Fundacja „Krwinka”, która jak co roku odwiedziła oddziały onkologiczne dla najmłodszych pacjentów w Łodzi.

więcej...
11.02.2021 r.

Ach jakie pyszne, jakie słodziutkie te pączusie! Tłusty Czwartek bez pączka?  Wykluczone!

więcej...
03.02.2021 r.

W grudniu 2020 roku, trzyletnia mieszkanka Poznania, z kolejnymi dniami stawała się coraz bardziej niewyraźna i blada, miała też powiększone węzły chłonne i odrobinę podwyższoną temperaturę. Poznaj historię małej Felicji.

więcej...
26.01.2021 r.

Świąteczna akcja sklepu Gandalf.com.pl oraz Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi Krwinka "Podaruj uśmiech" trwa nadal.

więcej...
25.01.2021 r.

Świąteczny czas już przeminął… jednak dzięki akcji „Gwiazdkowa Zbiórka Darów” – przeprowadzonej wspólnie przez Fundację „Krwinka” i Pocztę Polską, atmosfera tych cudownych dni powraca.

więcej...
19.01.2021 r.

O co chodzi z tym 1%? Kto może go przekazać? W jaki sposób to zrobić? Odpowiadamy na pytania.

więcej...
15.01.2021 r.

Sara  jest podopieczną Fundacji "Krwinka" od   grudnia. W lipcu 2020 r. zdiagnozowano u niej ostrą białaczkę limfoblastyczną. Zapraszamy do poznania jej historii.

więcej...
24.12.2020 r.

Brak możliwości bezpośredniego kontaktu stał się siłą napędową świątecznej edycji akcji #podzielsięczasem, do której przyłączyli się m.in. Mikołaj Roznerski, Piotr Rogucki, zespół Pectus, Teatr Pinokio, siatkarki Grot Budowlanych, czy piłkarze ŁKS-u Łódź.

więcej...
23.12.2020 r.

Są chore dzieci, które spędzą ten wyjątkowy czas w szpitalu. Specjalnie dla nich Fundacja dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” zorganizowała wigilię, w zgodzie ze wszystkimi panującymi obecnie obostrzeniami i przygotowała wyjątkową świąteczną niespodziankę.

 

 

więcej...
18.12.2020 r.

Prawdziwie radosnych Świąt Bożego Narodzenia, wielu szczęśliwych chwil w gronie bliskich oraz uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku życzy Fundacja "Krwinka"

więcej...
11.12.2020 r.

11 grudnia rusza niezwykła akcja świąteczna księgarni internetowej Gandalf Sp. z o.o. oraz Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka”. „Podaruj uśmiech” umożliwia wszystkim ludziom o dobrym sercu obdarowanie chorych dzieci prezentami.

więcej...
07.12.2020 r.

Jak każdego roku, również i tym razem Fundacja „Krwinka” stworzyła świąteczny klimat dzieciom przebywającym na oddziałach onkologicznych Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. M. Konopnickiej przy ulicy Spornej w Łodzi.

więcej...
30.11.2020 r.

W tym roku uczestnicy Biegu Sylwestrowego pobiegną dla dzieci z chorobami nowotworowych, podopiecznych Fundacji "Krwinka".

więcej...
24.11.2020 r.

Projekt, poprzez edukację najmłodszych, ma za zadanie likwidację barier i stereotypów związanych z osobami z niepełnosprawnościami, a także zmianę myślenia i negatywnych postaw. 

więcej...
19.11.2020 r.

Rozpoczynamy świąteczną zbiórkę (FB, www.krwinka.org) na zakup prezentów dla naszych małych pacjentów! Przyłącz się i zostań Św. Mikołajem!

więcej...
18.11.2020 r.

Dwa dni w piżamach mogą zdziałać cuda! Niezwykła akcja zorganizowana przez polskie centra logistyczne Amazon przyniosła niespodziewane efekty.

więcej...
13.11.2020 r.

#podzielsięczasem i złóż świąteczne życzenia (video) chorym dzieciom. Razem zróbmy niezwykły prezent!

Czekamy do 12.12.2020!

 

więcej...
05.11.2020 r.

Nasz nowy laptop, zakupiony dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi doskonale nam ułatwia wykonywanie zadań. Prowadzone online zajęcia plastyczne w dobie pandemii, to tylko jeden z punktów realizowanych przez Fundację "Krwinka" bez względu na otaczającą nas rzeczywistość.

więcej...
30.10.2020 r.

W miniony wtorek odbyło się pierwsze wirtualne szkolenie dla przyszłych i obecnych wolontariuszy "Krwinki".

Dziękujemy za obecność i czekamy na Wasze zgłoszenia.

więcej...
20.10.2020 r.

Chcesz pomagać dzieciom onkologicznie chorym? Zastanawiasz się, co możesz zrobić dobrego nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla drugiego człowieka? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS! "Krwinka" organizuje szkolenie online dla wolontariuszy, oczywiście bezpłatnie. Zapraszamy serdecznie!

 

więcej...
14.10.2020 r.

Agnieszka i Inez to dwie wspaniałe kelnerki z warszawskiego Hard Rock Cafe. Dziewczyny mają talent - przerobiły klasyczne modele koszulek z Rock Shopu, dając im nowy, wyjątkowy wygląd. Te unikatowe egzemplarze trafiły na licytację: możesz wziąć w niej udział, wspomagając dzieci pod opieką Fundacji "Krwinka"!

 

więcej...
13.10.2020 r.

Dzisiaj (13.10) obchodzimy Dzień Dawcy Szpiku - święto leczenia nowotworów krwi, w Polsce znane od 2002 roku. Z tej okazji Fundacja "Krwinka" apeluje: zostań dawcą szpiku kostnego, uratuj komuś życie! Podkreślamy, jak ważna jest procedura przeszczepu szpiku dla osób, cierpiących z powodu białaczek.

 

więcej...
06.10.2020 r.

Na rynku czytelniczym ukazała się książka autorstwa znanej i cenionej pisarki, Katarzyny Ryrych, zatytułowana "Siedem sowich piór". To krótka opowieść dla młodych czytelników, która - tak jak np. "Oskar i pani Róża" podejmuje temat onkologicznej choroby dziecka. Patronem honorowym publikowanej nakładem Wydawnictwa Literatura książki jest Fundacja "Krwinka".

 

więcej...
29.09.2020 r.

To dla nas bardzo ważny moment. Otóż drogę do e-mailowych odbiorców, naszych darczyńców stałych, znalazło pierwsze wydanie newslettera Fundacji "Krwinka"! Chcesz wiedzieć, co nowego u nas - i u naszych Podopiecznych? Nic prostszego! Zapisz się!

 

więcej...
16.09.2020 r.

Tego jeszcze nie było! Piłkarze Widzewa i ŁKS wybiegli na boisko przed pierwszym od kilku lat meczem derbowym w takich samych koszulkach. Pojawił się na nich napis: „Łączy nas pomoc!”. To akcja na rzecz dzieci onkologicznie chorych, Podopiecznych Fundacji „Krwinka”, którym od dawna pomagają oba znane łódzkie kluby. Zobacz zdjęcia!

 

więcej...
07.09.2020 r.

Nasi wypróbowani przyjaciele, firma Ampera, odwiedzili biuro Fundacji "Krwinka" z kolejnym prezentem! Tym razem otrzymaliśmy w darze specjalny, utrzymujący niską temperaturę pojemnik do przewozu próbek medycznych. Pięknie dziękujemy!

 

więcej...
02.09.2020 r.

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób onkologicznych u dzieci. Z tej okazji Fundacja "Krwinka" rozpoczyna akcję informacyjną, chcąc podnieść świadomość społeczeństwa o nowotworach dziecięcych. Dołącz do nas!

 

więcej...
31.08.2020 r.

Jak każdego roku, także i tym razem Fundacja "Krwinka" odwiedziła swoich Podopiecznych na oddziałach onkologicznych szpitala przy ul. Spornej w Łodzi. Tuż przed pójściem do szkoły dzieci otrzymały w prezencie wszystko, co potrzebne do nauki. Także przez zabawę!

 

więcej...
24.08.2020 r.

Troje nietuzinkowych artystów: Monika Bilecka, Beata Skalska i Dariusz Karwowski, zaprosiło Fundację "Krwinka" na wernisaż wspólnej wystawy pt.: "Skrzydła Fantazji" w zgierskim Parku Kulturowym Miasto Tkaczy. Po piątkowym spotkaniu wiemy już, że dzięki wzajemnej serdeczności i wspólnej chęci pomocy dzieciom onkologicznie chorym, nasza współpraca z tym miejscem może się pięknie rozwijać.

 

więcej...
17.08.2020 r.

Europejska Koalicja Pacjentów Onkologicznych (ECPC) prowadzi ważne badanie sprawdzające, czy epidemia wirusa COVID-19 nie wpłynęła na komfort leczenia osób onkologicznie chorych. Polscy pacjenci proszeni są o udział w ankiecie!

 

więcej...
12.08.2020 r.

Kto nas wspiera, czy Wy wiecie?

Bajkopisarz znany w świecie!

W Cicholandii był królestwie,

Karmił tam nieznane bestie.

Z Liczypiórką liczył piórka,

Z Żakiem nagrał audiobooka,

Gdzieś znów pstryka aparatem,

Jest też nut choreografem.

Dobre serce Go cechuje,

Pomoc dzieciom ofiaruje.

 

więcej...
28.07.2020 r.

Przez całe dwa tygodnie (26.07 - 08.08.2020) Podopieczni "Krwinki" brali udział w turnusie rehabilitacyjnym dla dzieci w trakcie leczenia choroby nowotworowej - i ich rodziców. Wszyscy byli bardzo zadowoleni! Zapraszamy do śledzenia naszej fotograficznej opowieści i towarzyszenia naszym bohaterom w tej niezwykłej przygodzie.

 

więcej...
22.07.2020 r.

Zamienili kilometry na złotówki żeby pomóc chorym dzieciom! Pracownicy firmy Ampera, zajmującej się transportem medycznym, jeździli do pracy rowerami. Kwotę, odpowiadającą ilości przejechanych kilometrów, postanowili ofiarować na rzecz Podopiecznych Fundacji „Krwinka”. W ten sposób „wykręcili” prawie 1800 złotych w formie darowizny finansowej dla dzieci, walczących z chorobami nowotworowymi.

 

więcej...
14.07.2020 r.

Były wodne atrakcje, występy, smakołyki, mnóstwo zabawy i radości. W dniach 04 - 11.07.2020 czternaścioro Podopiecznych Fundacji "Krwinka" wraz z rodzinami wypoczywało podczas turnusu rehabilitacyjnego dla dzieci po zakończonym leczeniu onkologicznym, zorganizowanego w gościnnym hotelu "Panorama Morska" w Jarosławcu.

 

więcej...
13.07.2020 r.

Nasza Podopieczna, Natalia Kustosz (autorka książki "Moja onkomisja") została w sobotę 11.07 zaproszona do programu "Pytanie na śniadanie" w TVP 2. Podczas wizyty w studio telewizyjnym zarówno Natalia jak i jej rodzice podkreślali wagę pomocy, jaką Fundacja "Krwinka" ofiaruje dzieciom, wychodzącym z chorób nowotworowych: ZOBACZ.

 

więcej...
29.06.2020 r.

Na stronie internetowej "Krwinki" można już wpłacać darowizny przez system PayPal - narzędzie bardzo wygodne dla każdego Darczyńcy. Korzystanie z tej platformy umożliwia dokonywanie wpłat szybciej i taniej niż w przypadku tradycyjnych przelewów bankowych. Dotyczy to zwłaszcza darowizn przekazywanych z zagranicy.

 

więcej...
18.06.2020 r.

Kanał OTVM Ret-Sat 1, lokalny program łódzkiej telewizji kablowej, zaprosił Panią Prezes Elżbietę Budny do udziału w audycji pt: "Pomagaj!", dedykowanej organizacjom pomocowym.

Zobacz dwa odcinki audycji publikowane w internecie!

 

 

więcej...
15.06.2020 r.

Na naszej stronie dostępne już są nowe regulaminy pomocowe dla Podopiecznych Fundacji "Krwinka". Zachęcamy, by zapoznali się z nimi nie tylko rodzice i opiekunowie naszych dzieci - ale też wszyscy, którzy oczekują pomocy od "Krwinki" i nie podjęli jeszcze decyzji, czy skorzystać z pomocy Fundacji.  Przeczytajcie!

 

więcej...
08.06.2020 r.

Mimo stopniowego luzowania obostrzeń, epidemia koronawirusa nie ustępuje. Maseczki ochronne to nadal artykuł pierwszej potrzeby. Kilkaset pięknych maseczek otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz od firmy Tricomed. Bardzo dziękujemy!

 

więcej...
01.06.2020 r.

Oddziały onkologiczne dziecięcego szpitala przy ul. Spornej w Łodzi wciąż pozostają zamknięte z powodu epidemii. Ale „Krwinka” nie mogła w Dniu Dziecka zapomnieć o swoich Podopiecznych! Już w piątek (29.05) przedstawiciele Fundacji wybrali się do nich z prezentami, ale po to, by ograniczyć liczbę wizyt w szpitalu, wzięli ze sobą upominki także dla mam i tatusiów małych pacjentów.

 

więcej...
26.05.2020 r.

Nasze Mamy to najlepsze i najpiękniejsze Anioły, roztaczające opiekę nad swoimi dziećmi. Wszystkim Mamom, Mamuśkom, Mateńkom z okazji Ich Święta Fundacja "Krwinka" składa moc najpiękniejszych i najlepszych życzeń! Bądźcie zdrowe, szczęśliwe, miejcie wciąż powody do radości i zadowolenia. 

 

więcej...
20.05.2020 r.

Natalia Kustosz, Podopieczna Fundacji "Krwinka", napisała książkę pod tytułem: "Moja onkomisja, czyli jak wygrałam z białaczką". Opowieść jest pięknym świadectwem tego, że ciężką chorobę można pokonać. Na kartach książki Natalia wspomina również swoje przygody z "Krwinką", która pomagała jej w drodze do zdrowia.

 

więcej...
12.05.2020 r.

Doskwiera ci nuda i monotonia szpitalnego życia? Żaden problem! Ciocia Gosia zaprasza na warsztaty plastyczne online, na których opowie jak z najprostszych materiałów wyczarować prawdziwe cudeńka... Wirtualne spotkania z animatorką Fundacji "Krwinka" to nie tylko świetna zabawa i sposób na zabicie czasu w szpitalu, ale też mnóstwo przydatnych umiejętności! 

 

więcej...
05.05.2020 r.

Wciąż z wielkim bólem i niedowierzaniem przyjmujemy tragiczną informację, że w piątek 1.05.2020 r. odszedł od nas Andrzej Głuszak - Wiceprezes ds. Medycznych Fundacji "Krwinka", wybitny społecznik, człowiek wielkiego serca i zaangażowania na rzecz dzieci, cierpiących z powodu chorób nowotworowych. Był przez wiele lat członkiem Zarządu i Rady Nadzorczej naszej Fundacji, nie odmawiając nigdy pomocy, działając wszędzie tam, gdzie Jego nieoceniona praca była potrzebna. Odszedł po długiej i ciężkiej chorobie.

 

więcej...
05.05.2020 r.

Wraz ze zmianą szaty graficznej na stronie internetowej Krwinki pojawiły się nowe funkcjonalności. Jedną z nich jest prezentacja sylwetek naszych Podopiecznych. W sekcji "Nasze dzieci" możecie poznać dokładnie małych pacjentów pod opieką Fundacji Krwinka: ich choroby, historię leczenia, jak dochodzą do zdrowia. Możecie też wesprzeć dziecko imienną darowizną.

 

więcej...
24.04.2020 r.

Choć restrykcje, związane z epidemią wirusa COVID-19 uniemożliwiają nam przychodzenie z wizytą do małych pacjentów szpitala przy Spornej, Fundacja Krwinka robi wszystko, by umilać czas swoim Podopiecznym, leczącym się tam na oddziałach onkologicznych.

Akcja #podzielsięczasem to właśnie jedno z takich działań! Biorą w niej udział aktorzy Teatru Pinokio, którzy udostępniają nam przez internet bajki, czytane przez nich dla naszych małych pacjentów. Zobaczcie film z pozdrowieniami, które przesyła dla nas Łukasz Bzura, aktor Teatru Pinokio w Łodzi. 

 

więcej...
14.04.2020 r.

Miał to być pięknie spędzony czas z dziećmi na oddziałach onkologicznych. Niestety, wyszło inaczej: były zamknięte drzwi, dezynfekcja, maseczki i przepisowa odległość między odwiedzającymi.

Przeczytajcie o nietypowych Świętach Wielkanocnych w czasie pandemii, które Krwinka zorganizowała w szpitalu przy ul. Spornej w Łodzi.

 

więcej...
09.04.2020 r.

Zdrowia, spokoju, radości, pokoju i wyrozumiałości w tych trudnych dniach życzy wszystkim swoim Podopiecznym, Darczyńcom, Partnerom, Przyjaciołom i Sympatykom Fundacja KRWINKA. :) Nie dawajcie się złemu wirusowi ani innym choróbskom !!! :)

 

więcej...
03.04.2020 r.

Nowe funkcjonalności, takie jak sylwetki Podopiecznych, wersja anglojęzyczna i bardziej przyjazna nawigacja, pojawiły się w odświeżonej odsłonie strony internetowej Fundacji Krwinka. Poprawiona formuła da odwiedzającym możliwość lepszego dotarcia z pomocą do wybranych dzieci onkologicznie chorych, ale też pozwoli sprawniej poruszać się na stronie i korzystać z jej wielu pożytecznych aplikacji.

 

więcej...
31.03.2020 r.

Jak się wspierać w czasach pandemii? Najlepiej robić to, co się umie najlepiej. Aktorzy grają a... krawcy szyją. Pozostający w domach fachowcy z  pracowni krawieckiej Teatru Nowego im. K. Dejmka uszyli maseczki dla rodziców podopiecznych Fundacji Krwinka, leczących się onkologicznie w szpitalu przy ul. Spornej. 

 

więcej...
30.03.2020 r.

Radio Łódź w audycji "Pomagamy" mówi o tym, jak w trudnym czasie pandemii działają fundacje... Posłuchajcie!

https://www.radiolodz.pl/broadcast_posts

 

więcej...
26.03.2020 r.

Co zrobisz, gdy na dziecięcym oddziale onkologicznym dziecko znajdzie się w izolatce - a mama, która jest przy nim, też nie może wyjść z sali i nie ma co jeść? Dzwonisz po Silver Catering!

 

więcej...
25.03.2020 r.

Fundacja Krwinka zakupiła 450 maseczek dla personelu medycznego szpitala przy Spornej. A wolontariusze dołożyli kilkaset swoich, własnoręcznie wykonanych dla dzieci. Nie damy się wirusowi!

 

więcej...
24.03.2020 r.

Problem rozwiązany! Dzięki zakupowi routera, czyli urządzenia, zapewniającego dobrej jakości łącze internetowe o mocy tysiąca gigabajtów, Fundacja "Krwinka" pomaga małym pacjentom oddziałów onkologicznych szpitala przy ul. Spornej w Łodzi spędzać czas w trudnym okresie izolacji.

 

więcej...
08.03.2020 r.

Jak każdego roku, również i tym razem Fundacja „Krwinka” odwiedziła z okazji Dnia Kobiet wszystkie panie na oddziałach onkologicznych dziecięcego Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi.

 

 

więcej...
01.03.2020 r.

Rozpoczęcie rundy wiosennej na stadionie przy
al. Piłsudskiego było wyśmienitą okazją do promowania dobroczynności i przekazywania 1% dla podopiecznych Fundacji Krwinka.

 

 

więcej...
25.02.2020 r.

Tydzień temu Hania nieśmiało zaproponowała zorganizowanie imprezy karnawałowej w szpitalu. Nikt nie pomyślał wtedy, że na dziecięcej onkologii może być tak wesoło.

 

więcej...
25.02.2020 r.

Urządzenie bardzo potrzebne chorym dzieciom: inkubator dwutlenku węgla do hodowli komórkowych zakupiła Fundacja KRWINKA dla oddziałów onkologicznych Szpitala im. M. Konopnickiej w Łodzi. Sprzęt, który wart jest 30 tys. złotych i pełni kluczową rolę w leczeniu dzieci z ostrą białaczką limfoblastyczną, został we wtorek (25.02) przekazany klinice. Zakup możliwy był dzięki środkom, uzyskanym przez Fundację od osób, przekazujących 1% podatku.

 

więcej...
14.02.2020 r.

Już w najbliższy piątek, 14 lutego będziemy obdarowywali gości łódzkiej Manufaktury - pełnymi miłości sercami. Mają one przypominać, że  wokół nas dzieci, które szczególnie liczą na naszą pomoc.

 

więcej...


Program e-pity Copyright 2020-2021 e-file sp. z o.o. sp. k.